BMX,синини и спици.

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от Гео, граф »

Аз не съм особено възхитена от идеята за кошница, gonel. Освен че е кипричка ( особено ако има ефектен полски букет в нея ;) ), не е много функционална именно поради натежаването на кормилото, както вече се спомена. За мен решението е в раничката на гърба - даже на последната форумна среща точно в раницата занесох и цветя и книги. Е, ако са меки кайсийките ... :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от johnstalker »

Абе, щайгата си е класика! ;)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от Гео, граф »

Попитах чичко Гугъл и той на прима виста ми даде отговор за кошница за колело. Не е лоша на вид и определено е по-добра от щайга, Джони :swink:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от johnstalker »

Гео, граф написа:Попитах чичко Гугъл и той на прима виста ми даде отговор за кошница за колело. Не е лоша на вид и определено е по-добра от щайга, Джони :swink:
Чисто технически пак си е щайга, ама с модерен дизайн, за 25 кинта ;) Класически щайги все още могат да се намерят за левче-два. ;) :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от Мария Николова »

Е, трябва и аз да се включа, Гонел, пък ти прави каквото решиш.
Научих се да карам колело "под рамка", преди да науча азбуката. Чак в 10 клас майка ми се съгласи да ми купи мечтаното колело. Мой чичо го изпрати от София. Получих го от багажното на ж.п.гарата така, както е било приготвено за експорт. Помогнаха жепейците и оправиха кормилото и седлото, монтираха педалите. Колело приказка! Дамски полубегач "Диамант" с 4 скорости. И контра! ;) С алуминиеви калници и капли. Много тънки. И тънки гуми; кормило "чайка"; страхотно тясно седло; малък багажник отзад; фар, светлоотражател, огледало и мрежичка над задната капла. Забравяла съм го нощувало е забравено и на сутринта съм ходила да си го прибера. (По онова време яко биеха крадливите от народонаселението и след мръкване те не излизаха вън от махалата.) Месеци преди да ни дойде реда за жигулата, оставих колелото отвън, докато видя манджата до къде е, преди да продължа с висенето по опашките и по синя пладня откраднаха "Диамант"-а пред къщата ни. :cry: :cry: :cry: След 18 години.
Говорим за 10 клас. Страхотен фурор! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Оставих го всички от класа да направят по едно кръгче. :angelche: Вчера видях оня съученик и пак се изчервих от срам. Падна тогава с колелото ми и направи на предната капла две вдлъбнатини. И аз таковата... ми ударих му пред всички една плесница, като се надигнах на пръсти.
Преди 2 години поисках Ники ІІ да ми продаде едно дамско колело и леееле! как се изхили!!! :svekurva:
"Какво, казвам, баба на колело ти звучи като поп на моторетка?!!! :lol: "
"Ами да! :lol: :lol: :lol: " Прав излезе. Тази година не съм го извадила ни веднъж от гаража. Хем 3 месеца корса-та е заключена.

Сега му е времето! Яхай колелото и се радвай на вятъра в лицето си! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :gush:

Не гледаш предното колело, а само пътя пред себе си. Показваш достатъчно рано с лява ръка наляво, ако ти предстои ляв завой, за да имат време другите след теб да те видят и да се уверят в намеренията ти. Ако вървят пешеходци вдясно от теб, улови погледа им, да си сигурна, че са те видели. Наближиш ли деца, просто слез от колелото и отмини. Ако дойде топка пред крака ти - ритни им я и се радвай, че не караш в момента. Заобикаляй всяка локва, като погледнеш в огледалото колко далеч от теб е следващия. Никога не знаеш колко дълбока може да е локвата. :twisted: Не прави завой по пясък върху асфалт. Пада се. :lol: При навлизане в завой спри педалите, а в средата на зовоя натискай педалите. Научи се да караш без ръце, за да можеш и така, но винаги здраво дръж кормилото. "Разговаряй" с пешеходците, гледай ги в очите. Разперена длан към човека се възприема като "Стой! Първо аз ще мина, после ти." . Хоризонтална ръка се възприема като "мини наляво/надясно, ще те изчакам". Важно е да знаеш със сигурност как се разбираш с пешеходеца - дали ПРЕД него ще минеш и той да те е разбрал, или ЗАД него, след като премине.

Едно излишно спиране винаги е с по-добра прогноза, отколкото едно излишно избързване.
Движиш се винаги в дясно, за да те виждат пред себе си другите участници в движението и да те заобикалят. "Плътно в дясно" е 30 см. преди края на дясното, каквото и да е то. (Автомобилите спират плътно в дясно на 30 см. от тротоара, това е логиката. ;) )
Запомни коя е задната спирачка и само нея ползвай. С предната може да прескочи кормилото и колелото да остане някъде зад теб.
Ако колелото ти е за 30 лева купено, слагаиш щайга. Но пък за големи багажи си има леки коли, нали. ;) Ако ще носиш покупки в найлонова торбичка, тя ще е удряна от спицте, може да се заплете в тях. :hmmmmmm:
По-добре си сложи кошничка, каквато колелото ти заслужава. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от gonel »

Ето го и моето любимо колело!!!
Изображение

Седалката е много фешън, нали - кожа и кадифе! :lol:
Май се отказвам от кошничка, така без калник си ми харесва... Не можах да си взема огледало още, и звънче нямам... :snif:
Една приятелка, дето тя много кара, каза, че си носи малка раничка на гърба... Това ми хареса, и без това в движение нито мога да пия вода, нито да 'барам' друго... :D

Благодаря ви за топлата подкрепа и съветите! :gush: :liubov: :liubov: :liubov:
А аз ще гледам да ви развлека с още снимки с дечицата ми, като караме...
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от Мария Николова »

gonel написа:Ето го и моето любимо колело!!!
Изображение

Седалката е много фешън, нали - кожа и кадифе! :lol:
Май се отказвам от кошничка, така без калник си ми харесва... Не можах да си взема огледало още, и звънче нямам... :snif:
Една приятелка, дето тя много кара, каза, че си носи малка раничка на гърба... Това ми хареса, и без това в движение нито мога да пия вода, нито да 'барам' друго... :D

Благодаря ви за топлата подкрепа и съветите! :gush: :liubov: :liubov: :liubov:
А аз ще гледам да ви развлека с още снимки с дечицата ми, като караме...
Честито! Супер колело! :daaa: Да го караш 3 х 18 години! :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Meloman № 1
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Яну 17, '12, 08:55

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от Meloman № 1 »

evita написа:Темичка за колелата и карането на такива.От известно време (от както спрях фаските)яхам здраво колелото и с часове бродя из гората.Преживяването е страхотно,е има и малко минуси,но малко.
Друг кара ли колело?
Пу съм аз. Чак BMX не карам на село. Няма такива условия. Там е за велосипеди с яки вилки и амортисьори. На всичкото отгоре трябва да сменям толкова често накладките, че често ми идва до козирката. Моята машина е хибрид между шосейна и планинска. Бегач е и доста друса. Без пружини е.
Права си, че излетите в планината са по-приятни с велосипед. Веднъж ходих от с. Миланово до паметника на Милановските скали, посветен на Милан Петров, геройски загинал за свободата на родината. Такива красоти ме плениха с техните пъстри очи, че и музите са безсилни да ги опишат. Гледките през автомобил не са толкова зашеметяващи. Великолепният спомен си остава за цял живот.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от evita »

Дай снимка,Меломане,и ние да се порадваме на тия гледки :daaa:
Meloman № 1
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Яну 17, '12, 08:55

Re: BMX,синини и спици.

Мнение от Meloman № 1 »

Да, ама аз не снимам, докато съм на път (без раница в повечето скитания). Тежестта на фотоапарата се прибавя към тази на човека и е по-изтощително да се изкачва наклон от сорта на 60 или 70 градуса с машина за снимане, отколкото без.
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”