Каланетика

За да не седим само пред компютрите ;-)
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Каланетика

Мнение от orkud »

Ванина, целта е да си покача разходът на енергия и като контролирам малко храненето, няма как да нямам резултати. Но сега прекарвам повечето време пред компютъра, а преди няколко месеца се движех активно. Трябва някак да постигна баланс. Каквато и диета да се прави, без физическо натоварване не е много добър резултата. Така че, ще опитам да ги съчетая. :ieeemyzh: :ieeee:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Каланетика

Мнение от ToBo »

Каланетиката и килограмите нямат много общо за мен. И дебел да си, и слаб да си, пак има ефект. Изобщо заигравката с килограмите е опасна - ако сме много слаби, пак не сме хубави :lol: Аз съм била и 46 кг (не нарочно - просто много работа и малко сън), ама грозно като скелет :lol: Според мен идеалното тегло ми е 53, ама с повече мускул и по-малко сланина (както казахте по-горе, тя е лека и обемиста :mrgreen: ). Сега съм 55-56. Изобщо не съм дебела, но не съм във форма. Между другото имам ефект за три дни. И понеже съм внимавала (все пак трябва да си върша и работата ;) ), мускулната треска е сведена до минимум - усещам мускулите при натоварване, но съвсем поносимо :lol: Т. е. съм се пестила и съм тренирала до умора, а не до преумора. Намалявам бройките там, където мускулите отказват, но минавам през целия комплекс. (Моят е друг - по-кратък и разделен на две части за сутрин и вечер по 20 минути, пак по нейна книга, но обогатен с няколко упражнения от опита ми в групи). Минава се през целия комплекс, защото упражненията са свързани. Едно натоварва едни мускули, следващото натоварва други, но разтяга предишните.
На мен каланетиката ми напомня за ЛФК от едно време. Имам десет години опит заради същата заплаха за операция като госпожицата Калан. Имах и проблеми със ставите заради хормони след раждания. Това се оказа щадящ начин да правят нещо тези мускули, за да са що-годе силни. Като генетика имам грацилна структура, но скелетът носи всичко и му идва в повече. Та трябваше да подсиля мускулите преди време, за да помагат на скелета 8-) Има и друго: след 25 г възраст съвсем естествено започваме да превръщаме мускулите в сланина. Жените - по 200 г годишно, мъжете - по-малко. Ми то край няма. Като стана на 100, ще приличам на лоена топка :hihihi:
И не на последно място за сегашната ми ситуация: имам дрехи за предишната си фигура и искам да си ги нося - скъпо е да ги сменям :angelche:
Седмица време трябва и после тялото просто самО си го иска :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Каланетика

Мнение от Lizi »

Аз имам една тънка книжка предназначена за инструктори по каланетика.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Каланетика

Мнение от vanina_g »

Така е Tobo, съгласна съм, че физическата форма е най-важна, ако се чувстваме жизнени и изпълнени с енергия, килограмите имат по-малко значение, и за всеки този баланс е различен. За теб идеалното е 56, за мен 66 (направо мираж ми се виждат сега тези цифри, като в момента съм 75 :hmmmmmm: ), но като ходя на пилатес, се чувствам по-добре и си мисля, че ако сваля и малко килограми, в добавка и ще изглеждам по-добре :daaa: Обаче с храненето не мога да се организирам още, не спазвам ограничения и като цяло резултата не е много добър - и вътрешния и видимия :hmmmmmm:
orkud написа:Ванина, целта е да си покача разходът на енергия и като контролирам малко храненето, няма как да нямам резултати. Но сега прекарвам повечето време пред компютъра, а преди няколко месеца се движех активно. Трябва някак да постигна баланс. Каквато и диета да се прави, без физическо натоварване не е много добър резултата. Така че, ще опитам да ги съчетая. :ieeemyzh: :ieeee:
Точно това ми е идеята - трябва да се съчетаят физическата активност и храненето! Някак си не мога да си представя добри резултати само с едното от тях.
От сърце ти желая успех orkud! И споделяй как върви, с теб сме! :tzvetentze:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Каланетика

Мнение от ToBo »

Аз не съм спряла, макар че резултатът се забави. Първите дни направо се виждаше. Сега се влача. Но го очаквах де :lol:
Ванина, храненето е лесно. Махаш захар (освен в кафе или чай), пържено, алкохолно, безалкохолно (оставаш на вода) и тестено, освен хляб. Няма как да няма резултат :daaa: Пиещите разни сокчета и газирани напитки не могат да си представят колко калории поглъщат в цифри :mrgreen:
Ако искаш още по-бърз резултат, пиши в гугъл "алкални храни" и наблегни на тях :daaa: Но ако тренираш, трябва да съобразиш изгорените калории с приетите, иначе ти става лошо и мозъкът не работи добре :hmmmmmm:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”