Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3117 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

"Престани , ща патентовам и ще те показвам по панаири и изложби.... "

:lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Blue sky »

Дал, душо неготвеща сложни манджи :liubov: :tzeluvka: :liubov2: :tzvetentze: :liubov: процент искам :daaa:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mucunka »

Дал,аранжировката ти е върха. :ieeee:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
dal

Re: Какво сготвих днес

Мнение от dal »

Blue sky написа:Дал, душо неготвеща сложни манджи :liubov: :tzeluvka: :liubov2: :tzvetentze: :liubov: процент искам :daaa:
Е как бе?! :o :shock:
Ми разбира се , закуска за две ревящи дяца с автограф- 20 евра ;
Рецепта Блу дири екзотични растения с усмивка и кратко интервю- 60 евра;
:lol:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Blue sky »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: договорено :daaa:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Какво сготвих днес

Мнение от AlexaS »

dal :lol: :lol: :lol: безпогрешна си в PR -а. Издуха Женя Минчев още на първата права. Не ми се мисли как ще е след завоя...

Благодаря ви за съветите. То и аз съм пишман готвачка, по моите си критерии, но от време навреме като спазя написаните съвети и рецепти и ощастливявам домочадието, че и те са хора.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3602
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 629 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ptiholov »

AlexaS написа:Ама на каква функция на фурната? Горен-долен? Долен - вентилатор? На мен там ми издишат познанията. Ще забуча шилото за температура в месото, но каква температура да задам?
На 180 градуса,с вентилатор.Моята фурна има само един ,който е отзад. :D
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Онази вечер моят пак направи свинско с кисело зеле - от-до. Сам си купи ребра и гърди, щото не отбирам от меса, сам си донесе кисело зеле от майка си, сам си свари свинското и го наготви. Даже сушени червени люти чушки изкопа отнякъде, щото така се правело. Сега три дни ядем това. Дояждаме и една супа от булгур, праз и брюкселско зеле.
Днес нямах интернет сутринта, ама имах едни дървени вносни круши, които не стават за ядене и вървяха към разваляне. Направих сладкиш с орехи, овесени ядки и крушите - не съм го разрязала още, дано да се е получил, щото пак го ударих на импровизация със съставките и пропорциите.

Крайно време е да си купя и аз хартия за печене и да пробвам за месо. А термометър за печене на месо съм виждала само по филмите :mrgreen:
dal

Re: Какво сготвих днес

Мнение от dal »

ако сервирам булгур, праз и брюкселско зеле така ще литна от прозорците , че има са питате къде съм и що не пиша едно 10-15 години , докато зарастна отвсякъде :D :D

у дома е много лесна фауната за отглеждане-ядат салати +месо и то през скара/ фурна/тиган / грил + плодове ; закуски не правя защото никой не е в къщи да закусва , десерти ме мързи и ги сюрпризирам в изключителни случаи , защото иначе ще свикнат да ме гледат в кухнята и няма оттърване , не мога да замесвам /баниците на тони и блу обаче ще са лично деяние/
аз пазарувам каквото поръчат , те ядат каквото си приготвят и смятам че така е справедливо , а през празниците обръщам палачинката и преливам от грижовности и сложни гозби. И тамън свикнат три пет дена-и айде иде делник и край на мача :mrgreen:
Довечера салати и риба печена и портокали-който неще да ходи да реве на арменския поп :hihihi:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

dal написа:ако сервирам булгур, праз и брюкселско зеле така ще литна от прозорците , че има са питате къде съм и що не пиша едно 10-15 години , докато зарастна отвсякъде :D :D
Ама кой казва, че сервирам?! Питат какво има за ядене - казвам "еди кво си." Ако искат - ядат, ако не искат - оправят се, както си решат. По-често се примиряват и ядат, че и с кеф. /Е, златно правило е понякога да не издавам всички съставки :mrgreen: . Някои неща трябва винаги да си останат в тайна - преди и след сватбата :mrgreen: На сина обяснявам, че оризът е с месо - не казвам, че е с гъби, щото той "гъби не яде." Мъж ми вече ми понаучи мурафетите - гречката я открива в микронни количества, почти като акулите, но други съставки не ги разбира обикновено. С някои неща вече се е примирил и дори с половин уста признава, че не са много гадни. Към булгура има едно по-миролюбиво отношение, откакто разбра, че е просто жито./

Сладкиши правя, не само, защото ми доставя кеф /понякога/, но и водена от изключителен прагматизъм, както обикновено. На децата не даваме сладки неща навън - не купуваме бонбони, шоколади и пр. Но пък им даваме домашни сладкиши. Това е сравнително добро оправдание, като ни заврънкат за разни купешки сладки работи - казваме, че у дома има сладкиш. Също така получаването на сладкиш става само след като се изяде 1 ябълка или длуг плод и/или след като се хапне малко готвено ядене. Или след като се приберат играчките и пр. дресировки. Схемата е ясна. Моркови и тояги - колкото по-често се изполват като лостове морковите, толкова по-добре. Освен това сутриин често закусвам и много ми е приятно да си хапна някой хубав сладкиш сутрин с кафето. Също е много хубаво у дома да се приготвят сладки или други тестени неща - има особен уют и това се запомня от децата. На мен тези спомени са ми много приятни и ми се ще, доколкото мога, да правя същото за своето семейство. Не на последно място - доставя ми особено удоволствие, че мъж ми харесва домашни сладкиши, а в това отношение водя по точки пред свеки. :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”