Спиди или Еконт. Куриерите в България

За разговори, други теми или просто да побъбрим...

Кой куриер използвате най-често?

Спиди
1
2%
Еконт
41
98%
Друг
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 42

Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от mucunka »

Тази сутрин писаха от един разсадник, че Еконт спира изпращане на СМС за доставена пратка. Вероятно ще се заплаща допълнително тази услуга.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1660 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от Emilly1212 »

Днес очаквах пратка чрез Еконт, имах съобщение на e-mail адреса си, че вчера е изпратена. Получих и смс преди обяд.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от zeleno »

смс получаваш , ако подателя го заяви , но си остава за сметка на получателя
така се оказа
спиди / нарочно ги пиша с малка буква /традиционно не носят пратката на адрес / въпреки , че пазарувайки он-лайн точно така е указано /и после те принуждават да ходиш да си я взимаш от офис с мъглявото обяснение , че куриера е идвал , но вие не сте били на адреса ... което разбира се е пълна лъжа
и това за пратки с наложен платеж - тоест те не ви я доставят , вие не я плащате и продавача губи / отлюспва ви , както е писала Милена

за холандските кашони съм описала сагата с промяната на грешно изписани адрес и телефон / естествено нарочно организирано от мними съфорумци

шал изпратен по DHL , си се върна обратно , защото спиди не споменаха , че имат за доставяне такъв .... ей такива ми ти работи ...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1740 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от Мария Николова »

Еконт пита изпращача иска ли есемес, казвам да , плащам някакви 18 стотинки да съм спокойна, като подарявам нещо за 8 лв.
Неприятно ми е, че вече не издават разписка - товарителница, а касов бон. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1506 пъти

Re: Спиди или Еконт. Куриерите в България

Мнение от Гео, граф »

МРАЗЯ СПИДИ :sangry: !!! Бясна съм, пяна ми излезе на устата, докато успея да изпратя една служебна пратка :sangry: :sdevil: ! Фирмата ни има договор и с Еконт, и със Спиди, защото клиентите ни си имат предпочитания. С Еконт ми е безкрайно лесно - един телефон на куриера на района и в уговореното време той е цъфнал. Обаче със Спиди нещата не стоят така. Трябва да подадем електронна заявка. По принцип колежката се занимава с тях, само че тя е в отпуск и тоя път на мен се падна. Е няма такъв тъп сайт :sdull: !!! Пратката ми е дълга 2,50, обаче в офиса, където трябва да пристигне, НЕ ПРИЕМАТ повече от 1,80м :sooo: . Ок, ще я пусна до адрес. НЕ МОЖЕ, защото могат да вземат само с дължина до 2,20 м. Обаждам се на националния им телефон, стоически издържам бла-бла-бла-то сигурно 10 минути, докато ме свържат с оператор, девойчето си мънка под носа неразбираемо, крясвам ѝ да говори по-високо, а тя ми вика, че ме чувала. Ма АЗ не те чувам, бяла птицо :svekurva: :svekurva: !... Както и да е, подавам поръчката с реалните размери (2,50м) и тя я приема без забележка. Питам защо през сайта не мога да направя това, тя ми отговаря, че така бил направен Изображение... Майко мила, тази пратка ми струваше 40 минути от живота, както и няколко километра брутално избити неврони :sdull: ...

Спиди ли? Никога повече Изображение..................
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”