Флорариум България - Кич или изкуство?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...

Флорариум България - Кич или изкуство?

Анкетата свършва на Юли 1, '19, 19:58

1. Това е много креативно, задължително ще опитам в къщи
0
Няма гласували
2. Интересно е, бих го изпробвал/а.
0
Няма гласували
3. Харесва ми, но толкова. ;)
1
8%
4. Става за децата.
0
Няма гласували
5. Кичозно, НЕ!
11
92%
 
Общо гласове: 12

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от johnstalker »

Преди малко попаднах на нещо "интересно" в мрежата. За да съм честен и дискретен пускам "снимка" от тази Ф-страница.

Ще ви помоля да си дадете вашата реална оценка на "това" което виждате. ;)

Изображение
Здравейте на всички!🧚‍♀️ Приятно начало на седмицата💚. Представям ми флорариум "Водопад". Освен него имаме 4 сенколюбиви растения от семейството на сукулентите. Поливат се в коренчето веднъж на седмица или 10 дни. На дъното се гледа за конденз в дренажа. И при нужда се полива. Водопадът е изработен от стабилизиран мъх и няма нужда от поливане, както и червеният мъх. Другата грижа е чисто хигиенична - бърсане на прах от вазичката и водата. Композицията отива за подарък и надявам се да бъде много харесана. 🤗🎁
💡Малко информация: каква е разликата между мосариумите и флорариумите? При мосариумите имаме изцяло стабилизиран мъх, който няма нужда от поливане и светлина. Флорариума има нужда от грижи като всяко друго стайно растение.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от calico »

Защо не? Прави някого щастлив, на някого харесва.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от johnstalker »

calico написа: Юни 24, '19, 20:55 Защо не? Прави някого щастлив, на някого харесва.
Да, за месец-два.. после какво? :) На теб ще ти хареса ли ти да вкараш една роза в буркан с мъхове и така да си я гледкаш? :)
Реална оценка.. ;) :D
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от Силвия »

Имам нещо подобно вкъщи, без водопадчето :lol: Трудно ми е обаче да дам оценка на показаното, тъй като то не ми харесва, а моето си ми харесва :lol: Имам го от ноември и си е живо и здраво. Ще ви го покажа допълнително.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от johnstalker »

Силвия написа: Юни 24, '19, 21:12 Имам нещо подобно вкъщи, без водопадчето :lol: Трудно ми е обаче да дам оценка на показаното, тъй като то не ми харесва, а моето си ми харесва :lol: Имам го от ноември и си е живо и здраво. Ще ви го покажа допълнително.
Интересно ми стана.. пуснете го тук. ;)

Добавено след 2 часа 5 минути 57 секунди:
Ето и едно интересно видео.. :) Не, че ви подканвам да гласувате.. ама това и по тИлИвизията са го давали.. ;)

Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от Силвия »

Изображение

Малко е срещу светлината, но се добива представа.
Сега, като стана на въпрос, обърнах внимание, че доста се е разрастнало, не бях се замисляла :D
Подарък ми е, така че не зная източника.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от johnstalker »

:) Мда.. това изглежда съвсем различно.. всичко е естествено. Ако се полива пестеливо и се сложи на по-светло и топло, растенията ще нарастват по-бавно и няма да се наложи аварийно чупене на стъклената колба. ;) Но, в един момент и това ще се наложи. Сукулентите са като кактусите, природата ги е научила да пестят водата защото живеят в пустинни региони където валежите са оскъдни. Те са били принудени да свикнат и със слънцето.. Абе, с три думи "твоето ми харесва" повече от кичозните произведения на Флорариум България. :dovolen:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от Силвия »

johnstalker написа: Юни 25, '19, 20:52 Ако се полива пестеливо и се сложи на по-светло и топло, растенията ще нарастват по-бавно и няма да се наложи аварийно чупене на стъклената колба. ;) Но, в един момент и това ще се наложи.
На снимката не се вижда добре, от лявата страна има един отвор, през който все още бих могла да ги извадя без чупене, но скоро май и той ще е малък :o
Не знам за другите, но на мен тази тема ми дойде тъкмо навреме :lol: Не че имам концепция какво да правя :lol:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 622 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от greeneyed »

johnstalker написа: Юни 24, '19, 19:58 Композицията отива за подарък и надявам се да бъде много харесана. 🤗🎁
Надявате се, ама надали ще стане комерсиален продукт. ;)

Джони, какво изкуство тук, хайде да не казвам , каквото мисля, че пак ще ме кастриш. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Флорариум България - Кич или изкуство?

Мнение от johnstalker »

greeneyed написа: Юни 26, '19, 13:46
johnstalker написа: Юни 24, '19, 19:58 Композицията отива за подарък и надявам се да бъде много харесана. 🤗🎁
Надявате се, ама надали ще стане комерсиален продукт. ;)

Джони, какво изкуство тук, хайде да не казвам , каквото мисля, че пак ще ме кастриш. 8-)
;) Аз не съм такъв.. кажи си?! То, че комерсиален продукт няма да стане е ясно. Трябва да си много наивен (и още нещо ;)) за да рекламираш подобен кич. :) Гледам гласуването много вяло върви.. темата дори не предизвиква интерес. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”