Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от calico »

Мише, дай рецепта за това домашно масло моля те. вегетарианско е, направо си в темата
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от kim »

Господинов да ме извини, ако го приеме за спам в темата си, но не знам къде да го публкувам
и реших тук като най-активна, нищо че може да е като кръпка :dovolen: Признавам си, че не съм чела цялата тема :oops:
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
РОУЗ

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от РОУЗ »

Мария Николова написа: Дек 14, '18, 17:41 Отивам на терасата да си запаля цигарата. :hihihi: Пушенето вън ме закалява, поради което грип не ме пипва. Не ходя по лекари, не влизам в аптека, даже за подарък :sgiggle: някаква торбичка.
А идните поколения учени хвърлят бомбата, че тайната на българското дълголетие се крие в сладоледа, цигарите и подаряването на цветя. ;)

Calico, препиши, ние ядем и вегетарианска храна. :mrgreen:

Шами, огромна е разликата, забучвала съм и по някой прорасъл картоф нв градината, купувам си откъде ли не, когато пътуваме, но на вкуса на картоф от детството ми попаднах един единствен път, в някакво забутано родопско селце, тогава осъзнах, че съм била забравила този вкус. Има разлика и в сортовете на това, което ядем сега, дори и сами да си го отглеждаме, тук Миша е спец и може да каже.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8476
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 622 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Shami »

Да и картофите нямат предишния вкус,краставиците също.Много точно си го написала това,че
има разлика и в сортовете на това, което ядем сега, дори и сами да си го отглеждаме.Но как да намерим старите сортове семена,като ги няма :hmmm: мъчиш се да копаеш , садиш,поливаш ,био продукт и накрая,късаш и ти се иде да ревнеш :ufff: Пак има дъх на риба,на мен така ми смърдят краставиците и доматите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Миша »

Ами подбирайте си сортовете, почвата ни е хубава, нищо, че ревем по другите теми :mrgreen: , дава плод вкусен , и здравословен, само с мъничко помощ. Наистина ме е яд, как искате да има хубави сортове, като всеки заврЕл ръце в палето по веригите и рови като ....спестявам си определението, че е рано сутрин , да си запазя душевния комфорт :mrgreen: , същото става със семената, окото потребителско иска да е нахранено, не небцето, иска красиво изглеждащ еднакъв лъскав домат, ама така е, кой каквото иска това намира.... пластмаса с всус на умрели лебеди....всеки иска да носи телефон за хиляда лева, а му се свиди да даде левче за картоф, картофите.... един съвременен сорт може да даде 6-7 тона от дка, като го напомпат до 10 тона, а старите вкусни картофи дават два, два и половина тона, и са неравномерни, гледам една патица в кауфланд, избира картофи, оглежда го от всякъде, гледа , гледа и хвърли в коша, после следващия и така, хвана ме яд, нищо, че не е мой, това е картоф, бе стрино , расъл е в земята, не може да е излязъл като от картинка , има си и дупки, и неравности, и като мине през ен -брой ръце, всеки с н`ам к`ва си хигиена......пък нека говорим за здравословен начин на живот, да си дерем очите кой по-прав сред правите ....И картофите, и краставиците могат да имат предишния вкус, и земята ни е добра, само да знаем как да ѝ се примолим , като отрежа краставица цялата къща ухае, обаче в сезона ѝ, и точния сорт. Дали си вегетарианец или не, откъм здравословна гледна точка за мен не е толкова важно, важно е да познаваш храната си, да ядеш всичко в сезона му, да не се ползват консерванти , естествено ферментиралите храни са безкрайно полезни, и ...усещам се как пак ще забия в лекции не по вкуса на някои, та спирам :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
РОУЗ

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от РОУЗ »

Де го чукаш, де се пука! ;)
Мише, туй към мен ли?
Под "купувам откъде ли не, когато пътуваме" се надявам да не се разбира, че бродя из Кауфландите на България в търсене на българския картоф. :lol:
Това лято набарах едни селски чушки от кюстендилско, от онез, криви и нагънати, хем грозни ;) , хем скъпи, сладки, сладки...с такива зеленчуци забравям за месо, поне през лятото, зимния джолан не си го давам /това, за да влезна в темата/ ;)
Храната може да е само органична, без задължително да е вкусна или от съхранени местни сортове, щандове за органична храна вече има и в почти всеки супермаркет, та всеки я е поне пробвал.
Подбирането на сортове не е работа на потребителите, а на производителите - да се организират помежду си, да лобират където трябва, да организират пазари, да популяризират продукцията и т.н, потребителите постепенно се учат. И да, знам, че е трудно.
Съгласна съм с последните редове от написаното от теб, не всичко останало разбрах към кого е адресирано, кое към потребители, кое към производители, най-вече това с телефона за 1000 лева :hmmm:
Господинов, извинявай, че не съм съвсем по темата. :tzvetentze:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8476
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 622 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Shami »

Споко Роуз,мисля,че Мишето образно го е казала,а не е имала предвид определен съфорумец.
Аз,например си бродя из веригите,на една ръка разстояние са ми и Кауфланд и Фантастико и Лидл,малко по натам на една спирка ми е Билата,Хита и Практикер,как да пропусна и да не разгледам.
Но въпреки това,ние гледаме със Свеки да си засаждаме сами зеленчуците,хем имаме дворче ,грехота е да не го използваме.
Явно проблема е в семената,както казва Мишето.
И аз искам телефон за 1000 лева,ама няма :lol:
Deleted User 5091

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Deleted User 5091 »

Аз съм от ония където си избирам картофите по едрина и хич не ми пука коя как ме квалифицира :mrgreen:
А, и между другото картофите преди да се сготвят се мият :lol: :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8476
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 622 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Shami »

За да се върна обратно в темата ще кажа,че уважавам решението на тези съфорумци избрали такъв начин на хранене.
Задавам въпрси по темата защото искам да разбера повече,да съм информирана от първо лице,да преценя по добре за себе си ,да сложа на кантара ако щете :lol: ,нали съм такава зодия.Замислих се също,че дебел или пълен вегетарианец не съм виждала :hmmm:
А дали боледуват по малко от всеядните :hmmm:Може би това е индивидуално и зависи и от други фактори.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Миша »

mija написа: Дек 15, '18, 18:49 Аз съм от ония където си избирам картофите по едрина и хич не ми пука коя как ме квалифицира :mrgreen:
А, и между другото картофите преди да се сготвят се мият :lol: :lol:
Патици сме ние, Мия, всичките, а аз най-голямата патица, защото още не мога да се отърва от влиянието на реклами и пропаганди :ufff:
Точно като патици се клатушкаме по поредната мода, без да разсъждаваме много много, дали ни харесва определението или не, това няма нищо общо с истината ...
И тъй като търсенето предполага предлагането, а търсенето често е каквото харесат очите на ниска цена, за това и изгубихме качественото и вкусното, така ще е, докато се клатим по нанадолнището , вкусните картофи ще останат само бегъл спомен , ще се изгубят и като сортове, когато няма кой да ги поддържа, така, както губим традициите , включително на здравословното хранене, залитайки по нечия чуждоземна диета.По някое време се оглеждаме и резултатите не ни харесват- храната блудкава, холестерол в небесата, хронична умора ....И почваме да търсим....дали домат, дали картоф или пък веган меню, все тая ... Вместо да се върнем на традициите, ние търсим нечии други традиции, но истината е, както писа Роуз, че ние наистина сме различни хора, и обикновено нашите организми са свикнали с храните от родните географски ширини, механичното пренасяне на една или друга диета от другия край на света дори може да навреди , за това си мисля, че въпросът "Може ли човек без месо" трябва да има и продължение" Кои храни са присъщи на даден човек "
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”