Градинката на Мариана в процес на създаване

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мариана Бечева »

[quote=Тутти post_id=1010038 time=1634442991 user_id=5242]
Уау, Мариана, ти си сътворила райска градина!!!
Станала е разкошна.
Позволявам си да увелича тази снимка, заслужава да е само голяма и да свети.
Изображение
Благодаря, Тутти! Градината започна да се оформя, но се вижда че си иска грижи и време. Прекалявам с розите, обаче така добре се развиват, че не мога да си спра лакомията за още и още... В Розовата долина климат, почва, изложение, идеалните условия за рози.


Изображение
Снимката е от вчера.
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мариана Бечева »

ljuboznatelna написа: Окт 18, '21, 12:41 Прекрасни рози! И колко място за пълненеее.... 🤣
:liubov: И аз така мислех, обаче като нарастват розовите храсти, се оказва че мястото вече е ограничено. 180 корена са си доста, грижите по тях също, май е време да се позапра. :lol: Дано успея! :oops:
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мариана Бечева »

pepelqshka71 написа: Окт 18, '21, 19:36 Марианка, прекрасна градина се заформя. А какъв простор само!
А тук виждам един прекрасен черен приятел. Нещо ми се е загубил из темите или не си го показвала. Дай малко повече за този хубавец (или хубавица)
Мариана Бечева написа: Окт 16, '21, 17:10 Изображение
Благодаря, pepelqshka71! :liubov:
Двама са разбойниците, порода Кане Корсо, мъжкари, големия е Ану на осем години и половина, малкия е Терес, на 5 месеца. Ану ми е компания във всичко което върша навън, обаче малкото диване е много упорито, че не знам как ще се разбираме с него. :snif:
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от pepelqshka71 »

Аууу, прекрасни разбойници. Показвай ги по-често и разказвай за белите им (макар, че ми изглеждат твърде кротки :nod: )
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Тутти »

Мариана Бечева написа: Окт 19, '21, 10:34
ljuboznatelna написа: Окт 18, '21, 12:41 Прекрасни рози! И колко място за пълненеее.... 🤣
:liubov: И аз така мислех, обаче като нарастват розовите храсти, се оказва че мястото вече е ограничено. 180 корена са си доста, грижите по тях също, май е време да се позапра. :lol: Дано успея! :oops:
Марианка, аз бях стигнала до 300. Направо не само прекалих, а преминах отвъд здравия разум. От две-три години подарявам, но това означава изкопаване, уговаряне, време, после съвети, който половината хора не чуват, после си казваш как си допуснала толкова да се набълбукаш с рози. Сега имам 150, половината подарих на приятели, някои ги обгрижват отлично, други както могат.
А розите всъщност са красиви след като минат три години, като направят обеми. Дай им шанс да покажат какво могат. Просто не поръчвай повече, а тези, които са в повече, ги раздай на който ги поиска. Сега са още малки, но като станат големи, тези 180 и повече рози ще искат по две седмици пълно отдаване пролетно време за рязане и почистване. Наистина няма смисъл в безкрайните бройки.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Shami »

Леле момичета,за какви цифри говрите само.Това е много роза,много красота.Но си иска своето.
Аз мислех,че имам някъде около 50,но сега като започах да ги броя са много по- малко.Имам и много загуби от тях.
Все още не съм решила дали ще добавям съвсем нови.Може би ще се огранича и няма да взимам.Много залитнах и аз в тази посока.Но ще видим,не се заричам за нищо.
Да не говорим,че и не разполагам с голям терен.Може би някоя друга мечталка,но място ,място си трябва.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Shami »

Обаче пък ако имах условията на Марианка и аз щях да насадя толкова ,че и да продължа. :daaa: Като гледам колко добре се развиват при нея.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Тутти »

Развиват се, как иначе? Личи си, че не само ги трупа, а знае как да ги обгрижва.
Марианка е на път да направи една от най-красивите розови градини, личи си че ги разбира.
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мариана Бечева »

Благодаря, момичета! :liubov:
Възползвах се от предимството на късно започналите розарки. :dovolen: Много четох публикациите във форума, възпрях от "сега и веднага" да имам градината, поучих се от грешките на съфорумките, подбрах си сортовете и другото беше нагаждане. Торене, поливане почистване... ами усещам им нуждите... :dovolen:
Лейди оф Шалот и Айсберг в прегръдка - първи цъфтеж.

Изображение

На тези е втори и трети...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”