Едно време....

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Deleted User 3996

Re: Едно време....

Мнение от Deleted User 3996 »

С този марципан (4-6) годишен и аз имам неприятни спомени. През лятото на село при баба и дядо, пощальона винаги ми носеше по един марципан. Никак не ми беше вкусен, но все го чаках и се надявах да донесе шоколад другия път.
Изображение
Пак на същата възраст, по големите от мен с 1-2 години пушеха скришно , но ме накараха аз да скрия цигарите в къщи и взех че ги сложих в шкафа при вилиците. След половин час давах обяснения откъде са тези цигари :D
Изображение
А това навява ли спомени?
Изображение
Последно промяна от Deleted User 3996 на Мар 5, '18, 22:11, променено общо 1 път.
РОУЗ

Re: Едно време....

Мнение от РОУЗ »

Любимите ми бонбони

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Едно време....

Мнение от Margaritenia »

Господинов, много готина тема:))
Имахме радио с грамофон Акорд 104...
Изображение
и толкова обичах да слушам приказки на него, бяха страхотни :liubov:
Изображение

Радио - грамофона Акорд 104 още го пазя, в доста добро състояние е, но за съжаление не работи вече добре, радиото шуми, грамофонът прескача, може би е възможно да се поправи, не съм се интересувала... :hmmm:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Едно време....

Мнение от Гео, граф »

Хахаха, Тишо, на твоите години съм била (4-5), когато наситних една току-що отворена кутия цигари Слънце на баща ми и с огромен интерес пусках по малко от втория етаж, убедена, че храня гълъбите. Брат ми отглеждаше на тавана декоративни гълъби, бяха цяло ято. Добре че хайванчетата бяха по-умни от мене, та оцеляха, но аз си отнесох и от брат и от баща 😃😃😃
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Едно време....

Мнение от ToBo »

Марципана и аз не го заобичах :evil: Въпреки че част от детството бях обградена от качествен марципан в чужбина.
Тази тема е предизвикателство. Заради нея (в смисъл по същите причини) правя разни трудоемки неща вкъщи, вместо да ги купувам готови :lol: Заради нея правя хляб в машина, за да мога да ям филия с лютеница и сирене. Със сиренето е трудно :lol: Вкусът на готовата храна не е същият сега. Дори и с леко и детско сърце (случва се от време на време :D ).
Благодаря, Господинов!
Никога не е късно да засадиш клематис...
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Едно време....

Мнение от сюзан »

Daniela Pargu написа: Мар 5, '18, 21:57 Хе-хе :ieeemyzh:
И аз имам чудесни спомени- плезирите,един десерт"Слънчоглед", а бонбоните "Лакта"- мммм
ИСТИНСКИИ :daaa:
Ами сладоледеното парфе- ехх :sdaaa: :smmm:
О, този десерт "Слънчоглед" много го харесвах. Бях студентка в София, когато го пуснаха. Редовно си подслаждах живота с него.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Малката Ида

Re: Едно време....

Мнение от Малката Ида »

[quote=Албена post_id=802441 time=1520276941 user_id=277

Я да видим кой си е мил зъбките с паста "Мечо" ;)
Изображение
[/quote]

Ммм много вкусна паста!Беше ми по скоро като десерт,бързо свършваше :mrgreen:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Едно време....

Мнение от Димана »

Изображение
На тези се учих. Голямо кашляне беше, ама...нали да съм като другите.

Изображение
Любимите ми...Вадеха пломби обаче.

Изображение
Много наситени цветове имаха. Колко контурни карти съм оцветила...С бръснарско ножче настъргваш част от графита и се започва: за по-тъмен цвят с пръст, а за по-светъл с памучено тампонче.
Господинов, моля да ми събереш 10-тина алуминиеви капачки от киселото мляко. Ще правя "Фунийки с домашен крем".
gospodinov

Re: Едно време....

Мнение от gospodinov »

Димана написа: Господинов, моля да ми събереш 10-тина алуминиеви капачки от киселото мляко. Ще правя "Фунийки с домашен крем".
Ето ползвай нашите, само да извадим фунийките.
Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Едно време....

Мнение от venetka70 »

Оооо, аз пък помня как много обичах като отида при леля ми, която работеше като продавачка в Плод-зеленчук да ми отвори бутилка с ябълков сок. От онези бутилки, бирените, а вътре златисто жълт, прекрасен ябълков сок.
Помня, че имаше и сок от целина. Много рядко го получаваха и леля винаги къташе по 3-4 бутилки за мама.

Другият ми прекрасен вкусов спомен е от филия хляб, намазана със заквасена от баба домашна сметана и поръсена с шарена сол.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”