Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Blue sky »

На мен ми е стара мечта преход с канута по Арденската каскада, но май няма скоро да стане, поне докато не поотраснат децата ;) .
Та затова засега се спираме на почивките с каравана. Много обичаме ходенето по язовири и планини, и затова се спряме на този вариант. Още не сме пробвали, предстоящо е за новия сезон, но ми е любопитно, къде ходите защото е красиво, къде, защото е удобно и лесно за достъп, изобщо, има ли и други с такова хоби, споделете какво що.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от ida_ili64 »

Аз мога доста да говоря за къмпинги и пътувания,ама не и за България ;) !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Blue sky »

така и не разбрах има ли любители на палатките и караваните в този форум :nod:
гледам припадате по разни морски вили :lol:, аз пък си падам по такова летуване

Изображение

с такива бележки
Инсталацията на лагера поприключи.

От миналия септември сънувах поне веднъж месечно как разпъваме катуна. В съня си измислях подобрения в оборудването и технологията на монтаж. В резултат на което се получи по-софистикейтид инсталация, но ми отне сумарно към 15 дни. Вярно, че почти всяко нещо го правих поне по два пъти, форцелта дори три, но пак е твърде ресурсоемко като за мен. Другият път се надявам да ми се присъни оптимизирана версия.

Остават някакви дреболии, но такива ще се точат до края на сезона. Който не членува в движението „Направи си сам“ не си за къмпинг

Важното е, че официалният интернет доставчик на къмпинг Градина, a.k.a. parcel50 вече облъчва района. Моля желаещите да си подадат по една молбичка, да почакат мъничко и ще им пуснем сигналчето. Тази година месечните акаунти са на примоция – по 20 лв. Седмичните си остават по 10.

Бележки към себе си:

не се оптивай да опъваш форцелта на силен вятър. Така или иначе не можеш да го изпънеш.
преди да включиш бойлера се увери, че е пълен с вода. Иначе се цепи като печен кестен.
източвай прецизно водата в края на сезона. Батериите се пукат при замръзване.


http://niki.gorchilov.com/page/3/" onclick="window.open(this.href);return false;

и такъв колорит

Изображение

Изображение

и цялата статия http://www.elyabozhinoff.com/cgi-bin/e- ... =000003&g=" onclick="window.open(this.href);return false;
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от bouquet »

Аз не обичам къмпинги, но цяло лято бях точно там/ на Градина/ на плаж и да си призная видях много приятни каравани. Вече имат доста екстри, а и хората си създават много уют. Не знам с малки деца дали няма да ти е трудно, но наблизо е Черноморец и мисля, че каквото и да ти потрябва ще набавиш бързо.
Към Приморско има едно прекрасни скали, на които също ходим, аз се пека и гмуркам, а мъжете вадят миди. Ей там е приказно, под водата е друг свят! Без да имам умения или опит, само с една маска в такава приказка се потапям, че чак не ми се вярва. Ако те интересува ще питам точно как се води мястото, но е леко в горичка и е супер приятно за каравана или палатка. Приморско е на 5 мин с кола, а там има водни пързалки за децата и др. забавления.
Търся добри хора
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Blue sky »

Ама как да не ме интересува - и още как даже :ieeee: :ieeee: :ieeee: благодаря :tzvetentze:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от johnstalker »

Умирам си за къмпингуване около водоеми и морета. Всяка година си имам две такива отпуски. На откриването на риболовенето е първата, и август месес (след богородица) е втората. Последните 5-6 години сме си избрали язовир "Сопот"

Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Blue sky »

На Сопот не съм била, но Жребчево ми е любим :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от bouquet »

Питах къде ходим на плаж :oops: Северния плаж на Приморско, а къмпинга и хубавите скали са след Перла /пак там/
А иначе ето на това хотелче съм му хвърлила око, на язовир Въча се намира
http://www.villacazanova.com/hotel/hotel.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Търся добри хора
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от johnstalker »

Хотелят не е къмпинг или палатка. На хотел не можеш да усетиш природата.. :daaa:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от bouquet »

Аз още в началото споменах, че не харесвам къмпингуването. Нямам ли чиста баня и течаща топла вода, не мога. А този хотел го предлагам защото ми е интересен, а язовира не е далече от София. Обменяме информация, дано Блу си намери това, което на нея ще и хареса!
Търся добри хора
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”