Едно време....

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Малката Ида

Re: Едно време....

Мнение от Малката Ида »

Цигарените дъвки ми бяха любими!Турбото също! :D
Още малко дъвки...ех спомени!

Изображение

Изображение


А тези батерии :lol: :lol: :lol: Като малка :!: си слагах езика между двете пластинки и....не помня какво точно се случваше, но беше забавно! :lol: :lol: :lol: Славни времена,ех! :liubov2:

Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Едно време....

Мнение от ivanina »

Aз, още помня радостното преживяване като получех
в пощенската ни кутия писмо от съветско другарче.
Тази кореспонденция беше масово явление през ученическите ни години. :dovolen:

Изображение


Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Едно време....

Мнение от clock »

На дъвки "Би- бит" за първи път се научих да правя балончета :D

Изображение

После се появиха и Turbo дъвките. Имаше ги само по пушкаджийниците и сергийте по сборовете на селата.

Изображение

Имах и внушителна колекция от картинките им и беше голяма радост да ми се падне различна от тези, които имах. А ако имах дублиращи се - разменяхме.

Изображение

Като станах "голяма" завещах колекцията с картинки от дъвки на брат ми и си намерих нова колекционерска страст :lol: 80-те бяха годините на "Междузвездни войни" и "Седморката на Блейк" :lol: Някой помни ли ОРАК и гривните за телепортация :D Зад кино "Комсомол" беше черно - бялото фото. Всички спестени стотинки отиваха за снимки на любимите герои! Имах цял албум и той беше моята гордост, а цветна снимка си беше истинско съкровище! :liubov2:

Изображение
wenche

Re: Едно време....

Мнение от wenche »

Колело и ролкови кънки и нека да е лято :slove:

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Едно време....

Мнение от Гео, граф »

Ех, Господинов, като си рекъл колело та колело! Аз пък нямах. Сигурно ако съм била поискала, щяла съм да получа, не помня да съм настоявала нашите да ми купуват каквото и да било. Но брат ми имаше една грамадна Украйна, мъжко колело с рамка. Винаги съм била дребосък и го карах хъшлашката под рамката - вечно бях с охлузени колена 😃. Затова пък на един рожден ден сутринта намерих до възглавницата си пирограф. Такава радост, такава игра!!! Де що дървено ми видяха очите из къщи бях изпирографирала. Е, не ме наказаха (много) щото нали съм рожденичка, но и до днес си го пазя. Не ми се разправя какво направиха моите деца, когато им го дадох 😃😄😆
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Едно време....

Мнение от Ава_и_мама »

wenche написа: Мар 6, '18, 20:55 Колело и ролкови кънки и нека да е лято :slove:

Изображение
А пък моите бяха синииии :hihihi: :lol: И със сините платненки :ieeemyzh: :lol: :lol:
Карах ги на село!!! Много, много добра бях! Там беше спокойно и улиците бяха асфалтирани, А какъв асфалт имаше тогава, не като сегашния... ;) :nod:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Едно време....

Мнение от Ава_и_мама »

А, сетих се за асфалта. Кметът асфалтира цялото село. Да съм била около 10 годишна. "Начетоха" го за асфалта.Изразходвал много и го уволниха по партийна линия! Човекът се притесни, поболя се и си замина. Светла му памет. Помня го! :sbow: :sbow: Цяло село го помни. Асфалтът още е здрав. Миналата година подменяха водопровода и след време положиха на разкопаното. КАКВА разлика само!!!
gospodinov

Re: Едно време....

Мнение от gospodinov »

Спомняте ли си какво еуфория беше кубчето на Рубик?
Нашите ми бяха дали 20 лв.(много пари за онези времена) и аз всеки ден ходех да м-н"Млад техник" да проверявам дали не са пуснали.

Изображение

Бях се научил да го нареждам бързо, но вече съм забравил, скоро ми попадна кубче, стигам да някъде и не мога да се сетя как беше по нататък.
После имах и Змията, но цилиндър не съм имал.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2242 пъти

Re: Едно време....

Мнение от Мария Николова »

Пращали сте си в час пибележки?
Например:
Пичпиапикпиапийпи пимпиепи писпилпиепидпи пичпиаписпиапи. :hihihi: :lol: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Едно време....

Мнение от сюзан »

Да, пращали сме, само че на срички. Наричахме го на пилешки език.
"Пичапикай пиме пислед пичас."
Признавам си, че твоят вариант е по-труден за разгадаване.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”