Учителя Дънов и още малко езотерика

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от clock »

Наяве е, Шами. Като проблясък, един кадър. Нататък вече знам какво да правя. А преди това не знаех.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8503
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 848 пъти
Получил благодарност: 653 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Нямам думи просто,това е нещо много силно и хубаво ,нещо като прозрение може би.
Изумително е просто,интересно и вълнуващо.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Еличка »

Това, че днес имаме Светлината, не означава, че е завинаги. Надявам се никога да не я загубя, да имам винаги силата да обичам и намирам светулките! Надявам се и винаги да нося и обичам само Доброто в себе си! А животът винаги може да се завърти на 180°.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от bouquet »

Когато ученикът е готов, учителят му идва. Всъщност, учителите може би са винаги край нас, но едва когато сме готови ги различаваме и ги чуваме
Търся добри хора
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

ljuboznatelna написа: Май 8, '19, 23:28 Ето какво е казал Дънов за съдбата: http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... danov.html
Люб, вътрешно съм съгласна със всяко едно от утвържденията на Учителя Дънов. Благодаря ти! :tzvetentze:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Shami написа: Май 9, '19, 00:03 Клоки, сън или на яве е картината.
Браво на вас момичета,смели сте,съдбата обича смелите,а аз за съжаление съм голяма бъзла и не мога да се оставя на такива усещания.
Шами, то не е въпрос на смелост. Просто възприятия- все едно въртиш копчето на радиостанция и хващаш ту едни, ту други вълни. На който му е чист приемника, няма смущения по трасето.
освен това, тези неща не са непременно нужни, за да се развива човек. Вътре във всеки има душа, и тя му говори, и е важно сърцето да е добро, това е истински важното.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8503
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 848 пъти
Получил благодарност: 653 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Ми,аз поне така го разбирам,трябва да имаш смело сърце за да се впуснеш и да помагаш на хората,не само да е добро,трябват си и други качества ,пък и правилната вълна на радиото да хванеш. :lol:
Понякога трябва да умееш и да четеш между редовете,внимателно,без да бързаш,често,даже да не кажа винаги, във един текст още повече написан от духовен учител има нещо много повече.За мен е трудно,но не и невъзможно,понякога успявам,друг път не.
Последно промяна от Shami на Май 9, '19, 09:23, променено общо 1 път.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7287
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1315 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Интуицията може да бъде развита, ако е слаба. Трябва да спрем да мислим и анализираме, и да послушаме вътрешния си глас. Дънов е дал и някои упражнения тук: https://www.zdravjivot.org/1646/%D0%BE% ... %82%D1%83/

Аз не съм суеверна, но някои суеверия наистина са от натрупани опитности. Вече знам, че при тръгване от къщи, наложи ли се да се върна за нещо, значи и това, за което съм тръгнала, няма да протече точно както съм мислила, или просто е имало нужда да бъде отложено.

Една сутрин ми се наложи два пъти дасе връщм за забравени неща. Много се забавих. И на един етап от пътя виждам огромно задръстване, нещо беше станало. Точно на това място обаче имах мъзможност да обърна и да мина отдругаде,молейки се да не ме спрат, защото няма винетка. Малко закъсняхме, но после разбрах, че ако съм тръгнала навреме, е щяло да попадна в задръстването заради катастрофа, и закъснението щеше да е огромно.

Вчера пък отивам на магазина, спирам и виждам, че съм забравила парите. Това пък за първи път ми се случва. И понеже знам, че това са знаци, притесних се да не става в къщи нещо по това време, че трябва толкова бързо да се върна. Върнах се, проверих - всичко е наред. И в момента в който се качвам отново в колата, ММ спира зад мен и ми казва, че му е паднала батерията, и добре, че ме е засякъл, защото спешно отива някъде и ще се прибере доста късно.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8503
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 848 пъти
Получил благодарност: 653 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Никога няма да успея да развия нещо,прекалено мисля,всичко ми преминава първо през горното отделение,разтърсвам всичкия останал умствен багаж и мисля ли мисля :lol: ,търся реално обяснение за всичко,трябва да има такова си мисля,нали ми е даден акъл някакъв и си викам,че не трябва да се оставям така на сляпо,може би не съм доверчива :hmmm:
А,ето тук се открих :lol:
Към виденията си и към сънищата си вие трябва да се отнасяте с голямо внимание. Ако ги приемате безогледно, ще се намерите в опасно положение. Да не мислите, че всеки сън има смисъл! Не всичко, което виждате или сънувате, или говорите, е от Бога. Трябва да проверявате тия неща, за да знаете колко на сто от всичко, което става у вас и около вас, е вярно. Подлагайте на опит както сънния си живот, тъй и будния. Проверявайте какъв процент от проявите на вашата интуиция са верни. Изпитвайте се, да видите колко от вашите мисли и чувства се сбъдват.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Това ми хареса. Колко е просто, а?
или пък колко е сложно, щото било човешко да сме с голямо его
.........................................................

Георги Изворски
8 май в 7:45 ч. ·
Няма да се мъчиш с нищо.
Оставяш всякакви практики,
всякакви неща, които те карат
да четеш дебели книги.
Ти си това, което си.
Седиш и си пиеш кафето,
ако пушиш, пуши си.
Обаче живей чисто!
Като влезе човека, поздрави го,
излъчи му любов!
Вика:
- А бе, комшията, знаете ли,
еди какво си направил.
- Мене не ме интересува.
Той е един чудесен човек!
Излъчваш му хубави мисли,
хубави чувства,
правиш нещо за него,
черпиш го.
Ама „никой не иска да го види“,
ама „той е най-лош в махалата“,
гледа всеки накриво,
всеки псува,
на всеки казва истината в очите,
а това боли
и затова никой не го обича…
Ти казваш:
- Митре, бе, ела тука, аз ще те черпя!
Или като го видиш му казваш:
- Митре, обичам те! - ама на ум.
Това е първото условие.
Тогава Господ започва да ти дава бонуси,
все едно, че си изкарал 100 курса
и си дал за всеки един курс
по 200 евро
при най-големите гурувци на Изтока.
- Защо?
- Ами защото живееш чисто,
ти ставаш праведник.
Според степента на отваряне
на твоето съзнание
за период от време
започва да ти се дават дарби
и способности.
Но нищо не можеш,
ако не ти е дадено от Небето!

Георги Изворски – „От Извора“
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”