Каланетика

За да не седим само пред компютрите ;-)
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Каланетика

Мнение от orkud »

Лизи, никакво постижение за мен не е качването на килограми . Само ми кажи колко искаш да кача и стой... та гледай :lol: Но свалянето .......уфффф
dani_hristov
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Окт 2, '12, 12:57

Re: Каланетика

Мнение от dani_hristov »

Каланетиката е полезна както за жени така и за мъже, тя въздейства на всички органи - вътрешни и на всички крайници, помага на организма да обработва веществата и в същото време поддържа фигурата.
eiimi
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Юни 5, '13, 16:20

Re: Каланетика

Мнение от eiimi »

Крайно време е и аз да започна да правя нещо за фигурата си. Каланетика - звучи супер. :nod:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Каланетика

Мнение от orkud »

Напоследък работя от дома и нещата с фигурата стават драматични. Като добавим първата цифра на ЕГН-то, само тя ми пречи ;) ;) и почвам да се оглеждам за физическо натоварване отново. Имам две операции на коляното и трябва да не го натоварвам и мисля полекичкка да опитам отново с каланетика.
Търся някой за подкрепа и да си даваме кураж.
Ще си намеря ли другарче? :ieeee: :ieeee:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Каланетика

Мнение от vanina_g »

Здравей,
и за мен нещата с фигурата започнаха да стават драматични преди две три години, два пъти късам мускул на прасеца и затова преди година открих Пилатеса. Много ми харесва и така, както чета за каланетика, упражненията си приличат донякъде. Не свалям килограми, но и диета не спазвам, обаче поне задържам положението и се разтоварвам психически страхотно! Споделям, за да видиш, че не си сама в стремежа към по-добра фигура и здраве :daaa:
За каланетика - не съм пробвала, но от сърце ти желая успех! И още нещо да споделя - ако имаш възможност да ходиш в група, това ще те стимулира допълнително! Запознаваш се с най-различни хора, със същите проблеми, ...Аз например в къщи да ми гръмнеш, не ставам от дивана да правя упражнения, а пък за рано сутрин да не говорим :twisted:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Каланетика

Мнение от orkud »

Ох, разбирам те чудесно, но не искам да ходя с група. Искам да контролирам натоваването си и не желая да рискувам въобще с общи упражнения. Или поне не в началото.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Каланетика

Мнение от vanina_g »

Ама разбира се, всеки прави каквото смята, че е най-добре за него и каквото най-много му допада! :daaa:
Още веднъж успех и дано още хора се включат с подкрепа за теб! :liubov:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Каланетика

Мнение от Lizi »

Аз почти винаги докато гледам вечер телевизия си правя упражнения от каланетиката.
Преди време ходих на едни групови занимания и това , което установих ,че основната ми грешка е да се правят само един тип упражнения - например за мускулите на корема. Трябва да се правят от всички упражнения за всички видове мускули.
Другото което установих,че нашата инструкторка беше вкарала и доста упражнения от йогата. И великолепно се допълват .
Сега аз съм луднала повече на тема йога.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Каланетика

Мнение от orkud »

:ieeee: :liubov2: :liubov:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Каланетика

Мнение от iv.tarlen »

orkud , няма не мога, няма не искам, точно в група трябва да си.Ако останеш да разчиташ на собствени сили и ти да контролираш нещата, ще те питам защо тогава си се докарала така че да имаш нужда от тази гимнастика.Групата е голям майтап и веселие.Там също можеш сама да определяш колко да се натоварваш и освен това в тези групи всеки има проблем-кръст, коляно,корем и т.н.Аз посещавам такава гимнастика и съм много доволна.Мислех само зимата, но сега съм решила през цялата година, защото получих добро раздвижване от което се нуждаех.Подкрепям те, но за група, другото е илюзия! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”