Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

calico написа: Мар 29, '19, 15:34 Джони, значи сега ако аз примерно реша да се оборудвам с такова нещо, ще ми го дадат и с датчика за прах, така ли?
Спойлер
Покажи
защо така бавно ми зарежда страницата на Форума, при мен ли е проблема?
Не, поръчаш си двете "платки" и кабелчета от алиекспрес, сглобяваш, "наливаш" софтуера и пускаш. ;) При интерес ще помоля Миленчето да пусне и линкове към "чарковете". Не е задължително да се включваш в проекта и датчик за прах не ти трябва. ;) Това "мъниче" днес го сложих в оранжерията защото предната не ми харесваше как листва данните а самата аналитичност е сведена до последните 24 часа. :)
Сега мога да следя температурите с обратна аналитичност до една година което си е ок. ;) Ето линк към страничката с графики на температурите в оранжерията и на открито. - https://cactusbg.online/tempz.html
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

Данните от станцията могат да се споделят и в други "Opensense" сайтове... :) Greenhouse M&J от където да измъкнете "един" добър обратен линк.. :) (това е само за напредналите)
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

Oсвен температурата и влагата в оранжерията, вече следя и влажността в саксийте .:) Един проект също на базата на ESP8266 с датчик YL-69. Изпълнението е много лесно и всеки сам може да си го реализира. Ето линк към дашборда на влагата - https://thingspeak.com/channels/743200

Изображение

Добавих и един дисплей на метеостанцията. ;)

Изображение

Ако има мераклии да се заимат с такива джаджи да се обаждат.. ще помогна. ;)
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от dar »

Джони, не съм на ти с новите технологии и за сега нямам оранжерия, но ми стана интересно това, което споделяш. Искам да те попитам за последния датчик, който измерва влагата на почвата, такъв за всяка саксия трябва да има, нали? Или по друг начин се случват нещата. Виждам, че кактусите не са в голяма обща саксия?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

dar написа: Апр 20, '19, 08:15 Джони, не съм на ти с новите технологии и за сега нямам оранжерия, но ми стана интересно това, което споделяш. Искам да те попитам за последния датчик, който измерва влагата на почвата, такъв за всяка саксия трябва да има, нали? Или по друг начин се случват нещата. Виждам, че кактусите не са в голяма обща саксия?
Ще слагаме по един датчик на група саксии от едногабаритни растения и най-вече на бебетата защото там влагата е много важна. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”