Агрофитнес или какво правим на село

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
kalokana

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от kalokana »

Чудела съм се в агрофитнеса като правим сериите с мотиката, по колко повторения трябва да правим ? :Д :Д Д:
marthawilson710

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от marthawilson710 »

О аз откакто се сдобих с къща и покрай нея сградина се сдобих и с изкуствен маникюр - много съм си суетна,но пък не мога да не съм в поза щраус всеки път когато имам минута свободно време. :dovolen:
potrebitel2022
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юли 9, '23, 08:52
Получил благодарност: 1 път

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от potrebitel2022 »

kalokana написа: Май 2, '17, 09:36 Чудела съм се в агрофитнеса като правим сериите с мотиката, по колко повторения трябва да правим ? :Д :Д Д:
:ssmiah: :ssmiah: :ssmiah: :ssmiah:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от mucunka »

При мен този сезон упражнението е наведи се-оскуби-изправи се. Хора, с каруци трева в двора. Тъкмо го обиколя и почвам отново.Гледам градините Ви и се чудя как се справяте с тревите?! То като за изложба... :hmmm:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от botan »

Не че аз се справям, щото определено не им обръщам толкова внимание колкото им трябва, НО за ефективно плевене трябва да се познава биологията на плевела, т.е. какъв е корена, колко дълбоко се разпростира, може ли да регенерира и едно от най-важните неща кога и как образува и разпръсква диаспорите (термин който включва всички размножителни структури с които се разпространява, в това число и семената). Качественото плевене, а не просто забърсването отгоре, отнема много повече време и енергия, ефекта му не е мигновен, но за това пък значително те услеснява в бъдеще. Не че бръмбазъците и птичките няма пак да пръснат семена, но ще бъде значително по-малко отколко плевелът да си излюска цялата продукция. Друг изключително важен момент е да се снима от далеч и със стара камера/телефон. Така всичко се замазва в една кохерентна зелена маса и никой не знае плевел ли е или не. :mrgreen: Според ситуацията, не винаги плевелите са лошо нещо. Те могат да осигурят сянка, задържане на влагата, намаляване на температурата на почвата при горещо време, увеличаване на биоразнообразието, така че като не ти се плеви или несмогваш просто се излъжи с някое от тея да ти е чиста съвсестта, както правя аз. :lol:
Не знам за фитнеса, ама соларното студио при мен е невероятно. Като плевя почнах да се сливам с почвата, а като се изправя да плаша птиците с бялото си коремче. :mrgreen:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от МГХ »

......Според ситуацията, не винаги плевелите са лошо нещо. Те могат да осигурят сянка, задържане на влагата, намаляване на температурата на почвата при горещо време, увеличаване на биоразнообразието, така че като не ти се плеви или несмогваш просто се излъжи с някое от тея да ти е чиста съвсестта, както правя аз. :lol:
Не знам за фитнеса, ама соларното студио при мен е невероятно. Като плевя почнах да се сливам с почвата, ............ :mrgreen:
Напълно съм съгласна и като нямам време да изучавам и разграничавам плевелите, скубя ли скубя, а те зад мен растат ли растат :lol: :lol: :lol:
Борбата е на принципа " кой-кого", но е ясно, че победената съм аз.
ММ има една приказка, че ние сме на гости на градината, а тя си е у дома с всички буренчета, бубулечета, птичета, гъбки, смоци, мишки... изобщо всякаква жива твар.
Това ме кара да се чувствам добре и да не съм виновна, че не съм я привела в идеален вид. Ами ...нали съм на гости на природата. Какво правят гостите.. гледат, ахкат, снимат и се кефят.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от Гео, граф »

Волю-неволю всеки градинар е принуден да живее с плевелите, както казва мъжът на Миленка ние сме им на гости, така че нямаме кой знае какъв избор. Аз лично живея в мир с тях, възприех теорията на Ноел - напълни лехата с цветя до степен да няма място за буренака. Действа. От опит :nod:
botan написа: Юли 10, '23, 11:55 ... Като плевя почнах да се сливам с почвата, а като се изправя да плаша птиците с бялото си коремче. :mrgreen:
Развесели ме с твоето бяло коремче, дете :ssmiah: :ssmiah: ! Представих си те като една рибка-мрянка, която не се забелязва от повърхността на водата, а като скача да си лови мушици, ѝ се бялва коремчето :srofl:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от botan »

Да! Точно така! Абсолютно си права. Елегатна, грациозна и стройна рибка! :ieeemyzh: И аз за някое животинче си мислех, но само образаът на мексиканска паяковидна маймуна ми изплува в главата, а тя не може да се похвали с моя искрящо бял пояс от носенето на гащи. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от dancheto »

Това ми е най-добро прекараното време в къщи. Пролет, лято и есен ако има възможност няма да влизам в къщи. Влизам колкото да сготвя нещо или да поприведа в приличен вид къщата, но най-вече обичам да съм заровена в градината. Сега след дъждовете има трева в излишък, чакат ме късни домати за засаждане, все още правиш довършителни работи в двора, но малко по малко напредваме. След ден два завършваме външната тоалетна, ММ казва че сигурно някои хора нямат такава и в къщи, но ние обичаме да ни е удобно :) Надявам се вече догодина напролет да приключим с навеса, така даже и през деня няма да влизам в къщи, а и готвенето ще ми е вън, но и това ще стане. В голяма степен със собствени сили се прави всичко с помощта на двете млади семейства на дъщерите ни. Сега след като приключа работа, после внучките да им обърна внимание, следва градината да продължа с плевенето, брането на корнишона от Мишето, краставиците пак от нея, връзването им че ми се струва че с часове растат :) бране на малини, вече и къпини, тиквички пак от Миша, абе изобщо няма празно. Вечер съм разглобена но след това сутринта с нови сили. Обичам го този фитнес и за капак съм вече 3 кг надолу, как да не го харесваш :)
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”