Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от ln_none »

Уф :snif: Лошото е, че наистина не се сещам за друг вариант освен боя. Принципно не съм толкова против балатума, но заради нивото може да сложим само най-най-тънкия, че даже и такъв не знам дали ще стане. В момента сме намазали с една циментово-латексна смес и макар, че си има определено недостатъци, предвид обстоятелствата не съм много недоволна. Обаче много бързо се изтрива, а не ми се занимава всяка година да го подновявам.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Skio »

ln_none, не знам какво точно е ситуацията ти, но каквото и да е нивото, то единствено колко ниска е вратата може да детерминира дебелината на балатума. Занесете вратата на дърводелец да я изцикли отдолу, или я коригирайте, ако е от друг тип.
Поинтересувай се от битумни смеси и съвремненните материали, които чрез смесване се ползват за лодки. Аз съм влизала в бар с толкова магически изглеждащ огромен плот в преливащи морски цветове, че като попитах, барманчето, което се оказа съсобственик, ми отговори, че не са имали пари за инвестиция, всичко са си правили сами с ортачето и че плотът е шперплат, боядисан на ръка със смес, подсказана от бащата на техен приятел. Човекът буквално си ползвал това като вариант Б, онзи икономичният. :lol:
Не знам дали правилно бях разбрала, но е от категорията на фибростъклото, консистенция на нормална боя, мажеш с четка като лак, чака се доста(няколко дни) да втърдява и съхне.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от ln_none »

Ситуацията е ... неам думи :lol: То да беше една врата. Всъщност казусът е за целия първи етаж, което включва 3 врати и 3 стаи - кухня/хол, баня и преходна, в които има печки, стълби, шкафове и всякакви пречки. Ще прегледам и за битумни бои, благодаря, май само за тях не бях чела :shock:
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от dung »

Тази пролет забелязах, че по северната тухлена стена на съседския гараж, която е граница с нашия двор, се е появило нещо като скреж.

Изображение

Изображение

Вчера видях, че продължава да се разпространява и то само хоризонтално - на височина около 0,5 м. По-надолу и по-нагоре тухлите са чисти.
Какво може да е това? И дали е опасно, защото на това място напича слънце само рано сутрин и поради тази причина там си държа растения, които вкоренявам.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1912
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 469 пъти
Получил благодарност: 779 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Alien »

Това е отвратително! В блока един от улуците се беше задръстил, зимата замръзна, пукна се и водата се изливаше направо на цимента до блока и около 20см нагоре по стената. Мястото, където се мокреше стената беше покрито с мозайка. Това не попречи на водата да мокри всичко наред - мазето, непосредствено под теча, се прости с мазилката на тавана, а всичко в него хвана плесен. Гаражът ми, който беше от другата страна на стената, до 1м височина, имаше същата "скреж". Не знам дали е някаква плесен, която се подхранва от разтворения калций от замазките, но е гаден. Хубавото е, че престана да се разпространява, след като оправиха оттичането, а аз пръсках цялата стена и пода със Саво. Мисля си че е плесен, защото такова нещо имаше само вътре, на полу-сянка. Нямаше в мазето и нямаше по мокрената част на стената.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от dung »

Благодаря за отговора :tzvetentze:
Аз не съм забелязала влага по стената, но ще напръскам със Саво.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Миша »

Спешно!
Къде в София /софийско продават входни дървени врати за къща, не за огради ?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1912
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 469 пъти
Получил благодарност: 779 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Alien »

dung написа: Авг 9, '18, 08:17 Аз не съм забелязала влага по стената, но ще напръскам със Саво.
Не бързай със Саво-то. Сетих се, да питам едни строители, с които работя, какво може да е това. Казаха, че може да не е плесен, а отмити соли. Били много вредни за всякакви строителни съоръжения. Не намерих нищо на български по въпроса, но може би това ще е интересно:
http://www.muratordom.com.ua/stroitelst ... 24338.html
https://remstd.ru/archives/boremsya-s-v ... na-stenah/
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Миша »

След сваляне на конците на рана с какво може да се третира да омекне белега?

Раната е на дланта, доста опъва
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Breda »

Миша написа: Сеп 6, '18, 20:30 След сваляне на конците на рана с какво може да се третира да омекне белега?

Раната е на дланта, доста опъва
Пресен гел от Алое вера,срязваш листото и мажеш
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”