Затварят форум за цветя

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от ljuboznatelna »

Не четох отзивите, но едва ли причината е, че не отговарят на изискванията. В бг мама днес ми бутнаха под носа декларация, че съм над 16, че съм съгласна да ми обработват данните и още някои неща. С краен срок 25 май, или ме трият.
Жалко за форума, глътка въздух е за много хора.
troll

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от troll »

Форуми от всички (ЕС) страни Обединявайте се!
:mrgreen:
Абе Равик е кат мен. Седи си у Германията и си мисли, че всичко що фурчи се рупа.
:mrgreen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от ljuboznatelna »

Сигурно има причина някаква за така строго пазени тайни :) , но доколкото разбирам въпросните лични данни са най-вече IP с които си писал мнения, потребителското име и имейл адреса. Възраст, град и други данни обикновено са по избор на потребителя. Тъй като ми е непонятна тази истерия с данните и причините за нея, не мога да коментирам мотивите на админа на другия форум, и не вярвам да е заради невъзможност да опази тайната.
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от maleas »

Записвам се да следя темата..... поела съм отговорност към много хора :eeeh:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от libra »

Т.е какъв е твоят проблем ,конкретно ? Поръчките ли ?
Аз мисля,че Емо затваря форума по друга причина,но също и че при нас не е съвсем безоблачно.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Мария Николова »

viewtopic.php?f=7&t=8584

Равик е обяснила това, което е разбрала.
А аз разбрах, че затвореният форум, не е като нашия, не е само форум. Различен е. Има и търговска дейност, онлайн магазин. Нашите колективни поръчки не са търговска дейност.
Мисля си, че тази криза ще се реши със някаква скАла - колко малък, колко голям е даден обект.
Нашият форум ще се окаже в тази скала 3-4 степени над нулата. :lol:
Тогава един ... "пазител" на личните данни ще отговаря не за 1 обект, а поне - примерно - за 100 обекта. Масрафът на "обект" като нашият форум с 5-6000 бр. лични данни, ще е 50-100 евро годишно.
Не, никъде не съм го чела.
Просто житейският ми опит показва, че отново сме изправени пред прибързано представяне на една сложна концепция, преди да са осмислени и проверени "функционалните детайли", които биха гарантирали реализацията. Абсурдно е една фирма за въздушни полети и форум Хобикафе да са поставени на една дъска. ;)
Очаквам първо да се разбере, че "крайният срок" се удължава с 6 месеца. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gospodinov

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от gospodinov »

Жалко за хората, за които този форум е бил - "техния форум", ако мога така да се изразя.
Виждам, че сега експериментират с ФБ, интересно ми е какво ще се случи.
Дали това не е "бъдещето" което очаква всички форуми...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от libra »

Със сигурност големите лами като Фейсбук ще глътнат дребните ,на които не е изгодно да плащат за управление на информацията.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Затварят форум за цветя

Мнение от Lilly »

Мария Николова написа: Май 20, '18, 15:54 viewtopic.php?f=7&t=8584

Абсурдно е една фирма за въздушни полети и форум Хобикафе да са поставени на една дъска. ;)
Очаквам първо да се разбере, че "крайният срок" се удължава с 6 месеца. :lol:
Марийче, няма да се удължи срокът с 6 м - тая директива е от 2016 с 2-годишен гратисен период , та да има време всички да я осмислят .
Друг е въпросът , че има много малко за осмисляне - едни дебелог..и , ояли се,самовлюбени и самодоволни скапаняци , наречени евродепутати, се чудят какви простотии да измислят, та да докажат най-вече на себе си, че абсурдно големите пари, които ни струват, не са залудо хвърлени. На нас не могат да го докажат. Защото от тия идиотизми вече байгън ми стана - затова англичаните излязоха от съюза.
По тая директива глобите са толкова големи, че нали се сещаш колко чиновници ще наточат зъби - къде за рушвет, къде за актове.
И сравнението с авиокомпаниите е малко неточно - моят жизнен опит пък показва , че колкото си по-голям, толкова повече пари / респективно адвокати/ стоят зад теб и законът не те лови. Така е от римско време още. Ако някой го отнася , това са дребните риби - нямаш пари нито за рушвет, нито за адвокат.
А и предполагам, че пазарната цена на такъв форум с толкова много регистрирани потребители, не е съвсем малка. Така че собственикът има грижата да си направи нещата както трябва. Тук трябва един човек да пусне оплакване / а във форума има достатъчно примери за злонамереност/ и проверката е в кърпа вързана.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”