Спиди или Еконт. Куриерите в България

За разговори, други теми или просто да побъбрим...

Кой куриер използвате най-често?

Спиди
1
2%
Еконт
41
98%
Друг
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 42

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от johnstalker »

Спиди са извадили нови ценови тарифи.. Но, хората масово предпочитат Еконт. Това са личните ми наблюдения. Защо?
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от Неделя »

Имахме офис на Спиди до нас през една къща. Няма по-мудно същество от жената, която работеше в този офис. Беше един малък гараж, вътре спарено, тя сумти постоянно, хората чакат на опашка отвън.......така бутаха почти година и от Нова година офисът е затворен. Веднъж след работа тичам да изптратя пратка, беше 17.45, офисът работи до 18 часа, заставам на вратата и питам "Ще ми приемете ли пратката?", тя ми отговаря ...С клиенти работя до 17 часа, за да мога да се оправя до 18......... :hmmm:.....и си изкарах колата от гаража и отидох на централния офис на Еконт в града. Там обслужват докато има клиенти. Може би затова! :idea1:
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1912
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 470 пъти
Получил благодарност: 779 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от Alien »

Еконтът ми беше чак в други край на квартала. Сега и на двете фирми офисите са на по три преки от нас. Но за по-отговорни неща, предпочитам DHL (обаче цените...).
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от miltonia »

Спидии лии?! Да ви разкажа за моя последен контакт със Спиди. Миналата пролет си поръчах по интернет шредер, да отговарям на изискванията за защита на личните данни. Фирмата е в Свищов, аз в Горна Оряховица, уговорихме си всичко и почвам да чакам смс от Спиди, че те само с тях работели. Мина ден, втори, трети, на четвъртия звъня на фирмата да питам къде ми е шредера. :evil: А, че ние го изпратихме преди три дена! :shock: Ще проверели какво става...И явно са ги размърдали тези от Спиди, защото има- няма три часа :!: , и оттам ми звънят. Разговорът ни беше у-ни- кален!
-Госпожо, за вас има една пратка от фирма... от Свищов.
-Да, знам. Кога ще я получа?
-Искам да ви съобщя, че пратката е доставена от наш куриер на този адрес, ноо...в Пазарджик.
-Мооля!
-Ама на същия адрес е, но не е била приета.
-Естествено, аз се намирам в Горна Оряховица! Кога ще ми я препратите?
-Нямаме право да ви я изпратим. Ние имаме договор с фирмата...и ще я изпратим в Свищов, те, ако искат, ще ви я изпратят отново.
Тук вече се разделих с първите си седем години и се опитах да бъда груба.
- Как нямате право, бе?! Пратката за мене ли е, за мене е, грешката ваша ли е, ваша е! Искам максимално бързо да ми доставите пратката! :svekurva:
-Не може, госпожо. :shock: Дръън!
И се почна една мъка по жицата- аз звъня в Свищов, те на Спиди, после на мен, после не знам кой си на кого си и след няма десет дена си получих шредера, огънат в единия край, но аз го грабнах, жумейки, и се зарекох да не се доближавам повече до Спиди!
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от mileni »

Организацията им е по-добре, в това влиза и връзка с клиента.
Неведнъж Спиди са ме връзвали да чакам доставка, в къщи и да си взема после същата, от офиса им. Абсолютно не ориентирани са куриерите им.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от Мария Николова »

Хората от "моя" еконтски офис са безупречни професионалисти. :daaa:

Я, да ви попитам - някой знае ли какво е имало преди тези куриерски фирми? :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от Гео, граф »

Начиии, що е куриер, не ми го хвали :evil: ! Работя ежедневно с няколкото големи фирми, понякога ми се налага да ползвам и световнонеизвестни фирмички като Лео експрес или Интерлогистика, господ да пази (кръстя се суеверно). Спиди се размножиха чрез пъпкуване и създадоха Рапидо. Докато разуча сайта им, защото там се заявява пратка САМО в сайта, зор видях, но постепенно нещата влезнаха в коловоз. Докато дойдоха празниците и си... Еконт май остава единствения, който е горе-долу, въпреки, че мартеничката ми от Милтония обиколи три офиса за четири дни и докато дойде до мен, вече стана време да я закачам на цъфнали дървета :hmmmmmm:...

И все пак Мимет е права - помните ли какво беше с Български пощи :sdoh: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от Мария Николова »

Не позна, Графиньо. :sneee: Не Български пощи. :sneee:
Куриер хващаше нощния влак за София с документи, или малки ценни пратки и ги разнасяше по учреждения, или на адреса на получателя на ценната пратка. Човекът така хранеше семейството си.
Веднъж аз бях пратката на куриера и ме получиха на гарата. :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от Магдалена »

Мария Николова написа: Мар 20, '19, 17:16 Хората от "моя" еконтски офис са безупречни професионалисти. :daaa:

Я, да ви попитам - някой знае ли какво е имало преди тези куриерски фирми? :D
:lol: Зная,зная, МОЯТ куриер беше шофьорът ,който караше междуградския автобус от родния ми град
до на ММ града. Мама всяка събота по него ми изпращаше 10-литрова туба с мляко! Пристигаше точно
в 11часа на благоевградската автогара! Вкусно и безплатно! После шофьорите започнаха да искат по 2 лева,
но мен и това ме устройваше! Имаш крава, пиеш мляко! Спомени! :daaa:
Сега използвам само ЕКОНТ и съм доволна! :dovolen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от ljuboznatelna »

Еконт имат повеч офиси. Това е удобно и за изпращащите и за получаващите. Има онлайн магазини, които работят със Спиди. Пътувам 5-6км, за да ида до офис.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”