Тае бо

За да не седим само пред компютрите ;-)
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Тае бо

Мнение от mal4o_vasil4o »

Аз издържам у дома,Тити,но си права за професионалните тренировки.За мускулната трескамога да ти препоръчам бутане на кола няколко пъти напред-назад,за да запали :lol: .Това ми се случи на прибиране от село вчера.Беше кошмарно студено,валеше дъжд и аз бях само по горничка,без яке.След това обаче като типичен инат си направих упражненията и си теглих един дълъг едночасов душ :ieeee:
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Тае бо

Мнение от vodo-leika »

Хах, Тити, всички са така на първа тренировка. На една приятелка чак захарче бяха ходили да й търсят и тя не отиде повече, защото я хвана срам. И аз миналата година редовно спирах първите пъти и събирах сили на пейката :oops: . Защо ли го спрях това хубаво трениране да ме пита човек. :ufff:
Сега пак ще търкам пейките :evil: .
Ама не се отказвай! :daaa:
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Тае бо

Мнение от Росица »

А колко време е тренировката? Аз имам филмчета, от 55 мин. и от 35. И още нещо да питам, на филмчетата те използват много интересни уреди, нещо като гумени въжета, които надяват на краката и държат в ръце. На вас дават ли ви такива и дали ги продават някъде?
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Titi »

Росица написа:А колко време е тренировката? Аз имам филмчета, от 55 мин. и от 35. И още нещо да питам, на филмчетата те използват много интересни уреди, нещо като гумени въжета, които надяват на краката и държат в ръце. На вас дават ли ви такива и дали ги продават някъде?
тренировката е един час. Ползват се най-различни уреди в зависимост коя зона на тялото се натоварва. За тия въжета провери в спортните магазини, има ги. Ако се чудиш къде има такива, на Алабин около спирката на петицата преди съдебна палата има един, в който често влизам
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
icegirl
Kъсо кафе
Мнения: 95
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тае бо

Мнение от icegirl »

titi,понеже аз много ,ама много се налях и имам големи проблеми с намирането на дреха в гардероба,която не само да ми стои добре ами да вляза в нея, та моля те дай инфо от първа ръка ако може за спортният к-с Славия там ми е близко ,влизах по нета ама нещо не можах да добия представа /ако искаш по-добре да лични да не трупаме форума /благодаря ти
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Titi »

icegirl написа:titi,понеже аз много ,ама много се налях и имам големи проблеми с намирането на дреха в гардероба,която не само да ми стои добре ами да вляза в нея, та моля те дай инфо от първа ръка ако може за спортният к-с Славия там ми е близко ,влизах по нета ама нещо не можах да добия представа /ако искаш по-добре да лични да не трупаме форума /благодаря ти
Ами питай ме каквото точно те интересува :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Тае бо

Мнение от Росица »

Благодаря. Един час Тае бо е наистина много сериозно натоварване. Аз не съм от София, а от Видин /тук не съм ги виждала/. Аз не съм виждала той /Били Бланкс/ да използва други уреди, освен тези въжета, които били негова разработка.
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Тае бо

Мнение от mal4o_vasil4o »

А в моето филмче Били не използва никакви уреди или въжета :hmmm: .Но иначе движенията му ми помагат доста,така че може би нямам нужда от допълнения :ieeee:
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Titi »

mal4o_vasil4o написа:А в моето филмче Били не използва никакви уреди или въжета :hmmm: .Но иначе движенията му ми помагат доста,така че може би нямам нужда от допълнения :ieeee:
Явно има много и разнообразни варианти. На вчерашната тренировка пък използвахме малки гирички и едни сглобяеми повдигнати лежанки със странна форма. Този път реших да отида по-рано и да загрея предварително. Влязох във фитнеса, който е в съседна зала и двайсетина минути разгрях на пътека и уреда, който имтира каране на ски. След това на тае-бо се чувствах значително по-добре и по-издържлива. Пък и вече имах представа какви упражнения горе-долу има и не губех време да ги разучавам. Пак ми излезе "джигеря" на края и краката ми трепереха, но друго е като се загрее предварително, а не от вратата да се хвърли човек направо в интензивната тренировка.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Arida »

:dovolen: Зависи за кое тае-бо говориме.Разделено е на две;Степ-тае бо и аеробика с елементи на тае бо.Най-натоварващото е степ-тае бо. :dovolen: За него се изисква много добра физическа подготовка и издържливост.По принцип аеробиката натоварва сърцето и ако човек има здравословни сърдечни проблеми или висока кръвно не е желателно да се занимава с толкова интензивен спорт.Поради тази причина повечето инструктори по тае-бо си правят часовете на 45 мин.,за да може всеки да играе. :dovolen: Което разбира се аз не одобрявам :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”