Затварят форум за цветя

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Миша »

Закон все още няма, от последните писания разбрах, че трябва да го доизкусурят до края на месеца :hmmm: , обаче са скочили адвокати (заради невъзможността да опазят адвокатска тайна), журналисти( защото няма как да изкарат решенията на съда напр.как някоя е осъдила някое висше божество за клевета), докторите също ( принудени са да разкриват лекарската тайна пред проверяващия орган), забравих кой протестира, че в най-бедната страна на ЕС единствено има минимална глоба, за сега 2000 лв е предложението в нашия проектозакон, като първо трябвало даи ма предписание все пак, абе 5 големи съсловия не са съгласни със закона, докато го измислят.... За сега само ще крием тефтерите с адресите и имената на приятелите, защото и това са лични данни и нямаме изрични декларации, че са ни ги дали доброволно , както и за колко време са ги предоставили :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1739 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Мария Николова »

Правех си шега току що с възрастта на една роза Мадам.... И с моята. ;)
Поради което специално погледнах под аватара си да видя пак, че пише 75 години, защото на време си написах възрастта си в оня момент.
Няма я възрастта ми. :dovolen:
Значи Равик работи по въпроса - кротко и тихо. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Lilly »

Тя работи , а ти я саботираш, като продължаваш да споделяш лични данни :lol:
За сега не мога да измисля как да злоупотребя с инфото за възрастта, но мисля по въпроса :hmmm:
може пък някой да измисли как да окраде малко от годините ти :stiskam:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от scleri »

Махалото наречено " защита на личните данни " от едната крайност / списъци с имена и ЕГН-та по витрините на магазините / се люшна в другата. Сега всеки който има някакъв досег с каквато и да е информация за когото и да е рискува да го отнесе / казано културно /. Ето бай Григор, нашия домоуправител, има при себе си списъци с живеещите в блока, следователно трябва да се регистрира в оня регистър на администраторите на лични данни щото и той е такъв. И като администратор е длъжен да ми опазва данните. Аз обаче му имам зъб щото хвърля едни палави оченца на комшийката след която и аз се облизвам. Ами залепям на входа бележчица че еди кой си / три имена и ЕГН / дължи две вноски за асансьора, а след това пускам жалба срещу бай Григор. Да върви после да обяснява че няма сестра. Знаейки това не по зле от мен очаквам бай Григор вместо да се регистрира в ония специалните регистри просто да хвърли бумагите на блока и да се откаже от престижният пост на домоуправител. Не виждам кой нормален човек след него ще поеме един куп ангажименти и отговорности за които може само да бъде наказан, но не и поощрен с нещо. И домоуправителите са най-малкия проблем който ще възникне. Всяка магазинерка / извинявам се, продавач консултантка / която ви попълва гаранцията на новия тостер също има досег до личните ви данни, и тя попада под ударите на закона. На практика е по-лесно да се изброят хората които нямат досег с нечии данни в даден момент от работата си отколкото тези които закона засяга.
Аз си мисля че в края на краищата разума ще надделее и закона няма да бъде приет в този му абсурден вариант.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1739 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Мария Николова »

Lilly написа: Май 27, '18, 15:21 Тя работи , а ти я саботираш, като продължаваш да споделяш лични данни :lol:
За сега не мога да измисля как да злоупотребя с инфото за възрастта, но мисля по въпроса :hmmm:
може пък някой да измисли как да окраде малко от годините ти :stiskam:
Защо пък само малко от годините ми? Може с всичките ми години да ме :oops: открадне някой. :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от marillia »

В момента съм в този филм с Регламент 2016/679 за защита на личните данни.
Много неща разбрах, но и доста са ми неясни.
Като "лични данни" се счита почти всичко, свързано с даден човек.
Важните моменти са: човекът да е информиран как, къде и с кого се споделят данните му, да е дал своето съгласие за това и страната, оперираща с неговите данни да е взела съответните мерки в защита на тези данни.
Абе, голям филм... :hmmmmmm:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Lilly »

marillia написа: Май 27, '18, 21:45
страната, оперираща с неговите данни да е взела съответните мерки в защита на тези данни.
Абе, голям филм... :hmmmmmm:
един клиент ми зададе задача да взема такива мерки, че никой да не може да хакне компютъра ми ...
ти да видиш ...
след като са хаквали системата на Пентагона, в чудо съм се видяла как да ги мина американците :ufff:
Нооо..щом има директива - няма 6, няма 5 - трябва да минем техните системи за сигурност...
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от marillia »

Lilly, то е ясно, че в днешно време таз работа няма как да стане, но поне базови мерки за сигурност трябва да има.
И бумащина искат прекомерно много, та си трябва човек само за тази работа... Уж е за хубаво, но май са попрекалили.
(не е Директива, а Регламент...има си разлика, видиш ли. ;) :dovolen: )
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Lilly »

Благодаря за същественото уточнение
това беше опит за майтап, не урок по право, ама нейсе..
troll

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от troll »

Такива неща се получават, когато някои хора изпреварят изключително много други хора в развитието си.
Запитвали ли сте се що кредитните карти са с релефен текст?
Ми щото, като са създадени нямат магнитна лента и се взима копие на кредитната карта със спецялно устройство с валяк и с индиго и отпечататъка заедно със сметката подписваш.
Туй го научих, когато спря токът в един магазин и извадиха от тези устройства и никой с изключение на една над 80 г. Госпожа, включително персонала, не знаеше кво да прави с тях, та госпожата ни изнесе лекция и разказа спомени.
Т.е. на времето е трябвало да открадна кредитната карта и да имитирам подпис.
Та по-късно съм се нуждел от произволна кредитна карта и едно устройство дето пише на магнитната й лента и вярвайте ми, че знам формата и теоретически мога да си подготвя произволна карта с магнитна лента. И за туй направиха карти с чип, който комуникира безжично, та сега, на туй ниво и кредитна карта ми не трябва, а само умен телефон и .... по магазините, до 100Када е tap&pay ....
Всичко туй за да кажа, че навремето крадяха матерялни артефакти, а ся копират информация.
Аз, например ако се обадя по телефона в банка, в която имам сметка те се интересуват само да ме идентифицират.
И ако се обаждам от линеен телефон от къщата си или от мобилния си и като ме питат кога съм роден и отговоря верно и мога да правя квото искам.
Т.е. "личните данни" с елекронизиране на обществото ще стават все по-важни и защитени. Тук го наричат "кражба на личност" и е много серьозно престъпление.

Мдааааа ...... и тук стигаме до туй, що пиша това в настоящата тема. Некои хора си мислят, че като затворят форум и вече нямат ангажимент за личните данни. Да ама не.
С форума проблем нямат, но с личните данни.....
Ся моята е много особенна, щото бях баннат 1.5 дни преди да затвори форума, но кво стана с моите лични данни?!?
:hmmm:
И това не е смешен и тъп случаен процес, а единствения начин реалното правораздаване да се намеси в свободния интернет. Помнете ми думите! :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”