Учителя Дънов и още малко езотерика

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от clock »

calico написа: Май 10, '19, 21:32 Това ми хареса. Колко е просто, а?
или пък колко е сложно, щото било човешко да сме с голямо его
.........................................................

Ама „никой не иска да го види“,
ама „той е най-лош в махалата“,
гледа всеки накриво,
всеки псува,
на всеки казва истината в очите,
а това боли
и затова никой не го обича…
А ето това е моето. Черната овца. Не мога да бъда изцяло добра, това ще е лицемерно. Не мога и да извъртя глава и да се направя на невидяла, защото това ще е безотговорно. Общо взето съм на принципа "Каквото почукало това се обадило". Не може да не предизвиквам някой, той да ме напада и аз с благост в очите да му подам и другата буза. Истината боли, знам, но едно от нещата, които най - силно мразя, са захаросаните лъжи.
Ако не можеш да помогнеш - не се меси, тук съм много за. Не мога да се съглася и за непоисканото добро. Не всеки се е престрашил да иска. И изобщо аз съм много анти, точно като една черна овца. Съдба.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Еличка »

Оооооох, Шами, много питаш, пиле. Няма правила, няма правилни въпроси с конкретни отговори.
Ще разкажа нещо.
Бабата на на моята баба по бащина линия е била баячка. Когато починала, предала дарбата на двете си внучки - баба ми и сестра ѝ. Баба не беше добър човек, дори кълнеше на глас. Като дете често се питах защо е толкова лоша (мир на праха ѝ, да не ѝ троша кокалите). На може би 13-15 години разбрах, че тя може да бае, но НЕ ГО ПРАВИ!!! Боляла я главата с дни наред, не можела да спи. Отиде си без да предаде "дарбата" си. След погребението ѝ татко попита сестра ѝ от къде идва баенето в рода. По турско робство някоя пра-пра-пра баба излекувала някаква видна жена на турчин. Нещо я гледала и я спасила. Тя, за благодарност, ѝ предала всички думи и заклинания. И казала, че е човекът, който ще помага занапред....

Измина още една година. Усещах странни неща. Попитах сестрата на баба (още е жива жената и ми баеше за брадавица тогава) : "Бабо, абе ти няма ли да ги предадеш тез неща на твоите внучки?". Тя се развика: "Защо? Баба ти каза ли ти нещо? Не! Искаше ли да го прави? Не! То ни е насадено! Ние после седмици не можем да спим. Защо и децата да страдат!"
Това е отговорът, Шами! И, да, за всеки пътят е различен. Някой ползва дарбите си и помага цял живот, друг прави лоши неща с тях, а ако си дадени и не ги ползваш, може да ги тъпчеш, може и себе си да тъпчеш. Няма правила! Не се опитвай да търсиш или тълкуваш. Не бива!
Аз също не искам да усещам нещо. Искам да си живея спокойно. Е, да, ама, не! За щастие всичко, дето чувствам на този етап е ьа добро. И се моля да не ми тежат чужди тегоби. Но.... Каквото, такова.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Елче,вярно много питам :daaa: Даже ми е неудобно защото само аз разпитвам за това или онова.Но получих отговор,за което много благодаря. :daaa:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от bouquet »

calico написа: Май 11, '19, 10:37 Еличе, на кой какъвто му е пътят.

Ничий път не е подходящ за никой друг :liubov:
:tzeluvka: :tzvetentze:
Ако повече хора го проумеят това, рязко ще спадне нивото на завист
Търся добри хора
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Сигурно сте чували за Слава Севрюкова?
" - Съдбата, според тебе, е предначертана отначало до край. А нашата роля? Актьори по сценарий?
- Не, имаме мисия за реализиране в границите на съдбата.
- Къде е закодирана?
- В душата.
- В душата?
- Да, сред проблясващите в гръдта божествени искрици. Трудно се разпалват! Душата е светлина. Страшно е, загърбим ли я. Трябва да осветява пътя. Поддържа се с мъдрост. Мъдростта осмисля, дава прелест и на най-мрачния сезон - преклонната възраст. Красотата на залеза. Колкото до основните проявления на всяка духовна същност, явила се в плът, определени са свише от алфата до омегата. Закодирани в нашата съдба, те я изграждат.
- Мисия, да. Какво, според теб, означава съдба?
- Съдбата е и това с какви хора ще се наложи да живееш, как, в каква насока ще поемеш, доколко можеш да разкриеш кое е добро, кое зло. Не я избираме, вървим натам, където ни се посочи. Свързана е с предишния живот, защото има прераждане.
- Свише предначертано, неизменно веднъж и завинаги?
- Най-основното. Към него се върви направо или по заобиколни пътища. Но винаги се стига там, където е закодирано. За лишените от лична воля, абсолютно всичко е предопределено. Помнете - СИЛНАТА ВЯРА И ЛЮБОВТА МОГАТ ДА ПРОМЕНЯТ ДОРИ И СЪДБАТА.
- А свободната воля?
- Веднъж вече говорихме: тя е в личния избор - да извършиш предначертаното с добро или зло. "
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Да сложа тук един линк за пътуванията на Слава в миналото, да не се загуби. Чела съм го, но в момента го чета отново с голям интерес.
Ще дойде момент, в който науката ще има обяснение за всяко явление, което в момента ни се струва чудато и неестествено.
http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/ ... ukova2.pdf
Севрюкова разказва например за превеждането на евреите през Червено море. Моисей е бил посветен. Той е имал и свръх способности, защото иначе хората е нямало как да тръгнат след него. Минали са не през Червено море, а Морето на тръстиките, което в някакъв древноегипетски превод е Червено море, затова така е останало в Библията. Точният момент е бил изчислен от мъдреците. Те знаели кога точно е отливът и колко ще продължи. Затова всички са бързали много. Когато е настъпил момента, са тръгнали, водени от Моисей. Газили са в тинята, които са можели да плуват, са плували. Много от хората са затънали и загинали. Но когато са успели да преминат, е дошъл прилива, и египетските войници не са могли да преминат, или са намерили смъртта си там. Историята е поукрасена доста и превърната в легенда.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Изчетох го, сега съм на следващата книга, а дневниците с Иво Лозенски поръчах, независимо от мненията за тях.
Замислих се над друго. Когато Слава умира, Ванга говори за нея, и казва - ние сме три - Ванга, Слава Севрюкова и Преподобна Стойна. Със сигурност е имало нужда в този отрязък от време да има хора с такива способности, защото нищо не е случайно. Така както и Хитлер и Сталин са демони, със своя мисия, които въпреки делата си, са част от великия план.Слава разказва за тях. Но сега не знаем за такива личности като пророчиците в България. Или поне аз не зная.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Браво Люб. :daaa:
Аз карам вече бавничко,това от както схванах,че трябва да чета внимателно и да мисля над прочетеното,преди нямах търпение от вълнение да прелитам буквално над страниците и филмите,но сега виждам че е било повърхностно четене от моя страна,пропускала съм много,просто не съм вниквала,че само едно изречение може да се тълкува по толкова различни начини,даже неточен превод може да се окаже пречка.
Сега се връщам по много пъти,мисля,препрочитам.После решавам,че ще е прекалено всичкото ми свободно време да отиде в четене на един
материал,впускам се и в друг,да не изтърва и някоя поръчка,налегнали са ме и едни здравословни проблеми ,чета и за тях,и не само.
Ох,колко много различна информация ме вълнува,кога ще успея,даже да отсявам и да чета важните неща пак е много и става все повече.
Иска ми се и да науча повече за времето като понятие.Тези дневници на Лозенски не съм ги чела,нито коментарите за тях.
Трябваше и за медитацията да чета :ufff:Чета и дневниците на момичетата от диетата Зоната,купих си накрая и аз кантарче :lol:
Та не знам вече,толкова много жажда за инфо, докъде ще ме отведе.
Последно промяна от Shami на Май 14, '19, 10:28, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Люб, това цялата книга на Христо Нанев за Слава Севрюкова ли е? Знам за тази книга, но не съм я чела, сега ще чета линка, благодаря ти. Слава Севрюкова е гений просто.
Гледала съм няколко предавания на Стойчо Керев с Христо Нанев, той е бил край Слава Севрюкова в последните й години и после е написал книгата. Вероятно тя му е казала още много неща, които той не е описал- не е трябвало сигурно, всички Учители говорят, че не може всичко да се казва.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Не разбрах коя точно книга е, малко хаотично търся и чета. Да, на Нанев. Тази съм я чела преди много време, в момента чета тази: http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/ ... ukova3.pdf - за помощта на Слава за предотвратяване на атентати по време на Възродителния процес, за Царичина, за кармата. Зеница към вселента е корицата на първа страница.
Прехвърлям ги бързо, защото всичко ми е познато, и само надграждам.
Сега ще пробвам на мястото на цифрата да напиша 1 или 4, да видим, дали ги има в нета.
Мисля, че са много подходящи за хора , които тепърва се запознават с тази материя. Разбираеми и увлекателни са.
,Дадат ли ви нещо с любов, никога не отказвайте. Като си отидете, ще почувствате лекота от благотворния заряд на посланието. Но това не касае откъснатите цветя." Слава съчувства на растенията-затворници във ваза. Не приема техния подарък: „Ако поднеслият букет е угнетен от скрити терзания и болки, дори да е абсолютно искрен и добронамерен в чувствата си, чрез осакатените растения те ще прелеят в душата ви. С бедните издъхващи създания неосъзнато се предава човешката мъка. Тогава получилият ги ще се почувства потиснат, смазан. Незаслужено ще страда. Различно е при цветята в саксия. Силата на живото им енергийно поле не позволява да се превърнат в неволни преносители на чужди страдания."
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”