Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Дам,знаех си аз,че съм права!Ето,вижте тук,дори се обяснява значението на пръстите при сакралните жестове на Ведите-Мудрите:
http://www.ayurvedabg.com/mudri.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Става все по- интересно! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kasija
Дълго кафе
Мнения: 109
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:34

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от kasija »

ida_ili64 написа: Става все по- интересно! :daaa:
Да, май тази темичка започва да ми става любима :stiskam:
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 160 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от desunie »

Blue sky написа:...А и още нещо, но да не ми се смеете - като имам наистина настроение, загрявам и разпускам с това " onclick="window.open(this.href);return false; ... re=related :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: много е натоварващо и ободряващо. Освен този курс, близначките имат още два, до тях не съм стигнала.
Блу, много са хубави тези упражнения за разгрявка или пък за сутрешно събуждане :daaa:
:liubov: мерси за линка :tzvetentze:
Да знаеш къде ги има на цяло файлче, че в замундата не намерих? От няколко седмици усещам необходимост да правя упражнения сутрин и сега вече съм го решила :ieeee:
Благодарности на всички за цялата информация, която сте споделили тук!
Тази тема ще се следи ;)
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от vodo-leika »

Някой ходил ли е в това студио в София:
http://yogamandala.net/bg/contacts?
Смятам след Нова Година да тръгна...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

не съм го намирала като цяло филмче, но там като свърши едното веднага зареждаш другото и пак се получава. малко е досадно с началните секнуди, но се свиква :daaa:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 160 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от desunie »

Блу, ще ги търся. Много ми допаднаха тези упражнения на близначките. Намерих им официалния сайт от който може да се купят двд-та с различните им програми.
Това е сайта.

Водолейче, аз ходя при Ямуна в The Gym, това е в кв. стрелбище. Супер е тази инструкторка. Води класическа йога.
За съжаление часовете ѝ през седмицата са ми неудобни и само събота имам възможността да ги посещавам.
Тя прави и още нещо, което скоро ще пробвам - безплатен час по дишане и каляване в южен парк.
Каляването се изразявало в ходене на боси крака, и това е без значение от сезона и температурата навън! Каза ми, че и майки с деца ходели.
Ще докладвам след като опитам ;)
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Ако ги намериш свиркай, виждам че имат доста повече неща отколкото съм намерила из нета :evil: , пък да купувам ДВД-та, малко скъпо ми идва в момента. А пък наистина са страхотни, изглежда лесно, но всъщност е доста уморително, а същевременно е много приятно и неусетно минава времето :dovolen:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 160 пъти
Получил благодарност: 74 пъти

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от desunie »

Много си права :nod:
Изгледа лесно, но се оказва друга работа когато се пробваш и видиш несъвършенните движения отразени в огледалото.
Но пък е толкова приятно и колкото повече се доближаваш до техните изпипани чупки, толква по-кеф ти става. А тези двечките, о, те го могат!
Да не говорим колко секси излъчване добива една танцуваща жена, която знае как да си размърда всяко мускулче и с лека закачлива усмивка да придаде палавинка в танца.
Ще направя заявка в замунда, дано ги намерят.
Още веднъж браво за откритието Блу :liubov2:
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Голем Бел Нико »

Виждам поради необясними за мен причини хората още се интересуват от какви ли не гимнастики. Това за мен е похвално в светлината на какви ли не екрани, телевизии, интернети и прочее.

И така имам малък (но обсесивен) опит с вдигане на тежести. Научих се главно че нищо не знам и си има правила. По онова време ядох като невидял, рекорда ми за наддаванене на тегло е 23 кила за 2 месеца. Отвратително чувство е. Но както и да е, ето три неща които научих още по онова време които винаги работят:

1. Разпределяме нормалната си дневната храна на 5-6 порции. Ядем през 2-3 часа.
Тоест ако нормално ядем да речем 2 кила храна за 1 ден в 3 яденета теглото ни стои и не мърда. Но ако разпределеим тези 2 кила на 5-6 яденета някакси метаболизма се нагажда в леко по-различен режим и за 7-10 дни се свалят 1-3 кила. Това обаче не продължава дълго. Все пак е начин да се научим как начина на ядене има значение.

2. Фибри.
Как да обясня без да стане гадно не знам. Нека да го кажа така: Ако се поемат достатъчно фибри елиминирането рязко се повишава. Може да поемете да речем 2 кила храна на ден за 3-4 дни, а елиминацията всеки ден е поне 3 кила.
Без да се поддаваме на неприятни визуални представи просто можем да теглим чертата - без фибри естественото движение е изключително силно затруднено и много материал остава неелиминиран. Това са токсини, чувство на тежест и прочее.
Фибри могат предполагам да се купят в аптеките в България. Те са люспите на някакви семенца (Psyllium), силно хигроскопични (поемат вода) и затова трябва да се приемат с доста течности.

3. Стрес
Повечето хора си нямат хабер какво ужасно отражение има стреса на физиологията. Имало е дни в които и съм спал по 11 часа, и съм ял правилно и всичко е било добре с изключение на стресов работен ден. В такива дни се е оказвало че мога да вдигам само 30-40% от нормалните тежести. Стресът направо разбива тялото. Някой хора дебелеят други слабеят от стрес, но и в двата случая ефектите от стреса са много по-дълбоки от колкото си мислим.

--Николай
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от DOBI »

Нико абсолятно съм съгласна с изложените от тебе неща и най-вече с последната точка!Стресът е враг номер едно!
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”