Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
gospodinov

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от gospodinov »

clock написа: Дек 13, '18, 18:24 :dovolen:

Господинов, сякаш вече леко се унасяш, не мислиш ли?
Clock аз кефир си приемам и сега, само че от ядково мляко.
Шами зададе въпрос, аз и отговорих с цитат от статия, относно млякото .
Къде видя, че това, което съм написал/цитирал има задължителен характер?
Темата е за вегани/вегетарианци, за не знам кой път го пиша или не може да има такава тема?
Има хиляди други различни теми за мебели, за животни, за готварство, за НЛО и всеки споделя неща, които го вълнуват, които е прочел и т.н.
В тази тема не може това да става, така ли да го разбирам?
Никой нито поучавам нито карам да яде или не яде нещо, да бъде или да не бъде........
Това е споделяне с еднакво мислещи хора в тема за вегани/вегетарианци.
Мисля, че леко трябва да коригираш тона, защото аз никъде не съм си позволил да се обърна така към никой съфорумец........
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от clock »

Господинов, имаш последователки. Това е факт. Отваряйки тема след тема, коя от коя по - здравословни, несъзнателно (може би) люшкаш вярващите в теб ту в една крайност ту в друга. Не е лошо да помислиш и върху това.
Чудесно е, че отвори тази тема. Не е ясно обаче защо толкова високо роптаеш срещу чуждото мнение. Или може би темата е единствено за убеждение? Към поредният ти интерес?
Твоят тон е достатъчно красноречив, дори леко избухлив. Изнервен ли си, Господинов? А що се отнася до обръщенията към съфорумец, о, да, твоето обръщение не беше строго индивидуално. Обобщи ни като онези, на които им "течат лигите" (гнусно звучи, не мислиш ли! ) над вратните пържоли.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Shami »

Ама и аз задавам едни въпроси :lol:
Господинов ,благодаря за отговора :tzvetentze: ,не беше необходимо чак със статия,можеше и просто да кажеш ти какво мислиш,твоето
мнение е по важно за мен.
Хубаво е, че се води дебат,обсъждаме въпроса, от всякъде го въртим,на шиш го въртим :lol:
Моля :angel2: не се обиждай на никоя от нас,Клокчето,Мерка и двете дами са страхотни и съм сигурна,че те уважават и теб и темата която си отворил.
Може да има още разпитващи,според мен даже е по добре да се чуят повече гледни точки и мнения.Само предлагам,не че се меся нещо :hihihi:
Клокчеее :tzeluvka:
Deleted User 5091

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Deleted User 5091 »

Внимавайте със "здравословното" хранене, защото имам близка, чиято дъщеря пострада от това на хормонално ниво.
После оправянето е много трудно. Никой не знае на клетъчно и хормонално ниво какво става в организма му.
Аз например съм чувала/не знам от къде/, че след 50 г. жените трябва да намалят консумацията на мляко.
От друга страна винаги съм се чудила на странно изглеждащата кожа на лицето на вегана.
Имам познати и се смущавам от вида им. Вече даже ги разпознавам.
Прочутият Д-р Гайдурков е оправил здравословно с диети не един и двама мои познати, но със строг контрол на мед.изследвания на човека. Ние не сме доктори и колкото и да сме интелигентни, това не ни прави специалисти в областта.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Breda »

gospodinov написа: Дек 8, '18, 21:58 http://www.bvu.bg/meat
""Никой нито поучавам нито карам да яде или не яде нещо, да бъде или да не бъде........
Това е споделяне с еднакво мислещи хора в тема за вегани/вегетарианци""

Ми не е баш така,точно си е убеждаване и агитация,мисля,леко агресивно.Вегани/вегетарианци са си убедени вече и тия линкове с кланиците на тях не са им необходими,както и копи/пейст на статии от нета. Мисля,че ги адресираш към "грешниците" заради информирания избор,който трябвало да имат,както по-рано спомена.
Интересно ми е да чета споделен опит,като хранене ,начин на живот,промени в организма,но и на мен са ми досадни агитациите с линкове и "научни статии"
gospodinov

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от gospodinov »

Clock, Breda разбрах ви чудесно.
Благодаря за вашите откровени мнения.
Всеки има право да тълкува, както намери за добре написаното/цитираното от мен.
РОУЗ

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от РОУЗ »

Всяко ново научно изследване опровергава предишното, в интернет се тиражират милиони статии, мнения, отричания, нови учения, милиони хора, борещи се за оцеляването едновременно и на планетата, и на човечеството, и на самите себе си. Надявам се, след като спасим китовете, да пратим мисионери слънцеяди в Африка да борят световния глад...както и да е, всичката тази информация, псевдоинформация и дезинформация, защото в интернет има от всичко това и по много, а първоизточникът обикновено е трудно откриваем, та всичко това може да бъде много опасно за лутащ се тийн, търсещ своето място под слънцето.
Всичките тези страшни храни, които човечеството яде от векове, биват заклеймявани и обещават зловещо бъдеще, ако изобщо може да се говори за бъдеще на човека, който се осмели да посегне към тях, навсякъде около нас дебнат опасности, въздух, вода, храна...разбирам желанието на хората да се опитват да противостоят на всичко това, да се спасят някак си, себе си, семействата си, децата си от този очакващ ни апокалипсис чрез съвременен прочит на здравословно хранене, здравословен живот, здравословен спорт и т.н

Между другото, нося ви лоша вест, някъде в необятното интернет пространство бях чела интервю с проф. Иван Черноземски, според него, около 1 млн.българи ще се разболеят от рак в периода 2014-2040 г. В този период започва разпадът на някои от онез вредни елементи, дето ги получихме от Чернобил.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2238 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Мария Николова »

Динко, имам толкова други, по-важни, основания да те уважавам. Уважавам те и те обичам! :gush:
Споря с теб по отделен, различен повод и това не може да промени отношението ми. Защото ти не си само залитането ти по всичко, което може да замени умереното "вредно" хранене на клинично здравия човек. Повече от това си! :daaa:
Друг е въпроса, ако лекар-диеталог ти назначи диета и периодично назначава изследвания, за да следи ефекта от диетата.
Самодейността в тази област не е като ириси и хемета. Тя е много тънък лед, за да се оставиш в ръцете на Сулъо и Пулъо от интернета.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от scleri »

Аз в Япония не съм ходил. Ходи ме се ама..., но това е друга тема. В Япония не съм ходил, но мога да ви кажа две неща за Япония и японците. Или в Япония нямат интернет, или японците са прост, и неграмотен като цяло народ. Ще попитате от къде ги знам тия работи ? Ами явно не са чели тия интернет научни изследвания дето обясняват колко е вредно млякото, в частност киселото, и за това купуват всеки божи ден близо милион кофички българско кисело мляко. Е ние толкова мляко нямаме, за това купуват само закваската, а след това киселото си го правят в Япония. Налага се всеки божи ден да купуват закваска щото тя нали си е булгарикус по природа и показва характер отказвайки да се размножава на чужди земи.
Оказва се че незнанието е пътят към дълголетието защото моята баба, както вече съм имал възможността да споделя с вас, не беше чела статии за вредата от алкохола, пийваше си всеки обяд по чаша домашно вино, и доживя до сто и три години. Японците от своя страна консумират кисело млеко всеки ден и тъй като не са чели статиите за вредата от него се славят като една от най-дълголетните нации.
gospodinov

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от gospodinov »

Мария Николова написа: Дек 13, '18, 20:06 Динко, имам толкова други, по-важни, основания да те уважавам. Уважавам те и те обичам! :gush:
Споря с теб по отделен, различен повод и това не може да промени отношението ми. Защото ти не си само залитането ти по всичко, което може да замени умереното "вредно" хранене на клинично здравия човек. Повече от това си! :daaa:
Друг е въпроса, ако лекар-диеталог ти назначи диета и периодично назначава изследвания, за да следи ефекта от диетата.
Самодейността в тази област не е като ириси и хемета. Тя е много тънък лед, за да се оставиш в ръцете на Сулъо и Пулъо от интернета.
Мария :gush: :tzvetentze:
Благодаря ти :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”