Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от zmei4o »

като ги гледам тез фатки с пръстите се сещам за кунг фу (панда) :lol:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Ами мудрите всъщност са много сериозно нещо. Някои от тях могат да се изпълняват часове наред, за други - изрично се препоръчва продължителност до максимум 7 вдишвания, за някои се твърди че действат за секунди в критични ситуации /дано никога не се налага да го проверяваме/, други могат да се правят профилактично с години. Всяка е различна. На български има издадени две книги с много подробни обяснения, които така или иначе още не съм се наканила да купя, чета из интернет само засега. В нета нещата са дадени доста схематично, за тази мудра намирам описания от два реда, до доста повече. Очевидно е свързвана с намаляването на мазнините, лошия холестерол, кръвната захар, лекува диабет и чернодробни проблеми, подобрява храносмилането. Същевременно повишава енергията и настроението, гони депресия.
Всъщност, сега като много се зачетох, мудрата не трябва да се изпълнява от weak and unwell people - т.е няма се предвид тегло, а здравословно състояние. Както и не трябва да се изпълнява в твърде горещо време.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от DOBI »

То не става въпрос за мене ,а з дъщеря ми,която много бързо качва килограми ако не внимава,а не смятам че трябва все да се лишава от някои глезотийки .А има ли мудра ,която действа за дълуг и спокоен сън?Нещо все ми омръзна да се будя рано и да не мога да заспя после.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Доби, има със сигурност, но трябва да ги поразгледаш. Те някои се припокриват и ползата зависи от контекста, така да се каже, други са конкретни, виж и изчети списъка и се определи най-точно. Аз не съм някаква специалистка, доста съм прочела вече, но най-вече по моите си проблеми :dovolen:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Миша »

Извинявам се за глупавия въпрос,но четох,четох и нещо не мога да разбера :oops: :hmmm:Какво значи "изпълнява се 15 мин"-15 минути пръстите стоят докоснати ,или се изпълнява като гимнастика?Защото за една мудра прочетох,че при вдишване пръстите се изпъват ,при издишване се докосват.И специално Сурия мудра колко време се изпълнява?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

15 мин стоят притиснати като поза. за тази поза се препоръчва на различни места различон, но горе-долу три пъти дневно от 5 до 15 мин, аз я правя както дойде от три пъти на ден по колкото дойде, или веднъж на ден докато гледам филм например по 15, важното е да се прави. За курс на лечение 25 дни съм срещала само на едно място, първото на което прочетох за нея, и съответно, така и го правя.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Миша »

Благодаря,Blue sky,започвам и аз ,дано има какво да докладвам след 25 дни.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Blue sky написа:Доби, има със сигурност, но трябва да ги поразгледаш. Те някои се припокриват и ползата зависи от контекста, така да се каже, други са конкретни, виж и изчети списъка и се определи най-точно. Аз не съм някаква специалистка, доста съм прочела вече, но най-вече по моите си проблеми :dovolen:
Блу,не си специалистка,ама си с най-голям опит! :daaa:
Днес направих със събуждането в леглото 10 минути Сурия Мудра.Като си лягам,ще отделя още 5-та станаха 15.Мисля си,че така е правилно,в смисъл,да се концентрира човек върху изпълнението й,нали е и тип медитация?Питах се само,дали има изисквания към позата на тялото?
Намерих си едн СД с музика за медитация.Когато утре съпружето ме напусне :hmmmmmm: ,смятам да стана,да седна на земята в хола и да я направя придружена с музиката...
Блу,обаче на мен ми предизвиква напрежение и лека болка в пръстите на дясната ръка.Това нормално ли е?
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Блу,искам само да ти гажа едно голямо БЛАГОДАРЯ :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: !!!
Ще се обяснявам друг път-излизам! :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Ида, изнененада ме, бързо се връщай и казвай :shock:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”