Ъъъ...мотивацията...

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от milena02 »

Ама те мъжете не харесват кльощави жени, на Соломон наложниците сигурно са били по-пухкавки от съпругите. Като бяхме студентки, все се чудех как така тъкмо харесам някой пич, и той вземе, че се преориентира към по-пълничката ми приятелка веднага, щом ги запозная. Преди две-три години си бях навила на пръста, че трябва да слабея и с една малоумна диета верно отслабнах към края на зимата. И една вечер се събличам да си лягам, а мъжът ми както си четеше книга в леглото, изведнъж се втренчи в мен, но с един такъв преливащ от грижа и съчувствие поглед и вика: "Няма нищо, миличко, ей сега иде пролет, ще си хапваш салатки, плодове, месца ще печем, ще се оправиш, не се притеснявай, ще напълнееш..."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа:Ама те мъжете не харесват кльощави жени, на Соломон наложниците сигурно са били по-пухкавки от съпругите ...
А така, Миленски :daaa: ! Те, алфа-жените, дето са слаби, атлетични, динамични, успешни професионалистки, са толкова властни и уверени в себе си, че плашат нежните мъжки души 8-). А нали пък мъжовете и те все се имат за алфи, та сблъсъка между две алфи си е направо една малка ядрена бомбичка - пуф :twisted: !!! ... Затова ние го даваме бета-жени - отговорните добри домакини, дето ще си приласкаят с ракийка и салатка, с топла манджичка и вкусно десертче половинките и те ( половинките ) ще ги гледат в очите с ''преливащ от грижа и съчувствие поглед'' когато заслабнат :nod: :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Мириам »

Гео, граф написа:
Мириам написа: ... всичко е в мярката ...
Така казвал и цар Соломон, който имал 300 жени и 900 наложници :lol: :lol: :lol:
ха-ха-ха :hihihi:
Ами,нали любовта на мъжа минава през стомаха-то кой ще вземе жена,дето не яде и не готви,пък било то супермодел :hihihi:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от serena »

Да, и аз съм против вторачването и вманиачването в едно нещо, както и против крайностите, но само с това мога да се съглася. Мнозинството от хората не умеят да си определят мярката и са принудени след някоя и друга година да си търпят последствията - често до края на живота си. Не знам как се отказват да направят нещо, за да променят нещата, примерно отказват да се понатоварят с малко спорт и да променят храненето си, за да бъдат във форма. Аз не приемам философията да се яде всичко, макар и с мярка, но това си е мое мнение. По въпроса за кучето като компаньон за раздвижване - бих казала осиновете си куче, а не купете си куче.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
evelin
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Яну 5, '14, 15:50

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от evelin »

Не става въпрос да е заради мъжа, за спорта, диетата, приятелката, модата, за фанатизма или знам ли какво друго. Човек трябва да се чувства добре в тялото си и малко грижа никога не е излишна. И съм много съгласна с мнението на Милена за естетиката, фигурата и размера на дрехите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от calico »

направо го обожавам тоя Тони Филипов, доктор :lol: :lol: :lol: http://reduta.bg/v2/article/%D0%B8%D0%B ... 1%80%D0%B8
вижте пак какви бисерчета е писал, верни бисерчета

********************
Вторник, 28 януари

Ей, братя, да ви се похвалим. Най-после си намерихме подходящ личен лекар. Щото може и да не ви се вярва, но и докторите трябва да имат личен лекар. Казва се д-р Пауло Убиратан, шеф на болница в Пуерто Алегре, Бразилия. Изключителен прогресист. За алкохола вика в никакъв случай да не се спира. Прави се, вика, от природни продукти и няма как да е вреден. ”Виното, вика, се приготвя от плодове. Брендито – това е дестилирано вино. Бирата пък се прави от ечемик. Затова не се лишавайте и от нея.” Същото казва и за червените меса, дето тукашните диетолози се надпреварват да ни ги забраняват. „Какво ядат кравите? Трева и царевица. Така че една пържола всъщност е най-ефективният начин да предоставите растителна храна на своя организъм. Предпочитате да приемате зърнени храни? Тогава яжте пилешко.”

На доктора докторът

Никога не ми беше хрумвало, че пържолата всъщност е растителна храна. А е толкова логично! За движението, друга маниащина на тукашните доктори, вика: „В сърцето е заложен запас от издръжливост за извършване на определен брой мускулни контракции. Не ги хабете за правене на упражнения… Искате да живеете по-дълго? Спете и уважавайте сиестата… Ако дългото ходене пеша беше толкова полезно, то пощальоните щяха да са безсмъртни."

Толкова е логичен, че нищо не може да му се възрази: „Зайците бягат и скачат без почивка, но живеят не повече от 15 г. Костенурките са мудни и бавни, не бягат и нищо не правят, но въпреки това живеят по 450 г.”

Е не е ли точно така?!

И накрая обобщава: „Животът не трябва да бъде пътуване към гроба с цел да пристигнете там в добро здравословно състояние, с привлекателна и добре съхранила се външност. Най-добре е да тръгнете по пътя с чаша бира в едната ръка и вкусен сандвич в другата и да го завършите след безкрайно практикуване на секс... И да признаете накрая, че това е било едно прекрасно пътешествие и наистина си е струвало да го изживеете.”

Казвал ли съм ви колко пъти съм чел Еклесиаст, за да разбера какъв е смисълът на живота? Ами това е смисълът, другото е „суета, суета и гонене на вятъра”.

Аз например искам да умра болен. Ако умра здрав няма си го простя никога!
******************
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
батко ви Санди
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 21, '10, 12:46
Местоположение: 19 hole teebox...
Обратна връзка:

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от батко ви Санди »

Мотивацията според мен е според нуждата и желанието да промениш нещо. След като ми намериха проблемите миналата година от спукан прешлен на гръбнака и докторите не казаха нищо за лечение, отидох при един йога. Той ми направи един сеанс - комплекс упражнения. След тях просто усещах, че всичко си отива на мястото... Човекът ми каза, че трябва поне една година да се занимавам, за да има ефект...И така от август миналата година се занимавам редовно всяка сутрин... Действително съм по-добре в момента, но има още какво да се желае, пък и още не съм тренирал цяла година :dovolen: ...
От 7 години не пия кафе... :)
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от katia »

Бате Санди :tzeluvka: да кажа и аз... с йога се занимавам от 4 години...след откриване на нелечимо заболяване. Ефекта е невероятен и траен...но йога се превръща в начин на мислене и на живот. Аз практикувам в група, там ми е по-добре, но това е индивидуално, групата увлича. От 4-годишните ми наблюдения стигнах до извода, че външния вид на човека не е достатъчна мотивация да направиш нещо за себе си, тези които практикуват йога за отслабване се отказват доста бързо, но виж здравето е сериозна мотивация в началото...след първото по-сериозно прекъсване усещаш, че се скапваш психически, губиш гъвкавостта си и това започва да ти пречи и болестта отива някъде на зад, практикуваш за да се чувстваш добре ежедневно...не мисля, че ще оздравея...но това да се чувствам добре всеки ден е сериозна мотивация...Не спирай след като мине година...йогата се практикува, пък може и да не можеш да спреш :mrgreen:
Аватар
батко ви Санди
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 21, '10, 12:46
Местоположение: 19 hole teebox...
Обратна връзка:

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от батко ви Санди »

:oops: Аз нямам възможност да се занимавам в група, но в момента сутрин ставам рано, малко масаж, йога, ниши и дихателни упражнения... и завършвам с ба дуа дзин...Между другото това последното ми намести рамото след като го бях контузил по-миналата година есента. Сега ме наболява гърба, но като замахна със стиковете за голф, осезателно чувствам по-добрата гъвкавост. Затова няма засега да спирам тренировките :nod: Килограмите ми заминаха поради други проблеми, но се надявам по-комплексно да си подобря здравето. Честно казано оценявам, че на работата ми се скапват нервите и трябва да си намеря друга работа...
От 7 години не пия кафе... :)
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от katia »

Моите практики са средно 3 пъти в седмицата по 2 часа, гледам 2 от тях да са ащанга и 1 хата. Дихателните практики също са задължителни, те загряват тялото и изхвърлят токсините. Общото здраве няма как да не се подобри след време, основните асани са точно за гръбнака...В групата ни идва преди време Христо Илиев /често идват учители, дори от Индия/ та Илиев ни беше направил таблица колко болести са предизвикани от обездвижването на гръбнака, в ежедневието ние го огъваме само напред, няма ежедневна дейност, която да изисква обратна извивка. Преди 4 години аз ставах сутрин с дупето на горе, защото не можех да си вдигна кръста от болки...сега определено съм по-гъвкава и подвижна от доста 20 годишни деца и най-важното имам самочувствие и се чувствам страхотно :ieeee: Така, че продължавай и всичко ще си дойде на мястото :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”