Учителя Дънов и още малко езотерика

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Миша »

Shami написа: Яну 6, '19, 11:26 Мише,за първи път чувам за йокутите,следобед като ми остане време ще потърся инфо, явно има нещо щом са ти направили впечатление.
Интересно е, според някои йокутите и якутите имат и генетична връзка освен общите вярвания, обичаи, племенно устройство, сходство на езика . А според скорошни изследвания на Станфордския университет йокутите, якутите и маите имали общ ген , изобщо много ми е интересна интерпретацията на историята с оглед новите генетични изследвания .Като се наложат и вярванията и митовете историята на света добива съвсем друг облик, в крайна сметка не сме толкова различни, просто сме забравили къде са корените ни
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

И сме се преродили от тях ли :hmmm: :shock: :lol: ,аз пък гледах в нета,че са открили мумии с различно днк от нашето,не били всички такива,но една част била. :shock:
Сега отивам да ръся Свеки със светена вода,че е Йордан и не се е пречистил :lol: ,после при татенцето ,че откакто му пратиха онова голямо писмо от социалните,сън не го лови от радост в кавички,не ги виждам де са на клавиатурата,още повече се е разтреперал.
Мише ,ти не си ли на Витоша или бъркам нещо,ох отивам,че окъснях,после ще пиша.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Миша »

На Стара планина съм, за сега мислено, чакам домочадието да стегне ботушките и да отиваме, нещо ги е хванал мързела
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Мариана Бечева написа: Яну 6, '19, 09:55 И аз не приемам този ден за прошки. "Прости ми, прощавам ти". Но за какво... Искам да знам за какво точно ми искат прошка. Когото е опрелено за какво, с чисто сърце се каже "Прости ми,, сгреших!" приемам и прощавам, но ако е "Извинявай, ама ако ти...", това не приемам, един вид заслужила съм си го, отнесла съм го. Или "Изванявай, ама бях много ядосан на друг и ти го отнесе". И съденето не приемем. Намесата в моя живот и натиска да си го живея според мерилото на някой друг!
Присещам се за" Казана дума, хвърлен камък", "Дълбока рана заздравява, лоша дума не се забравя".
Да, има прошка, но донякъде... Горчилката и спомена остават. Поне при мен е така, скорпионска му работа!
ами... може, да, всеки приема каквото му е на сърце :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Миша »

И сме се преродили от тях ли :hmmm: :shock: :lol:
Идеята за прераждането ми е чужда

По-скоро приемам идеята за предишна високоразвита цивилизация, земна, която дотолкова е повярвала в могъществото си, че резултатът е поразяващ - следваща цивилизация, стреляща с прашки :lol:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Ох,много неща ми се ще да напиша,да прочета или видя в нета,но нито имам време,нито имам дупе да ги свърша.
Но не мога да подмина това което си написала за болните хора в системата,без да се ядосвам.
Според мен не би трябвало да се чакат разни одобрения,щом става въпрос за човешки живот граници и пари не трябва да са нито пречка,нито да се намесват.Човешкият живот е преди всичко и когато всички,независимо от каква народност,ако щете и извънземни не осъзнаем това,няма да вървим напред.За никакви пари не би трябвало да се говори и от двете страни на проблема, нито нашите дето са задлъжняли,нито пък чуждите дето равняват живот с пари.Нещо има много сбъркано в цялата система или аз съм сбърканата.Ако трябва тук ще се водят лекари,по собствено желание,а не за пари,нали това е хуманна професия,къде отива тоя свят.Даже би трябвало сами да пристигат при такива нужди.
Ако бях лекар бих се отзовала винаги ,независимо в коя точка и бих лекувала не само един,а по възможност много повече хора докато съм там.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Шами, къде е това за лекарите и болните?

п.п. имаме тема "Нема такава държава", можем и за света подобна да открием.

дай тук за езотерични неща да си говорим
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Още във първия пост на Мишето, прочетох го внимателно,опитах се да го подмина,но не издържах,въпреки,че нищо не мога да променя,за жалост.
Но права си,тук не е мястото ,нека си продължим по темата.Може ли да кажеш нещо за силата на мисълта,има ли нещо общо със медитацията,не съм чела все още по темата,само съм чувала,че може да се лекуваш със собствената си мисъл.
При медитиране ли я ръководиш тази мисъл или нещо съвсем оплетох нещата.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Шами, мъдри хора са казали много нещо по темата, аз мога само да ги повторя. Казвали са, и казват, че мисълта поражда реалността. Има много и по-леки, и по-трудни неща за четене по тази тема, по-късно ще ти пусна линкове. Това е установено, и не буди спорове вече. Откакто квантовите физици направиха оня опит с електрона, който ако не го наблюдаваш, си е вълнА(т.е. енергия), а като го погледнеш и вече става на частица(т.е. материя), са изписани много неща, в т.ч. и научни трудове.

По въпроса за медицатията: Тя е средство, не е цел. Едно от средствата да спреш бъбривостта на ума, за да може на опразненото място да нахлуе друго възприятие - онова от невидимия свят. На практика се свързваш с Душата си, защото иначе ние нямаме съзнателна комуникация с нея. Дори и някой да си мисли, че общува с тази нематериална същност когато умът му е зает с мисли, всъщност не е това. Медитацията има за основна цел да те накара да спреш мислите дори и за миг. Медитацията трябва да е ежедневна, защото вътрешното мълчание има свойството да се натрупва. Например, ако медитираш да кажем два месеца, и на третия успееш да спреш мислите и да изпаднеш във вътрешно мълчание дори за 1 секунда, тази секунда си ти е твое постижение, което вече е ти е достъпно. Да кажем следващите два месеца ще прибавиш още 1 секунда(това са само примерни количества), и т.н. От това натрупано вътрешно мълчание ти вече можеш да възприемаш и други светове, освен този триизмерен свят, и можеш дори да действаш в тях. Можеш да достигнеш до истини, които никога няма да можеш да възприемеш и регистрираш с ума си. Всичко може.

За лечението: ами да, всеки може да се лекува сам. Когато Ваяна Стайбъл е открила тета-лечението, тя е имала напреднал рак на костите, и единият й крак е бил по-къс от другия с около 7-8 см, болките отделно. И като се е случило да открие този метод на лечение, кракът й веднага станал колкото другия и болестта изчезнала. И имам предвид не след време, а на мига - то лечението трае минута или две, не повече. Така на мига (има много свидетели) после е лекувала счупени кости и какво ли не. Но това е само един от методите, има и много други.

А защо не се получава така, че всеки да може да го прави? По принцип може, но за да потече целебната енергия, се изисква чист канал. А на много малко хора каналите са чисти. Обичайно са задръстени от какво ли не- неотработени емоции, обида его, всякакви блокажи на всякакво ниво. Молитвата има този ефект. но трябва да е наистина молитва, а не молене, и измолване на нещо си.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Добре,добре,чета те внимателно,признавам ,че те препрочитам ента пъти за да достигне нещо до моя главен център :lol: и съответно имам въпроси,ако не възразяваш разбира се.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”