Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от boggy »

Здравейте,
имам въпрос за Змииииии :(
Предполагам,че в двора има скрити змии, виздала съм един път един голям смок. Може ли да ми кажете с какво мога да напръскам или сложа, за да изчезнат ако има в двора и да не влизат нови :( много ме е страх :( Дали може да влезнат в къщата?Вратат долу на кухнята стои постоянно отворена. :(
Казвайте каквото знаете,че съм се бръмнала на тази тема....гледам във фейсбук тези дни смокове, пепелянки убити по дворовете....
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от maiakt »

Боги,предполагам че ще се изкажат по-компетентни от мен,но все пак... На мен ми казаха да поръся около двора със сяра от агро аптеките. Сярата ги отблъскавла. Но - трябвало след всеки дъжд да се ръси. :stiskam: ,ще се справиш.
Deleted User 3996

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Deleted User 3996 »

Това приятелче се беше настанило под радиото върху хладилника в гаража.
Мисля, че е изловил по вече мишки отколкото 5 те котки които храня.
Май трябваше да му купя мляко и да не го пускам :think:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Докато сменях найлона на езерцето видях още 3-4 по малки смочета скрити под него, но при мен си е дива природа, а и аз нямам нищо против змиите. :dovolen:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10770
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 451 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от botan »

Само не ги убивайте! Съветвам ако видите такива ако сте сложили отрова за мишки веднага да я махнете защото ще се разнесе по веригата, а нямате си представа колко е неприятно животно да умре в ръцете ви заради нечие чуждо нехайство.

ПП: Тишо, понеже ми стана интересно коя точно е твоята попитах един млад херпетолог и той ми каза, че е голям стрелец (което пак е смок) Dolichophis caspius. Допълни, че това била най-агресивната змия в България, та внимавай да не те клъвне, нищо че не е отровна. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Deleted User 3996

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Deleted User 3996 »

botan написа: Май 9, '18, 20:48 Само не ги убивайте!
100% :daaa:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от scleri »

Мъдростта на един тибетски монах в 24 кратки истини.

1. Харесва ти – кажи.

2. Не ти харесва – кажи.

3. Някой ти липсва – обади му се.

4. Не разбираш – попитай.

5. Искаш да срещнеш някого – обади му се.

6. Искаш нещо – помоли.

7. Никога не спори.

8. Искаш да бъдеш разбран – обясни.

9. Ако си виновен, признай си и не търси оправдание.

10. Помни, че всеки има своята истина и тя често няма да съвпада с твоята.

11. Не общувай с хора, с които не се чувстваш добре.

12. Най-важното в живота е любовта, всичко останало е суета.

13. Проблемите на хората се намират само в техните глави.

14. Обкръжаващият тe свят не е нито добър, нито лош – той е такъв, какъвто е.

15. Опитай се да получиш удоволствие от всеки миг.

16. Помни, че животът се живее тук и сега.

17. Помни, че не си длъжен на никого.

18. Помни, че никой не ти е длъжен.

19. Не пести време и пари за удоволствието да опознаваш света.

20. Вярвай в себе си.

21. Вярвай на своите усещания.

22. Ако си в лошо настроение, помисли, че и това ще мине.

23. Живей днес, защото вчера вече го няма, а утре може да не настъпи.

24. Днешният ден е най-добрият.

© Actualno.com

Звучат елементарно, но в тях е концентрирана много истина. Някои от тези мъдрости обаче не мога да приема / или може би не разбирам /. № 17 например - Помни, че не си длъжен на никого. Според мен така може да разсъждава само един завършен егоист. Човек е социално животно. Живее в общност. Ежедневно не. Ежеминутно дава и получава. Не може да получаваш без да се почувстваш длъжен и ти да дадеш.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

И № 13. Много реални проблеми са извън главата ни. Създават ни ги назначени некадърници, или недисциплинирани, или непочтени хора.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от hitolq »

boggy написа: Май 9, '18, 15:08 Здравейте,
имам въпрос за Змииииии :(
Предполагам,че в двора има скрити змии, виздала съм един път един голям смок. Може ли да ми кажете с какво мога да напръскам или сложа, за да изчезнат ако има в двора и да не влизат нови :( много ме е страх :( Дали може да влезнат в къщата?Вратат долу на кухнята стои постоянно отворена. :(
Казвайте каквото знаете,че съм се бръмнала на тази тема....гледам във фейсбук тези дни смокове, пепелянки убити по дворовете....
Боги,това със змиите е много неприятно,всяко лято съм под голямо напрежение заради тях.И аз не зная с какво да пръскам и как да ги изгоня,но те съветвам задължително да си затваряш врата и прозорците!Преди няколко години аз бях на двора с едното дете и видях как един много голям смок пропълзя и влезе в къщата/врата беше съвсем леко отворена/,а другото ми дете беше вътре само в стаята.Няма да ти обяснявам какъв шок беше за мене.Слава богу нямаше някакви неприятни сцени.Сега винаги затваряме,винаги.
Аз съм по-спокойна когато имаме котки.Летата в който сме имали котки, змии не съм виждала,но те си бяха и добри ловци.Миналата година нямахме котки и видях смок ,тази година пак.
Дори и да напръскаш с нещо пак не е гаранция,просто трябва къщата да е затворена и в двора да внимаваш къде стъпваш и къде ровиш!
Сега се сещам ,че свекър ми е сложил някакви лепенки на които се лепи всичко което мине.За сега каза,че две змии са се залепили.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1926
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 492 пъти
Получил благодарност: 829 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Alien »

Дами, със смоците вече малко пресилвате. Хванети ги, сложете ги в някоя торба и ги пуснете по-далече от населеното място. Не е някоя пепелянка, все пак. Да не говорим, че ако не бяха защитен вид, щяха да са деликатес...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 752 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от мечтица »

Ох боже,''-хванете'' :swhew:
Аз само като го видя,замръзвам на място,направо ставам за статуя :eeeh:
Иначе се научих да съжителствам,ония ден видях смок, как се вмъкна в оранжерия...
Леелее, голям,хайде да кажа- средния размер. :lol:
Ами сега преди да вляза чукам,викам,демек го предупреждавам че идвам на гости,(ако не ми се хапваха домати,вообще нямаше да вляза.)
Повече засега не съм го виждала,излежда не от гостеприемниете,за моя радост. :dovolen:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”