Народни танци

За да не седим само пред компютрите ;-)
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Народни танци

Мнение от johnstalker »

На питането ми към една моя позната, защо ходи на народни танци, и то два пъти седмично, тя ми отговори - Ами то може и да не ходя на танци и пак да се прибера потна и чорлава, важното е, мъжо ми да не ме пита къде съм ходила ;), нали знае, че по това време ходя на таци. :hihihi: :hihihi: :hihihi:

Та ето от къде идвала тази страст към народните танци у некои дами. :ieeee: :ieeee:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Народни танци

Мнение от Blue sky »

:lol: :daaa: ей, можеше да не разкрива на всеослушание, ми някои мъже четат тук :lol:
He who plants a garden, plants happiness
dal

Re: Народни танци

Мнение от dal »

Blue sky написа::lol: :daaa: ей, можеше да не разкрива на всеослушание, ми някои мъже четат тук :lol:
Да четат ! Ама да четат и моята тема , дето го теглиш и то стиска дивана и неще, и неще ! :mrgreen: :ufff:
кат неще-на народни отивам :hihihi:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Народни танци

Мнение от Гео, граф »

Аз ходя ! Ходя на народни танци ! Вече три пъти !!! :ieeee: :ieeee: :ieeee: ...

Много е весело, макар че сме повечко мераклиите, отколкото са възможностите на залата, ама душа да е широка :ssun: ... Само малешевското нещо ми се опира, особено заврънкулките накрая, ама ше го изуча и него ! :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
plitka
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Май 30, '12, 14:44

Re: Народни танци

Мнение от plitka »

На народните танци пада голям купон.... ИХУ. Като споменахте сватба... там където аз ходя има едни сватбари- булка, младоженец, кум и кума. Тренират те ;)
Според мен, първо че е много ама много забавно, това се явява разбирасе и вид спорт. Раздвижване, което естествено е полезно. :ieeee:
Аз тръгнах на народни танци, защото едни познати свирят на гайди и покрай тях ми пламна нещо. Хубаво е да не забравяме корените си :)
http://www.ecomedia.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
nayden_popov
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Сеп 30, '12, 10:00

Re: Народни танци

Мнение от nayden_popov »

Народните танци са много добър спорт. Те са пример как да съчетаем приятното с полезното:)
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Народни танци

Мнение от Angelina_S »

Тази тема е малко прашасала... ;)
Народните танци са велик начин за бърз "формат на харда". :lol: Имах огромното щастие да случа на школа, която ми е близо, хореографите са професионалисти от ансамбъл "София-6" и репетициите приличат на дисциплинирани тренировки (по-скоро), отколкото на часове за задявка и раздумка в търсене на "социални отдушници".
На екзерсиса и репетициите се играе дисциплинирано, а на купони... можем да не седнем и по 6 часа!

Изображение

Изображение

Изображение

Вече играя трета година, като от самото начало започнахме с позиции, елементи на танца и размери. Сега съм в напредналата група. А от тази година - и в концертната. Там... може и да е много интересно, може да е обезсърчаващо, защото "старите пушки" знаят танци и хора, които аз още не знам. Има репетиции, на които правим само фигури и редици или само натрисане - да ти изпадат зъбите. :angelche:

На въпроса на violi16 коя ми е любимата област: При все че съм родом от Монтана, Шопската е едната, а напоследък започвам да харесвам хора от Добруджанската. И ме кефят смесените размери, примерно "Йове" е едно бижу! Ама не играем много такива хора...
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Народни танци

Мнение от violi16 »

Ти си доста напреднала за три години, което говори ,че и в това си...мнооого добра :tzvetentze:
Радвам се , че точно тук, редом с възхитата по зеленийки и красоти, има и игроорци. Дори се учудвам, че не са и повече.
Защото си мисля, първо , че който цени красотата я цени във всичките и превъплъщения, и второ който е с вродена нужда от динамика с мотика, я търси и на друго по ритмично поле.
Възмутих се от себе си на сватба. Не можах да се хвана нито на Еленино, нито на гръцкото, нито на граовското, а дамите които ги знаеха никак не бяха малко...като все едно бях пропуснала да науча таблицата за умножение :oops: ...така се почувствах тогава :cry:
И в този период на срам и желание да се доразвия се появи реклама в града ни , че софийски клуб,,Гайтани'' набира желаещи. До този момент нямах представа колко много клубове има , също и традиционни фестивали по села и градове.
Заедно с мен се включиха майка ми и малката ми дъщеря, и след като понаучихме първите стъпки, у нас започна да се люлее :lol: , добре че сме в къща.
Много съм доволна, балсам за мозъка ми е всяко посещение, за тялото се знае... :daaa:
И наистина е вярно , че най - трудното хоро е новото. Всяко следващо се схваща все по бързо и лесно.
Ще се радвам, да тропнем няколко заедно ! :tzeluvka: :ieeee:
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”