Учителя Дънов и още малко езотерика

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Шами, не може да не мислиш за нищо. затова се препоръчва да мислиш с концентрация върху едно единствено нещо- в случая върху процеса на дишане. Наблюдаваш го и го отразяваш. Така мозъка ти е зает и не мисли за друго.
Какво имаш предвид като казваш
Молитвата има този ефект. но трябва да е наистина молитва, а не молене, и измолване на нещо си.
амииии.... звучи малко парадоксално, но истинската молитва е само състояние на благодарност. Не на изпросване на разни неща от някого. Когато успееш да постигнеш това състояние на вътрешен благодат и благодарност, ти се придават и всички останали неща, за които би помолил за себе си - здраве, успех, благоденствие.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Калико,забих се да чета в един форум за тези тета медитации и да ти кажа може и да ме изгубиш там :lol:
Тези момичета много напред,говорят за разни видове медитация,не бях чувала изобщо за такива неща.Даже учители си наемат и си плащат за да ги водят през това време на медитация.Заболя ме глава и реших да влезна по добре в поръчка да медитирам :hihihi:
Но не съм се отказала.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Шами, има една серия хубави клипове на Нели Конуей, обяснява сложни неща на достъпен език
ако искаш, изслушай няколко от тях
ето например https://www.youtube.com/watch?v=iEANNu-4iFc
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Земната вибрация и нашето здраве
https://bowen-therapy.eu/%D0%B7%D0%B5%D ... jw1_sJrKaM
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

***
"Растенията също така определят редица от аспектите на живота на Земята. Те са първото ниво на живота, така както вие разбирате живота в известна степен. Те обаче за вас са много, много чужди. Те съществуват по твърде различен начин от това, което разбирате за себе си като царство на животните и царство на човеците. Те задължително не демонстрират точно тези черти, които притежавате вие, така че в продължение на доста години вие не сте разбрали техните способности, макар че вече започвате да го правите. Вие обаче трябва да разберете, че растенията са тези, които контролират целия живот на Земята. Не сте вие тези, които правят това. Правят го растенията. Те имат своя собствена общност и начинът, по който регулират нещата в Природата, в живота, определя всичко, което вие преживявате като човеци. Растенията, както мнозина от вас не знаят, могат действително да ви виждат. "


това е откъс от едно канализирано предаване, някои може и да сте чували- Башар, но няма значение, интересно е
ето го цялото тук
http://atiearth.com/%D0%B1%D0%B0%D1%88% ... Ym3DYCNXSM
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от маргото »

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

залиняла си ми е темата за Учителя, а е време и за нея.

„Каквото и да правят другите хора около вас, никога не ги критикувайте, не изпращайте лоши мисли към тях – имайте предвид да влезете в тяхното положение и уважавайте свещения път, по който вървят. Знайте, че Бог работи върху тях и ще ги изведе към сигурен край. Уважавайте всекиго, в каквото и положение да се намира. Каквото и да прави той, не губете свещеното уважение към него и не мислете, че Бог го е оставил.”

Учителя (из „Акордиране на човешката душа")

в тази връзка, има едни лилави гривни :angelche:

Авторът на идеята разказва, че е успял да направи 21 пълни дни без да се оплаква, мърмори, критикува, клюкари и т.н. едва след 3-месечни опити и подхлъзвания. Но все пак се е справил доста бързо. Повечето хора успяват да направят тези 21 пълни дни едва след 5-6-месечни опита. Обикновено през първите няколко седмици хората преместват гривната от едната на другата ръка по 10-20 пъти на ден. След известен период от време започват да преместват гривната само 1 път на ден, а след това се стига до веднъж на седмица. Ако човек стигне до този момент, след това лесно ще реализира целта си от 21 дни, в които да не мисли негативно.
Този текст е копиран от Danybon.com. Прочетете повече на http://www.danybon.com/interesno/psiho-trik-grivna/

**************************
преди 2-3 седмици бях за повече време в Бургас, при малката внучка(6 г.). Когато майка й й разказа за това упражнение, тя веднага пожела да го направи. Сложи си една гривничка на ръката. Беше много въодушевена, отиде така сутринта на градината. Като я вземах на обяд я питах дали е сменяла гривната на другата ръка, и тя ми каза: "ооо, много пъти. Това е по-трудно отколкото си мислех" :lol: :lol: :lol: Наблюдавах я и у дома. Кажа й например "хайде да подредим тези играчки" , тя каже:"добре, след малко", после ме погледне втренчено и току си смени гривничката на ръката. :mrgreen:
Всъщност, важното е, колко пъти човек ще е съзнателен за критикарските си прояви, няма значение колко дълго ще опитва, важното е да ги отразява. Радвам се, че детето без някой да го насилва, само реши да опита. Опита продължава, засега с местене на гривната :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1666 пъти
Получил благодарност: 1828 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Тутти »

calico написа: Яну 8, '19, 11:57 Земната вибрация и нашето здраве
https://bowen-therapy.eu/%D0%B7%D0%B5%D ... jw1_sJrKaM
Знам, че правя копиране на целия пост, но си заслужава да се прочете и да се прилага. Бях занемарила тази грижа. Calico, благодаря ти, точно навреме ми дойде, голямо облекчение.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Тутти, радвам се, че това ти е помогнало. :daaa:
то би помогнало на всеки, който усеща че ....абе че има нещо... :angelche:

прочитаме ги, забравяме ги тези неща, защото старите модели са ни прихванали яко и не е лесно.
после тялото ни напомня за ей тези неща и пак ги прочитаме, и така....
вибрациите разрушават много стари модели, и въздействат и на нас, нали сме енергийна структура.
и просто трябва да се синхронизираме някак си с тях...щото те няма да се синхронизират с нас :lol: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Сложих тази статия във ФБ, ще копирам и тук, нека си има.


такааа....значи: масата на протона е намаляла, материята е станала по-лека - това от 2012 насам, учените го откриха. Това е повлякло след себе си промени във всички области на науката. Освен това сме се преместили на друго място във Вселената - през март 2013 са забелязали галактики, които декември 2012 ги нямало, появили са се от нищото. Сега откриват и че в човешкия мозък започва да се формира нова кора- израства нов Hyper Cortex Cerebri. Новини да иска човек. Но няма да ги дадат по телевизията, заето е от Биг Брадър и реклами, трябва да се рови човек за такива новини. Поровете се, потърсете.. Живеем на нова Земя, и все повече ще се променят нещата. Моля ви, да извадим главите си от пясъка, да се събудим. Трябва да се погрижим за Духа си поне толкова, колкото се грижим за косата, или ноктите си.

https://www.kvantov-prehod.org/article/ ... 0%B3%D0%BE


........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”