Я да попитам,че се оказа голяма каша

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от vlax »

Питането ми е за фирмен лек автомобил.Задължителен ли е пътния лист,КАТ,НАП?
При проверка КАТ имат ли право да искат пътен лист,на Вас при пътна проверка искали ли са ви пътен лист?
И още нещо се сетих,КАТ искат ли снимка на автомобила с фирмените надписи?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от Гео, граф »

Току-що питах при мен във фирмата и ми казаха, че нашите коли нямат пътен лист, но имат пътна книжка. Само това можаха да ми обяснят. А дали КАТ ги проверява... логично е според мен, защото иначе се обезсмисля съществуването ѝ, vlax. Не знам дали бях полезна :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от vlax »

Гео, граф написа: Май 16, '18, 10:22 Току-що питах при мен във фирмата и ми казаха, че нашите коли нямат пътен лист, но имат пътна книжка. Само това можаха да ми обяснят. А дали КАТ ги проверява... логично е според мен, защото иначе се обезсмисля съществуването ѝ, vlax. Не знам дали бях полезна :hmmm:
Пътния лист и пътната книжка е едно и също ,само формата и съдържанието е различно.Все пак благодаря.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от Margaritenia »

Да, задължителен е пътния лист или пътната книжка за фирмено МПС. Само и единствено ако не сте ползвали данъчен кредит за МПСто при покупката му и декларирате 50 на 50 лично и служебно ползване на фирмения автомобил, може да не пишете пътни листи или да не водите пътна кножка. Иначе и КАТ и НАП могат и проверяват пътни листи/ пътна книжка, като КАТ-аджиите искат и фирмено пълномощно на шофьора и заповед за пътуването. Разбира се, не при всяко спиране извършват такива проверки, може би е въпрос на настроение.
vlax написа: Май 16, '18, 09:30 И още нещо се сетих,КАТ искат ли снимка на автомобила с фирмените надписи?
Не разбрах въпроса със снимката и фирмените надписи....
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от Албена »

ММ е счетоводител и според него пътния лист се използва само пред НАП и то при данъчна проверка. КАТ могат да го поискат за проверка ,но ако няма пътен лист ,това не води до налагане на санкции.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от vlax »

Margaritenia написа: Май 16, '18, 10:38
vlax написа: Май 16, '18, 09:30 И още нещо се сетих,КАТ искат ли снимка на автомобила с фирмените надписи?
Не разбрах въпроса със снимката и фирмените надписи....
Преди години се ходеше в КАТ с документи,правеше се снимка на автомобила и се пишеше,че надписите и рекламите са реални,питането ми е дали и сега е така.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от vlax »

Да добавя към питанията,изисква ли КАТ при пътна проверка заповед за шофиране на автомобила от Управителя на фирмата собственик на автомобила?
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от maiakt »

vlax написа: Май 16, '18, 11:28
Margaritenia написа: Май 16, '18, 10:38
vlax написа: Май 16, '18, 09:30 И още нещо се сетих,КАТ искат ли снимка на автомобила с фирмените надписи?
Не разбрах въпроса със снимката и фирмените надписи....
Преди години се ходеше в КАТ с документи,правеше се снимка на автомобила и се пишеше,че надписите и рекламите са реални,питането ми е дали и сега е така.
От няколко години не се изисква ( сигурна съм, буса ни е брандиран).
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от maiakt »

vlax написа: Май 16, '18, 11:31 Да добавя към питанията,изисква ли КАТ при пътна проверка заповед за шофиране на автомобила от Управителя на фирмата собственик на автомобила?
Не гарантирам,че съм 100% вярно, но такава заповед никога не съм писала. Съответно при проверка от КАТ, никога не са искали документ на водача за това,че е свързан със фирмата даже. Проверяват се документите на колата ( микробуса при мен), както и документите на водача само.
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Я да попитам,че се оказа голяма каша

Мнение от desi_slava »

Заповед се изисква ако се извършва превоз на товари за собствена сметка. Тук говорим за лек автомобил,нали?
Ако се превозва стока , има изисквания за доста документи,които могат да бъдат поискани при проверка :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”