Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от mileni »

Blue sky написа::shock: много интересно и факирско
И ужасно трудно ,за изпълнение. :( ,но човек трябва да си поставя и цели за постигане.
Преди 2 месеца се бях амбицирала да правя упражнения,имах нужда.Тогава попаднах на това и много ми допадна,но изобщо не мога да синхронизирам ръцете и краката и засега го зарязах. :oops:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
mama_li

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от mama_li »

Обещах да докладвам резултатите от прилагането на мудрите. за 10 дни, като килограми само 0.5 или малко по-вече. Нооо като намалени см - цели 4!
Ще видим какво ще се получи накрая като резултат :stiskam:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от DOBI »

Мама Ли това е доста добър резултат.Ти кои от всичките правиш?
mama_li

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от mama_li »

Само тази surya mudra. Не спазвам точно времето. Понякогя е 15 минути накуп, друг път на части - както се случи, но за деня да се съберат поне 15 минутки. Лесно е.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Ехааааа, браво Mama li, и при мен така започна - в един момент осъзнах, че панталонът ми увисна и коремът ми изчезна, а на килограми примерно 1кг :shock:
Стискам палци и за още по-добри резултати. Хубавото е, че не е само каквото свалиш през тези 25 дни, сваля се, докато се достигне оптималното за теб равновесие
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Titi написа:в заглавието на темата присъства и фитнес, пък никой нищо не споменава за него. Друг луд като мен има ли?
Аз ходя активно на фитнес от година и половина започнах а от април до миналия месец ходех 5 пъти седмично по 2 часа.Но не съм фен на бягането,а на колелото за загряване издържам вече до 100 минути,на пътечката само ходя бързо,не бягам,справям се и там до 60 минути.Имам проблеми с ишиасния нерв и пренапрегната мускулатура-хронично е и ортопеда ми е скептично настроен към моя фитнес.Казва,че най добре е да плувам,но аз там се чувствам по напрегната и ми се схваща врата,сдигурно не правя нещо както трябва... :hmmmmmm:
От 3 седмици,съм се заредила с СД с различни стилове гимнатика.Станах фен на Синди Кроуфорд и на Тай-Бо. :dovolen: Имам мускулна треска,което ме навежда на мисълта,че упраженията са по-ефикасни за оформяне на отделните мускули от фитнес- уредите...
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kasija
Дълго кафе
Мнения: 109
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:34

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от kasija »

Тези мудри много ме заинтригуваха. Пробвах surya mudra - почувствах някакво пулсиране в пръстите. Това нормално ли е или не правя нещо, както трябва? Уж доста снимчици разгледах с гугъла.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

вероятно си се преуморила, или много силно си стискала, пулсирането е от кръвопотока, в началото е по-трудно, после пръстите стават по-гъвкави. А принципно, са описани много случаи, в които ръцете, когато се правят комплекс от упражнения, примерно 7 мудри за синхронизиране на всички чакри в тялото, и съответно за общо оздравяване, извършват сами движения, които не са контролирани волево от мозъка. Така, че, всичко е възможно :dovolen: . нормално е, особено при по-трудните пози, ако не можеш в началото да изкараш пълното време, да си починеш и после пак да продължиш.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
kasija
Дълго кафе
Мнения: 109
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:34

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от kasija »

При мен проблемът е в непостоянството - с какво ли не се занимавах (тае бо, пилатес, зумба, тибетските ритуали). С изключение на тае бо, което категорично не е за мен, другите техники много ми допадат, ама пусти мързел :ufff:
Сега ще опитам и с мудрите, да видим докъде ще я докарам. ;)
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

kasija написа:При мен проблемът е в непостоянството - с какво ли не се занимавах (тае бо, пилатес, зумба, тибетските ритуали). С изключение на тае бо, което категорично не е за мен, другите техники много ми допадат, ама пусти мързел :ufff:
Сега ще опитам и с мудрите, да видим докъде ще я докарам. ;)
Каси,това ми звучи така познато! :dovolen: Но проблема е съвсем другаде- в нагласата,с която се захващаме да правим нещата.Когато ходех в началото на фитнес,го правех по задължение.Съответно ,отиването там за мен бе пълно отрицателно преживяване.Когато реших,че отслабвайки,трябва да прибирам и остатъците от пораженията върху тялото си за да не провисна като тениска от най-нискокачественно трико след пране,нещата започнаха да се получават от самосебе си. Трябва да се чувстваме удовлетворени от това,което правим,да гоправим мотивирано и с желание.За това,прави винаги нещо,само ако си убедена,че ще съумееш на следващия ден пак да се самомотивираш и да го направиш.После идва стремежа да го усъвършенстваш.Аз сега например не мога да догоня на места темпото на Синди Кроуфорд.Първия ден препусках след нея и само се нервех,че неуспявам.Почти гаранция за неуспех!Сега,натискам "Пауза" на видеото,изпълнявам упражненията ,съответно преди нея ;) ,натискам "Старт" и й се надсмивам,че е бавна и тромава,а аз съм вече готова. :lol: Смешно,но ме мотивира,да й направя утре пак гимнастиката....Следващото ще бъде да си вдигам крака не като Синди,а като Денис Биерман-най добрата за мен на леда с пируетите и до днес.
А Мудрите заинтригуваха мен.Не знам дали си внуших онзи ден като ги правех,но при тези,които директно атакуват слабите места в тялото ми,ми бе най-трудно и напрегнато да извия пръстите в съответната форма...Сега ме болят,за това вчера не правих нищо... :hmmmmmm: Но се надявам да свикна и да се справя :dovolen: !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”