Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от calico »

Шами, твоят проблем е много сериозен. Синът ти още от бебе ли е така?
има едни високохранителни протеинови напитки, опита ли с тях?

нещо от този род имам предвид.
Изображение

хранихме с тях мама когато вече не можеше друго да яде. Приятни са н вкус, приличат на чаша прясно мляко с ванилия, или шоколад. Две на ден са достатъчни, но все пак и тракта трябва да работи, така че може да опиташ да подсилваш с чашка от тези храни
Момчето какво ти обяснява, защо не се храни?

Господинов, извинявай за офтопика, ама това наистина е много сериозно, човек може да полудее от това.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Албена »

Шами ,при вас ,явно има някакъв друг проблем с храненето. Никой не те убеждава ,да предлагаш само здравословни храни.Ти най-добре познаваш детето си и знаеш кое е най-добро за него. Дъщеря ми е на същата възраст и по нея знам ,че това е период на лутания ,търсения ,депресивни състояния дори ,които понякога се проявяват точно в такива хранителни разсатройства.От друга страна ,те вече са големи хора и когато сутрин ,изпращайки дъщеря си на училище ,започна със "сложи си шапка ,взе ли си телефона" и др. подобни получаван снизходителна въздишка и репликата "Мамо ,почти на 18 съм!!!!" :lol:
gospodinov

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от gospodinov »

Миша написа: Дек 6, '18, 11:42 Не ме слагай в категория "Вас", моля :dovolen: , фризерът ми е пълен със зеленчуци, не с месо, опитвам да се преборя с една млада дама, която предпочита фрешове и пресен зеленчук пред замразен , и търся аргументи , различни от професионалната ми деформация
Ахаа, моля да бъда простен/извинен Миша, явно не съм разбрал правилно въпроса. :D
Щом е млада дама, може да я спечелиш с много интересни и иновативни рецепти.
Примерно бургер, със зеленчуково кюфте и ароматни сосове или веган варианти на популярни ястия.
Ето ти интересни сайтове с рецепти

https://forkforkfork.com/recipes/
https://vegebg.org/category/recipes/vegan-recipes/
http://www.tonyshappykitchen.com/bg/rechepti/
https://iloveourdreams.com/%d1%80%d0%b5 ... %82%d0%b8/
calico написа: Дек 6, '18, 11:46Господинов, извинявай за офтопика, ама това наистина е много сериозно, човек може да полудее от това.
Ани, просто попитах от любопитство, без да слагам никакъв нюанс. Съгласен съм с теб, че е сериозно, :stiskam: :stiskam: стискам палци и пожелавам успех на Шами да преодолеят този проблем.
лалесъм

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от лалесъм »

gospodinov написа: Дек 6, '18, 10:09 .....................
Мисля, че човек трябва да се учи постоянно, да бъде отворена система.
И в този смисъл, ако утре ти се прияде месо какво би направил ;)

Според мен, когато изборът ни идва от противопоставяне на една система, модел, матрица,.... то ние най-често попадаме в друга такава :snif:

Несъгласна съм със смесването на храните, доводите на Склери няма да оборвам, за себе си имам най-якото доказателство - реакцията на собствения ми организъм. Схемата първо-второ-трето за едно хранене е абсолютно издевателство за физическото тяло. А само него трябва да слушаме...ако можем. Като не можем - проба-грешка, проба-грешка, някоя друга болежка и накрая ще го разберем :angelche:
пп - Трябва да се опитваме да чуем и разберем и потребностите на нашите деца от невръстни. В захранването им ТРЯБВА не трябва да съществува...дори за кърмата! Сега в тази сфера е хит Авокадото :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8477
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 623 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Shami »

Да,Албенка,често чувам този отговор :daaa:
Калико,от бебе е това чудо,едва ни изписаха от родилното,роди се в осмия месец,знам нереално звучи,за оная другата тема е това,но все пак,технологията се развива ,докараха специален кувиоз и го спасиха.Биха ми и инжекции за да му отворят гръдният кош,нещо такова,защото е в осми месец.Ми после не наддава на кила,няма изписване.Всички майки кърмеха децата си на три часа,само аз на два.Абе проплаче ли и аз бях готова вече,спях седнала с детето.От тогава вървим злояди и е мъка с храната.Все се надявам с годините да отшуми,дано,защото си е борба ,кандърдисване ,убеждаване и така.Но ви отклоних от темата.Извинете ме :oops:
gospodinov

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от gospodinov »

лалесъм написа: Дек 6, '18, 12:08
gospodinov написа: Дек 6, '18, 10:09 .....................
Мисля, че човек трябва да се учи постоянно, да бъде отворена система.
И в този смисъл, ако утре ти се прияде месо какво би направил ;)

Според мен, когато изборът ни идва от противопоставяне на една система, модел, матрица,.... то ние най-често попадаме в друга такава :snif:

Несъгласна съм със смесването на храните, доводите на Склери няма да оборвам, за себе си имам най-якото доказателство - реакцията на собствения ми организъм. Схемата първо-второ-трето за едно хранене е абсолютно издевателство за физическото тяло. А само него трябва да слушаме...ако можем. Като не можем - проба-грешка, проба-грешка, някоя друга болежка и накрая ще го разберем :angelche:
пп - Трябва да се опитваме да чуем и разберем и потребностите на нашите деца от невръстни. В захранването им ТРЯБВА не трябва да съществува...дори за кърмата! Сега в тази сфера е хит Авокадото :lol:
Отговарям - бих ял, ако го почувствам вътрешно и истински.
Излизайки от една матрица не е непременно задължително да влезеш в друга....
Може да направиш избора на Нео, от едноименния филм
Изображение

За смесването на храните аз съм абсолютно против, всички несгоди, които съм има със стомаха си са заради смесването на храните.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Мария Николова »

Човек никога не знае кой фактор ще има силата на плацебо за някого.
На моя зет, например, стомахът му се чувства най-добре, като си разпредели пръжолата и гарнитурата (зеленчуци) на... двуетажни хапки от месце и парченца зеленчукченца наведнъж. Монк пък не понася различни зеленчуци в една чиния - всеки зеленчук да си знае чинийката. :lol: И - бифтека своята чиния.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Рая

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Рая »

Най-красивите, грациозни и силни животни са хищниците. Човекът се е хранил, преди появата на хранителната индустрия, с месо, риба и корени. Човешките зъби имат функции да отхапват, разкъсват и дъвчат храната. Храненето с храни, които не се разкъсват и не се дъвчат, води до атрофия на зъбите. Навремето са яли баница на празници, сега ядем всеки ден и вкупом сме пациенти на зъболекарите. Вегетарианството не означава непременно загуба на тегло. Просто, с годините, метаболизмът при човека се забавя и нуждите се удовлетворяват от по-малко по количество и по-просто приготвена храна. От друга страна, при хранене с просто приготвено месо, се отслабва сериозно - този начин на хранене е закодиран в човека, съответно енергията се увеличава, мускулите не атрофират, кожата не се разпада. И като се добавят физическите упражнения, ще живеем сто години. :)
Това са простички факти, а иначе, храненето не е просто удовлетворяване на потребности - храненето при човека е издигнато в култ. Само при храненето участват множество рецептори - реагираме на вкус, цвят и мирис, дори слухът участва и не само когато гърми тапата на шампанското. Няма събитие, което да не започва или завършва с трапеза. Хората са превърнали храненето в колективно свещенодействие - само храненето, от всички човешки потребности, се извършва празнично, тържествено и колективно, съпроводено с куп ритуали и то самото -- ритуал. Кулинарията е родила изящни на вид и изумителни на вкус ястия, които довеждат грешника до Нирвана.
Била съм на световни изложения на хранителната индустрия. Красота, казвам ви. Не просто вкусно, а вкусно и красиво. Шоколад, поднесен като бижу. Красиви опаковки с подправки. Бутилки алкохол, които ти се иска да поставиш като украса на нощното шкафче. Феерия от цветове и аромати. Опитах фррренски ябълков тарт и продадох душата си.
Друго ме мъчи, та пиша тук. Този форум е издигнал естетиката в култ - само тук са най-красивите, богати и пищни градини; тук са вълшебниците и магьосниците, които с две растения и кора от дърво създават композиции за списания, тук са природни будители, след които тръгват невинни души и стават зомбирани градинари, докарани до състояние и на сън да виждат рози сред цветни оазиси.
Та, питам: защо такъв спартански подход към храната в този форум? Природата ни е велика - дала ни е храна от пролетта до зимата, от лапада и копривата до земната ябълка, ами ще ги ядем, то е ясно. Но по каква причина да сложим кръст на сочното агнешко и крехката пържола, които също природата тук е подредила? Само защото сме забелязали, че в някакъв етап от живота имаме потребност от по-просто приготвена храна? Ами то е, защото не сме тийнейджъри. Само казвам, че генерални заключения е грешно да се правят, най-малкото защото липсва лекарски контрол, а обсъждане на вид хранене в една или друга посока може да има ефект на манипулация върху невинен ум, който пък да заповяда на стомаха кое да приема за редно. В началото бе словото, нали така.
gospodinov

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от gospodinov »

Рая написа: Дек 6, '18, 13:27 ....
Друго ме мъчи, та пиша тук. Този форум е издигнал естетиката в култ - само тук са най-красивите, богати и пищни градини; тук са вълшебниците и магьосниците, които с две растения и кора от дърво създават композиции за списания, тук са природни будители, след които тръгват невинни души и стават зомбирани градинари, докарани до състояние и на сън да виждат рози сред цветни оазиси.
Та, питам: защо такъв спартански подход към храната в този форум?
Според мен:
-Защото семплото и изчистеното е велико и изначално. Човек винаги усложнява нещата, повече отколкото е необходимо.
Понякога разцъфналото полско цвете е в пъти по-красиво от най-натруфената градина.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от scleri »

calico написа: Дек 6, '18, 11:46 Шами, твоят проблем е много сериозен. Синът ти още от бебе ли е така?
има едни високохранителни протеинови напитки, опита ли с тях?

Господинов, извинявай за офтопика, ама това наистина е много сериозно, човек може да полудее от това.
Идеята на Калико е много добра. Наистина си струва да се опита. След тежка операция баща ми беше станал като манекен на Освиенцим. Пчелният мед, и протеиновите шейкове за спортисти го върнаха при нас. Тези протеинови храни съм препоръчвал и на познати с подобни проблеми. Ефекта винаги е бил е бил много добър.
При тинейджър може би ще се обади и психологичната компонента. Все пак не става дума за лекарства , а за храни за спортисти. На кутийките има снимки на едни мускули...., а и на вкус са много приятни.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”