Ще ви помоля да ми стискате палци

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от bouquet »

Стискам палци
Търся добри хора
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от zeleno »

Миленски , сега прочетох :eeeh:
от опит знам , че най-страшното е неизвестността
щом има диагноза - значи има и начин
така , че - стискам палци
:stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam:
:tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от renimoss »

Бъди силна, Милена и вярвай! Ние тук се молим за теб :stiskam: :stiskam: :stiskam:
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от jesi »

За Милена ...стискам много силно!Силно вярвай и ЩЕ ти се даде!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от milena02 »

Благодаря ви, момичета! Без да знаете за какво става дума, вече ми дадохте подкрепата си! Бедата е следната. След като ме лекуваха от депресия, грип, гастрит, хепатит и какво ли още не и изпих купища лекарства и простотии, се оказа, че съм болна от цироза на черния дроб. Развивала се е години наред, без да дава симптоми. През това време аз съвсем спокойно съм си пила алкохол, което е фатално. Симптомите се появиха едва сега, накрая, когато нещата са много напред, накрая повръщах дори водата. Точната диагноза ми откри професор Захари Кръстев (най-добрият), при когото припълзях вече в пълно отчаяние, убедена, че съм болна от хепатит. За жалост няма никакво съмнение в диагнозата - потвърди се от всички прегледи и изследвания. Какво правя сега? Нищо. Професорът каза, че единственото, което иска от мен, е да си пия лекарствата, да не близвам алкохол и да не ям цитрусови плодове и пикантни подправки. Да ходя на работя е задължително, според него, за да не се побъркам. И защото е човек с чувство за хумор, ми е дал една бележка, подпечатана и подписана от него, на която пише следното: "Забранени са всякакви диети и полезни храни!" Това, каза, е за да ми послужи за пред близки и приятели, които моментално ще започната да дават акъл какво да ям и какво да пия, какви чудодейни билки има и прочее. Така че - моля, не се обаждайте на тази тема, за да си нямате разправии с доктора. До края на другата седмица съм в отпуск, за да си почина чисто психически от този един месец обикаляне по болници, и после се връщам към обичайното си ежедневие. Засега обаче ми е по-добре при градината; навън чуруликат птички, имам си чадър, тревичка, Мадам Алфред Карие е направила чудо - успяла е да удуши мощния Цезар. Днес с мой доклад трябваше да се открие една конференция, която пропуснах (каква загуба за науката, а!)
Най-учудващото от всичко е, че след като ми спря повръщането и започнах да се храня като човек, изведнъж се почувствах в отлична физическа форма. В момента, ако ме видите, изобщо няма да допуснете, че съм болна. В неделя - още преди да зная за цирозата - с Лалето се помляхме в градината: катерих се по стълби да връзвам катерачи, копах, торихме розите, влачихме колички с бурени, косихме - цял ден не седнах и вечерта си бях нормално приятно уморена. В момента също се чувствам отлично - наспах се, пиша си една статия за списанието, даже гледам болната от грип щерка на Лалето, понеже майката е на работа, пък детето се е простудило. Сготвих й супичка, чайове, фервекси и сега спи. Т.е. аз даже имам и енергията да се грижа за болно дете. Никакво обяснение нямам на тази работа. На теория - при тези лабораторни резултати и при това състояние на черния ми дроб - трябва ако не да съм умряла, то поне да съм на легло.
След един месец съм на контролен преглед. Ако процесът на разпад на черния дроб е спрян, то нещата може да се задържат в това състояние. Е, никога няма да стана почтена бабичка, наясно съм, но все пак няма за последен сезон да се радвам на розите. За онези, които разбират, цирозата ми е "компенсирана", а не "декомпенсирана" - каквото и да значи това.
Ами това е, приятели. Моля ви да ми стискате палци и да изпращате на вълни позитивна енергия.
За да ви убедя що за идиот съм, ще ви кажа - малко да се посмеете - как съобщих новината на Лалето. Значи! Прибрах се от професора, поседях един час в градината, тъпо загледана в напъпилия Хевънли Пинк. После станах и приготвих умопомрачителна вечеря - салати, ордьоври, котлети с гъби и сметана, ягодови мелби и прочее. Барнах се - рокля, прическа, маникюр - както си трябва. Прибира се Тони, вижда масата, вижда ме мен, сяда и пита: "Какъв е поводът, мила?" "Ще мра!" - викам.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от сюзан »

Милена, много е важно (и радостно), че ти се чувстваш добре и си позитивно настроена! Вярвам, че твоят боен дух ще те измъкне от това премеждие и стискам палци всичко да върви на добре!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от libra »

Щеше да ти се израдва на черпенето ,ако бяхте женени от 30 години,а то-младоженци!
Аз не мога да пропусна да дам акъл,сори ,ама съм ти кака-пази се от други вируси и си постой в къщи.Чисто физически малко да се закрепиш след повръщането.Статии да пописваш ,да градинарстваш и третото нещо няма да ти навреди.
Целувки!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от zeleno »

ееееееееееее
ам , че ти си си ОК бе , момиче
то щом духа е здрав , то на тялото нищо друго не му остава , освен да се влачи след него
ще - не ще
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от dung »

milena02 написа: Май 10, '18, 14:20
За да ви убедя що за идиот съм, ще ви кажа - малко да се посмеете - как съобщих новината на Лалето. Значи! Прибрах се от професора, поседях един час в градината, тъпо загледана в напъпилия Хевънли Пинк. После станах и приготвих умопомрачителна вечеря - салати, ордьоври, котлети с гъби и сметана, ягодови мелби и прочее. Барнах се - рокля, прическа, маникюр - както си трябва. Прибира се Тони, вижда масата, вижда ме мен, сяда и пита: "Какъв е поводът, мила?" "Ще мра!" - викам.
:srofl: :srofl: :srofl:

Стискам палци :stiskam: и пращам една голяяяяма вълна позитивна енергия!
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от Албена »

Браво ,Миленко,само така! Няма ди й се даваш на някаква си там болест! :gush: Рано или късно Анушка ще разлее олиото за всеки от нас ,ама още е много рано. Стягай се сега ,че си обещала втори том на форумния роман да пишеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”