Спомени за баба и детството

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от calico »

Гео, граф написа: Юни 21, '19, 13:35 О, да, само по външен образ, Люб :nod: ! Не мога да си представя, че ти би могла да ме заключиш в тоалетната на двора, докато не се прибере леля от работа... :lol: :lol:
Гео, аз хвърлих разтворена ножица по сестра ми, както нож се хвърля, тя бягаше надолу по едни стълби и не я уцелих.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, онази с дупката ли? Поне вестници за тоал.хартия имаше ли, да минава времето?:)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1704 пъти

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Юни 21, '19, 14:23 Гео, онази с дупката ли? Поне вестници за тоал.хартия имаше ли, да минава времето?:)
Да, да, точно в нея. Вестници имаше, акуратно нарязани, ама аз още не можех да чета тогава :hmmmmmm: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от ljuboznatelna »

Баба си имаше малка слънчева градинка, и там всяка година надничаха теменужки, бучнати мушката , кученца и латинки. Дядо не даваше нищо да се сее под лозниците. И вода не се разливаше там и капка, "да не се маносат". В четвърти клас и аз исках градинка, и заразена от един роднина - художник, замъкнах в къщи невени, космос, петльов гребен и пламъчета. Дядо, с големи кандърми, ми отстъпи едно малко местенце в градината, защото да се хаби земя и вода за цветя за него беше безполезна работа. Беше голямо клечане и съзерцание, и огромна радост от цветовете, с които ме дариха. Та това ми беше първата градинка.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2587
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 733 пъти

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от Lalel4e »

Мисля, че форумът има нужда от две нови теми:
"Моите травми от детството"
и
"Как издевателствах над по-малките"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Все пак... тази беше за бабите... ;)

Гео, изглежда си жив пример за това че травмите от детството са въпрос на личен избор ;)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от ljuboznatelna »

:D :D :D

И за бабите, и за детството. Еличка знае най-добре.
Работническо дело май имаме някъде прибрано, но Кооперативно село нямаме. Това висеше в тоалетната на двора :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2587
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 733 пъти

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от Lalel4e »

ljuboznatelna написа: Юни 22, '19, 12:33 Работническо дело май имаме някъде прибрано, но Кооперативно село нямаме. Това висеше в тоалетната на двора :)
Ха! Кооперативно село не съм виждала :shock:
Говоря за градската си баба все пак... Само "Работническо дело" и "Отечествен фронт" :D
ljuboznatelna написа: Юни 22, '19, 12:33 И за бабите, и за детството.
В такъв случай да разкажа един комбиниран спомен: за баба и за детството.
Мнооого, ама много ми беше жал за малките агънца като ги отделяха от майките (които отиваха на паша) и цял ден стояха самички вкъщи. Аз отделянето сутрин рядко го виждах, защото все още си поспивах по това време, обаче късния следобед малките вече губеха търпение и започваха да блеят жално. А те не бяха чак толкова малки - баба им правеше някакви мекички смески че овцете нали ги доеше, и за агънцата оставаше само мъничко мляко.
Такъв един следобед, вече изгладнели и затворени в кошарката, прибляваха жалостиво, но недостатъчно :D

Тогава реших да се намеся аз с мойта състрадателна душа! Отидох в кошарата, намерих си едно местенце да приседна нависоко (винаги трябва да се седи нависоко! :swait:) и започнах да блея :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Аз блея и агънцата ме гледат, гледат, пък и те почват да блеят. :lol: :lol: :lol:
Такова рекордно блеене му ударихме, че бабето запритичва из двора - бърза да забърка по-скоро смеските и си мърмори: "Какво са се разблеяли пък тия днес?!"
:lol: :lol: :lol:
Когато отвори вратата на кошарата, насреща й - внучката - седнала при агнетата и блее :lol: :lol: :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8499
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 838 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от Shami »

Лече :lol: :lol: :lol: , така ме разсмя :gush:
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от Мариана Бечева »

Темата потъна, да я подбутна малко напред с най-ранните ми спомени.
Била съм на три години и половина и татко сам ме заведе на море, а майка остана в къщи, че нали скоро ще имам братче или сестриче... Спомените ми са че съм... голяма. Татко ме оставяше САМА да обикалям по плажа, а той пие биричка на някое "капанче". Едва ли ме е изтървал от поглед, ама нали аз уж бях голяма. 8-)
Следващия ми спомен е, че ще се прибираме у дома. На бургаската гара сме, татко ме остави да "вардя" багажа, а той се нареди на опашката плед гишето да си купи билет. Сигурно ми е станало скучно, зарязала съм багажа и съм се качила на товарен влак. Помня само стълбите и платформата на вагона,а финала го знам от родителите ми. Че тъй де, успяла съм да се кача, влака потеглил, хора ме съзрели, развикали се и машиниста спрял влака. Кой знае колко конфузно се е чувствал татко, може би ми се е карал, шамарче-две да съм получила по дупето... без значение,ама ми се размина първото самостоятелно пътешествие! :hmmmmmm:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Спомени за баба и детството

Мнение от Еличка »

Досега имахме гости - приятели на сестра ми от Германия. Жената си е българка, а мъжът ѝ е с български баща и майка немкиня. Говори човекът перфектно езика (е, на шопски и то много сладко с акцент :lol:), иначе преди да се ожени е бил на две-три ваканции преди 30-40 години при баба и дядо. После спрял да идва, техните се развели. И ни разказа как най-хубавият му спомен от детството е да го прати баба за един хляб, той да купи два и да хапне единя по път. И все се чудел защо никой не го пита къде са другите пари. А бил злоядо дете и чак като станал баща, разбрал защо :nod: Сега, казва, хлябът в България ми мирише на лошо, на плесен, на месено десет пъти, а как ми се иска като си дойдем да изям тайно цял един...
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”