Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от РОУЗ »

Де го чукаш, де се пука! ;)
Мише, туй към мен ли?
Под "купувам откъде ли не, когато пътуваме" се надявам да не се разбира, че бродя из Кауфландите на България в търсене на българския картоф. :lol:
Това лято набарах едни селски чушки от кюстендилско, от онез, криви и нагънати, хем грозни ;) , хем скъпи, сладки, сладки...с такива зеленчуци забравям за месо, поне през лятото, зимния джолан не си го давам /това, за да влезна в темата/ ;)
Храната може да е само органична, без задължително да е вкусна или от съхранени местни сортове, щандове за органична храна вече има и в почти всеки супермаркет, та всеки я е поне пробвал.
Подбирането на сортове не е работа на потребителите, а на производителите - да се организират помежду си, да лобират където трябва, да организират пазари, да популяризират продукцията и т.н, потребителите постепенно се учат. И да, знам, че е трудно.
Съгласна съм с последните редове от написаното от теб, не всичко останало разбрах към кого е адресирано, кое към потребители, кое към производители, най-вече това с телефона за 1000 лева :hmmm:
Господинов, извинявай, че не съм съвсем по темата. :tzvetentze:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8479
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Shami »

Споко Роуз,мисля,че Мишето образно го е казала,а не е имала предвид определен съфорумец.
Аз,например си бродя из веригите,на една ръка разстояние са ми и Кауфланд и Фантастико и Лидл,малко по натам на една спирка ми е Билата,Хита и Практикер,как да пропусна и да не разгледам.
Но въпреки това,ние гледаме със Свеки да си засаждаме сами зеленчуците,хем имаме дворче ,грехота е да не го използваме.
Явно проблема е в семената,както казва Мишето.
И аз искам телефон за 1000 лева,ама няма :lol:
Deleted User 5091

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Deleted User 5091 »

Аз съм от ония където си избирам картофите по едрина и хич не ми пука коя как ме квалифицира :mrgreen:
А, и между другото картофите преди да се сготвят се мият :lol: :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8479
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 633 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Shami »

За да се върна обратно в темата ще кажа,че уважавам решението на тези съфорумци избрали такъв начин на хранене.
Задавам въпрси по темата защото искам да разбера повече,да съм информирана от първо лице,да преценя по добре за себе си ,да сложа на кантара ако щете :lol: ,нали съм такава зодия.Замислих се също,че дебел или пълен вегетарианец не съм виждала :hmmm:
А дали боледуват по малко от всеядните :hmmm:Може би това е индивидуално и зависи и от други фактори.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Миша »

mija написа: Дек 15, '18, 18:49 Аз съм от ония където си избирам картофите по едрина и хич не ми пука коя как ме квалифицира :mrgreen:
А, и между другото картофите преди да се сготвят се мият :lol: :lol:
Патици сме ние, Мия, всичките, а аз най-голямата патица, защото още не мога да се отърва от влиянието на реклами и пропаганди :ufff:
Точно като патици се клатушкаме по поредната мода, без да разсъждаваме много много, дали ни харесва определението или не, това няма нищо общо с истината ...
И тъй като търсенето предполага предлагането, а търсенето често е каквото харесат очите на ниска цена, за това и изгубихме качественото и вкусното, така ще е, докато се клатим по нанадолнището , вкусните картофи ще останат само бегъл спомен , ще се изгубят и като сортове, когато няма кой да ги поддържа, така, както губим традициите , включително на здравословното хранене, залитайки по нечия чуждоземна диета.По някое време се оглеждаме и резултатите не ни харесват- храната блудкава, холестерол в небесата, хронична умора ....И почваме да търсим....дали домат, дали картоф или пък веган меню, все тая ... Вместо да се върнем на традициите, ние търсим нечии други традиции, но истината е, както писа Роуз, че ние наистина сме различни хора, и обикновено нашите организми са свикнали с храните от родните географски ширини, механичното пренасяне на една или друга диета от другия край на света дори може да навреди , за това си мисля, че въпросът "Може ли човек без месо" трябва да има и продължение" Кои храни са присъщи на даден човек "
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от scleri »

Надявам се веганите да не се обидят, а да се усмихнат, и понеже става дума за вечеря. Искате ли да ви разкрия тайната на вкусната вечеря? Тайната на вкусната вечеря е ... - да не си обядвал.

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31651
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Мария Николова »

И без мед, нали, :swait: че е животински продукт.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от calico »

Вместо да се върнем на традициите, ние търсим нечии други традиции, но истината е, както писа Роуз, че ние наистина сме различни хора, и обикновено нашите организми са свикнали с храните от родните географски ширини, механичното пренасяне на една или друга диета от другия край на света дори може да навреди ,

Мише, това за аюрведата ли е? Ще взема да открия една тема за нея, с основните принципи, че да видиш как нищо не е такова, каквото го казваш :angelche:

ще кажеш ли рецептата за избиване на масло от прясно мляко?

Склери, добра вечеря :daaa: :mrgreen:
и що да се обижда някой? :liubov2:
То за теб е важно, чувството с което го казваш. Като няма злорадство, присмех, надсмиване и т.н., всичко е ОК.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Миша »

ще кажа, обаче втори ден сме без ток и кълва на телофона, трудно ми е да пиша

за аюрведата не съм мислила , що всеки си тълкува мненията ми по своему, явно оплетох не само чакрите, ма и словореда
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от calico »

Миша написа: Дек 17, '18, 12:37 ще кажа, обаче втори ден сме без ток и кълва на телофона, трудно ми е да пиша

за аюрведата не съм мислила , що всеки си тълкува мненията ми по своему, явно оплетох не само чакрите, ма и словореда
:lol: :lol: :lol:

ок, не бързам за маслото.
тук на село има доста голяма кравеферма и мога да купувам мляко
правих извара наскоро на литър мляко сока на 1 лимон, стана чудесна.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”