Екопътеки

За да не седим само пред компютрите ;-)
Аватар
maini4kq
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Фев 26, '10, 01:33
Местоположение: Пловдив

Екопътеки

Мнение от maini4kq »

Ние с гаджето ми сме големи почитатели на екопътеките в България.
Ще се радвам ,ако в тази тема споделите къде сте били и какви планове имате за бъдещи екскурзии.

Мислим с половинката на направим следния преход по Великден.Сега се въздържаме защото предполагам,че в планината е все още доста кално. Ето го прехода:
Пловдив - Калофер (разглеждане на града)
екопътеката Бяла река
Райското пръскало
разходка в Хисар- на връщане
Нощувките ще са в Калофер
Някой ходил ли е на тези места и има ли практични съвети с които да помогне ?
Приятел е този,на който можеш да се обадиш в 3 през нощта и да кажеш:" Убих човек", а той ще отговори :"Къде трябва да копаем?"
Аватар
maini4kq
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Фев 26, '10, 01:33
Местоположение: Пловдив

Re: Екопътеки

Мнение от maini4kq »

Призована от админа да преброя до 10 и да участвам в други теми,реших да я послушам ( админ е все пак :mrgreen: )
Имам едно леко подозрение,че доброто отношение демонстрирано в този форум и любоффффта към всички е лекичко избирателна..... т.е. само към удобните хора. Та подозрението ми е,че в тази тема никой няма да пише. Това не ме притеснява,просто ми е интересно ... и означава че ще трябва аз да се включа в другите теми... мисля си да си пишем с дал и лила по темите... определено тази идея ми харесва :hihihi:
Дано се окажа че греша,ама защо ли не ми се вярва.....
И за последно ще кажа,че нито съм Бимбарго,нито съм някой от модовете от другия форум. Ако искате ,е потърсете и там-имам регистрация от есента по някоя време.
Тези дни ще взема да ви пусна една снимка, дано мирясате .И аз като Лила имам големи ..... очи ,но нямам манекенски претенции .
Приятел е този,на който можеш да се обадиш в 3 през нощта и да кажеш:" Убих човек", а той ще отговори :"Къде трябва да копаем?"
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Екопътеки

Мнение от ravik »

Те снимките не са задължителни, ама не пречат де. ;)
Ми да взема аз да се включа, другите като не искат. 8-) В Хисар няма почти нищо за разглеждане, според мен. Има една крепост, която с много въображение може да се нарече крепост. По другите не съм ходила.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Екопътеки

Мнение от Moria »

maini4kq написа:Имам едно леко подозрение,че доброто отношение демонстрирано в този форум и любоффффта към всички е лекичко избирателна..... т.е. само към удобните хора. Та подозрението ми е,че в тази тема никой няма да пише.
майничка, предубедена си явно.
Очакваш мигновен ефект по нескандална тема, тва в никой форум го няма.
[/quote="maini4kq"]..Някой ходил ли е на тези места и има ли практични съвети с които да помогне ?
В момента просто няма никой, който да може да ти отговори. Все пак тук сме 270 човека, а не 7000. :D ( много внимавах да не напиша 700 ;) ).
Изображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Екопътеки

Мнение от lila »

:hmmm: Ходила съм само по една екопътека - около Ягодина.
В Хисар за мой срам не съм ходила.
Колкото до Калофер - в семейния хотел, където спахме миналата година, ядох палачинки със сладко от диви ягоди. Вълшебно беше. По екопътеки не ходих - беше малка екскурзияза два дни, която близка приятелка ми подари за рождения ден :nod:
Много не можах да помогна за свое съжаление :hmmm:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Екопътеки

Мнение от ravik »

Не е по темата около Хисар, но понеже според мен си заслужава да се спомене, има две много хубави екопътеки над Враца около Леденика. Едната започва от Леденика, едночасова е из гората и свършва пак при Леденика. Другата е много подходяща за деца, защото е базирана на детски приказки и стихотворения. Тя тръгва от Ловния дом (или хижа :hmmm: ) и също е около час. Има къщичка на баба Яга, има място, където се прави избор по коя пътечка да се тръгне, с препратка към приказката за тримата братя и кой от тях кой път е избрал и т.н. Много е красиво. За пролетно време определено ги препоръчвам. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
maini4kq
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Фев 26, '10, 01:33
Местоположение: Пловдив

Re: Екопътеки

Мнение от maini4kq »

Мерси за информацията.Бях чувала нещо за тази пътека с препратките към детски приказки.Ние деца още нямаме,но може и на нас да ни е интересно.
На мен основното ми чудене е дали в началото на април е за Балкан?
Иначе на мен до самата пешера Леденика много ми се ходи (жалко че е толкова далече) ,а сега с инфото за тази екопътека,причините стават две.
Приятел е този,на който можеш да се обадиш в 3 през нощта и да кажеш:" Убих човек", а той ще отговори :"Къде трябва да копаем?"
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Екопътеки

Мнение от ravik »

Аз лично обожавам Враца и района. Ходила съм много пъти, макар че последните няколко години не съм. Харесват ми скалите надвиснали над града, пещерата, гората, пътеките. Това за мен е един от най-красивите райони на България. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Екопътеки

Мнение от Blue sky »

Категорично не одобрявам ровенето по този начин по хората, казвам го тук, защото не мога там и още нещо - всеки е отговорен за постъпките си и действията си, и всеки знае себе си. А останалите е най-добре да не съдят изобщо.
Обаче, за да докажа че наистина този форум е само, за да се върви напред и наистина в него особено се държи на позитивното и се стремим да оставим всичко лошо зад себе си, ще напиша и за екопътеките, защото темата е хубава и интересна, и много ме интересува. Без да съдя и се водя от друго.

Ходила съм на Райското пръскало, от Калофер към Карлово, мъж ми и от двете посоки, и до днес не сме единодушни, кой е по-практичния и лесен път. От Калофер нагоре е по-близо до самото пръскало, но пък пътят е кошмарно стръмен. От другата посока, пътят е покрай река и по-мои спомени е много по-лесен, но може би защото го слизах :oops: , във всеки случай пътят покрай реката е изключително красив. За един ден е много качване, затова може да се преспи на х. Левски и на другия ден към пръскалото. Между двете хижи има едни кошмарно дълги слизания и качвания по открити била под връх Ботев. Смятам обаче, че април е рано да се ходи по маршрута, ще има сняг, на октритите части ще е кошмарно, и няма да се види нищо от природата, освен сняг. Юни месец е идеално - водопадът все още е сравнително пълноводен, и всичко е зелено.
Само за качване до водопада от Калофер и обратно - хубава разходка, но мисля доста напрегната, ще трябва доста да се бърза, особено при по-краткия ден който е в момента. Аз не бих го направила.

на другите места не съм ходила, но и на мен ми е любопитно, особено за Хисар. Все си мислех, че там има доста неща за гледане :hmmm:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
maini4kq
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Фев 26, '10, 01:33
Местоположение: Пловдив

Re: Екопътеки

Мнение от maini4kq »

Явно няма да се ходи сега ... и мен ми се струваше рано за балкан,но и на двамата много ни се иска да се отдадем на екотуризъм през почивните дни около Великден. Мислех че юни месец пръскалото ще е пресъхнало....

Блу, ще ти отговоря и аз тук,но се надявам да не развалим хубавата и надявам се полезна тема.
не държа сметка на никой ( не се смятам за Господ).Дразни ме двуличието ,съжалявам - въпрос на характер.
Приятел е този,на който можеш да се обадиш в 3 през нощта и да кажеш:" Убих човек", а той ще отговори :"Къде трябва да копаем?"
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”