Учителя Дънов и още малко езотерика

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Люб, благодаря ти много, ще потърся книката на Лозенски. Не ми харесва натрапванет она собственото виждане на Нанев, искам по-чист източник

Ето и от мен една статия, която не е Дънов, и не е точно езотерика, обаче си струва да се прочете- Лили Димкова, дъщерята на Петър Димков
https://krasiva.org/lili-dimkova-lajata ... ptTLnlEWeM
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Тя има много интересни интервюта в Ютуб, и е гостувала в Търси се по БТВ. Като се изпише Лили Димкова в Гугъл, и се търси с Видеоклипове, излизат.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Момичета,загледала съм екстрасенсите по руската и там,пък мисля,че и някъде другаде го чух или четох,та там говорят за една душа на двама човека.Чувала съм го това и някъде другаде,че не достигали души за всички,това възможно ли е .Даже не мога да го асимилирам :shock:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

От години гледам руските предавания по официалния им канал, и там се залага на скандала както в нашите шоу програми. Важното е спор да има. Вчера в Пусть говорят говореха за Джуна. Даже не ги изтърпях. Защо Джуна не била разгласила, че сина й не е неин. Защо не била казала за починалата си (оказа се като бебе) дъщеря. Отвратително. Тя е човек като всички други, и оказва се, с доста недостатъци. Защо пък трябва да е светица? Тя е чисто и просто лечителка.
И една надъхана публика, която крещи постоянно въпросите си, направо като на пазар са.
Шами, не зная какво точно си гледала, аз поне не знам това да е вярно.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Люб, те изначално интересните неща не са по телевизиите, в книгите са, знаеш.
Шами, що си занимаваш ума с глупости, момиче. Човек има по-важна работа на тоя свят, отколкото да научи дали една душа е на двама.
и да, душите могат да се фрагментират. и не е щото не стигат, а щото искат по-богат опит в изживяването.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

О,Калико,аз имам разностранни интереси,понякога чета просто за обща култура,независимо на каква тема и не определям нещата по важност.
Може би трябва.
Сблъсъкът с тази информация ме удари като самолет или по скоро ме хвърли във фантастиката.Как така,къде мога да прочета повече по този въпрос,искам да знам,просто да знам,за себе си да знам.Сега ми изплуват милион въпроси.Първо разбрах,че нищо не знам .
После си мислех ,че всяко живо същество си има собствена душа,даже си мислех,че и животните,дърветата,та дори и камъка си има душа.
Сега изведнъж се оказва,че нямало души за всички и как да го разбирам това,че има хора като роботи,живеят без душа.
Или една душа е на двама,но как се разбира имаш ли душа,примерно аз може и да нямам,по какво се познава.Къде мога да прочета по тези въпроси,имаш ли на идея.
Люб,гледам екстрасенси водат разследване,по СТБ,сега ще пусна и линк,да го намеря само че,че снощи късно го гледах.
Напълно съм съгласна със твоето мнение,много неща се правят и показват със комерсиална цел или и аз не знам защо,но между плявата може да изровиш и зрънцето което ти трябва.Ето сега,това за душите го бях чела,някъде и просто го подминах като фантастика,но като го чуеш и втори път,нещо ти светва в главата и решаваш да провериш.И изведнъж разбираш,че има толкова неща дето не знаеш,даже и не ги предполагаш,изумително е направо.
Сега ще потърся линка :daaa:
Намерих го,но е много тежко за гледане,не змам дали да го пускам :hmmm: ,въпреки,че те това си го излъчват по тяхната телевизия там.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Люб,ако искаш на лични да ти го пратя,да не го пускам тук :hmmm:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Докато го напиша и видях публикувано мнение. Да, прати на лични.

Така е Шами, човек колкото повече знае, толкова е по-наясно колко малко знае. Само глупците си мислят, че всичко знаят. Аз от всеки съм готова да науча нещо ново, да чуя неговата Истина. Особено ако срещу мен седи интелигентен човек.
Това, за което говориш, не съм го срещала, или не съм обръщала внимание. Идеята е всяка душа, идвайки на тази земя, да извърви пътя на своята еволюция.
До момента не бях срещала колко точно прераждания са необходими, знаех само, че от едно до друго периодът е приблизително 600г, като е различен за всеки. Тези, претърпели насилствена смърт, не са извървели докрай пътя си, затова се прераждат по-рано. Също и тези, починали в детска възраст.
Самоубийството е най-големия грях, и душите им скитат само в ниските слоеве. Прераждат се при същите условия, защото са длъжни да минат по същия път. И да го изживеят докрай.
Сега Иво Лозенски (съвместно със Слава Севрюкова), пресмята (той е учен физик все пак), че са необходими 666 прераждания. На мен неговите пресмятания ми напомнят много на компютърна програма, която с едно прочитаме ми е трудно са схвана, но засега не изпитвам и тази необходимост. Приемам твърденията му за верни, и разсъждавам на тази база.
На всеки етап от развитието на човека, има включване на нови души, които са точно определен брой. Те са на ниско еволюционно стъпало, и до момента има (не запомних) едиколко си такива включвания. Това е причината и хората да сме толкова различни. В развитите държави, където раждаемостта е по-ниска, се раждат тези, които са по-еволюирали, по-стари духове. Във всяко прераждане има процентно съотношение между добродетели и пороци, което в първото се приема нула към сто, в полза на пороците. В последните добродетелите са близко до сто, и това са хора със способности да виждат неща, които за нас са невидими.
Изчислил е, че до 3000-та година няма да са включени нови души, и населението на земята ще остане постоянно. Но за сметка на това ще еволюира, и след 144 000 години всички ще са завършили циклите, и ще могат да идват и напускат тази земя по собствена воля. Това обаче би трябвало да значи, че на земята живота на хората ще свърши, а това е Краят.
Много елементарно го обяснявам, но е силно резюмирано :)
На мен ми е приблизително известно, защто дядо ми е разказвал почти същите неща, но за първи път се сблъсквам с цифри.

Животните имат общ дух, който направлява миграциите и периодите на размножаване.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Шами, изгледах го. Как им разбираш? :) Украинци ли са? Тази последната голяма актриса. Много поза имаше, веднага ми светна лампичката. Нямам доверие на такива хора. А и медиумите виждат каквото им се дава. Отделно, че имат различни възможности да "виждат"

Значи, представи си, всеки от този форум влиза в една и съща стая за няколко минути и излиза. И след това всеки трябва да разкаже какво е видял. Един ще види цветовете на стените, друг пода, трети какви са били пердетата. Друг ще обърне внимание най-вече на светлината. И така нататък.
Ти виждаш и тук как се дърляме , разчели едно и също послание по различен начин.
Не мога да го оспорвам, но не мога и да го приема. Засега само ще го запомня.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Люб,аз съм същата,не мога да го приема засега,запомням го и започвам да търся информация,вярно ли е или не е.
Нито мога да се съглася със тях,нито да отрека.Чакам Калико,да видя каква насока ще ми даде,къде мога да науча повече.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”