Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1294 пъти

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от ljuboznatelna »

Много си тънкообиден ;) Като отвориш тема,нали знаеш, че в нея ще се пише и извън темата. Също така знаеш, че някой и след три години може да я прочете и да реши да пише в нея. Аз много чопля и се задълбочавам, даже излишно, но само ако ми върши работа. Намирам за много полезно да се споделя такава информация.Полезно е и за склад на определени материали, и за определен тип магазини, дори за работилница. Това, къде отиват данните също ми е важно обаче.Ако не считаш за нужно да ми отговориш има ли достъп по някакъв начин до тях, недей. Като му дойде времето, ще разуча.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

Като гледам графиката по-горе.. ще има и тази година джанки и кайсии по Балабанското. Не са мръзнали нощес. ;)
А относно това къде се събират данните има много варианти, ако сте добри програмисти на С можете да с пренапишете кода по ваше усмотрение. :) При вариантите които тествам данните се хостват на специализирани сървъри на единия от тях могат да се контролират, трият, изтеглят и прочие. На другите не. Защо толкова те интересува къде отиват данните? ;)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1294 пъти

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от ljuboznatelna »

Защото биг брадър ме дразни. Щом може да се пренапише, спокойна съм. Има кой. :)
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

Ето какво представлява цялата "станция" и колко е голяма. :) Всеки сам може да си я "сглоби".. само четири "жици" трябва да се свържат правилно. Със "заливането" на софтуера цялата процедура трае пет минути :)

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от calico »

Джони, значи сега ако аз примерно реша да се оборудвам с такова нещо, ще ми го дадат и с датчика за прах, така ли?
Спойлер
Покажи
защо така бавно ми зарежда страницата на Форума, при мен ли е проблема?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

calico написа: Мар 29, '19, 15:34 Джони, значи сега ако аз примерно реша да се оборудвам с такова нещо, ще ми го дадат и с датчика за прах, така ли?
Спойлер
Покажи
защо така бавно ми зарежда страницата на Форума, при мен ли е проблема?
Не, поръчаш си двете "платки" и кабелчета от алиекспрес, сглобяваш, "наливаш" софтуера и пускаш. ;) При интерес ще помоля Миленчето да пусне и линкове към "чарковете". Не е задължително да се включваш в проекта и датчик за прах не ти трябва. ;) Това "мъниче" днес го сложих в оранжерията защото предната не ми харесваше как листва данните а самата аналитичност е сведена до последните 24 часа. :)
Сега мога да следя температурите с обратна аналитичност до една година което си е ок. ;) Ето линк към страничката с графики на температурите в оранжерията и на открито. - https://cactusbg.online/tempz.html
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

Данните от станцията могат да се споделят и в други "Opensense" сайтове... :) Greenhouse M&J от където да измъкнете "един" добър обратен линк.. :) (това е само за напредналите)
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

Oсвен температурата и влагата в оранжерията, вече следя и влажността в саксийте .:) Един проект също на базата на ESP8266 с датчик YL-69. Изпълнението е много лесно и всеки сам може да си го реализира. Ето линк към дашборда на влагата - https://thingspeak.com/channels/743200

Изображение

Добавих и един дисплей на метеостанцията. ;)

Изображение

Ако има мераклии да се заимат с такива джаджи да се обаждат.. ще помогна. ;)
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от dar »

Джони, не съм на ти с новите технологии и за сега нямам оранжерия, но ми стана интересно това, което споделяш. Искам да те попитам за последния датчик, който измерва влагата на почвата, такъв за всяка саксия трябва да има, нали? Или по друг начин се случват нещата. Виждам, че кактусите не са в голяма обща саксия?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Метеостанции. Отворени проекти. Използване за лични нужди.

Мнение от johnstalker »

dar написа: Апр 20, '19, 08:15 Джони, не съм на ти с новите технологии и за сега нямам оранжерия, но ми стана интересно това, което споделяш. Искам да те попитам за последния датчик, който измерва влагата на почвата, такъв за всяка саксия трябва да има, нали? Или по друг начин се случват нещата. Виждам, че кактусите не са в голяма обща саксия?
Ще слагаме по един датчик на група саксии от едногабаритни растения и най-вече на бебетата защото там влагата е много важна. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”