Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Lizi »

Някой може ли да ми помогне как се рисува с Графичен таблет HUION H430P ? Купих го подарък за Коледа на моята дъщеря. Нещо не мога да се орентирам по клиповете в нета.
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от radoctina69 »

Здравейте,
моля за съвет. На село изкоренихме стари дръвчета дюли и издънките им, мястото е каменисто и има малко пръст. Искам да засадя някакви храстчета да не се гледа навътре в двора какво има. :nod:
Бихте ли ми препоръчали храстчета с плитка коренова система, които биха издържали?
Тези дали биха вирели филаделфус форзиция зимен жасмин viburnum opulus ?
Предварително благодаря за отговорите! :tzvetentze:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от scleri »

Любопитен факт.

Знаете ли че има една група хора на които е много трудно, да не кажа невъзможно да ви кажат от какво точно боледуват. Изключвам страдащите от липсата на глас. Това са хора които се страхуват да употребяват дълги думи.
Тяхната фобия се нарича - хиппопотомонстросексвипедалиофобия. То като се замисля май не само на тях е трудно да кажат от какво точно страдат. Я опитайте вие да я повторите тази диагноза.


И още един любопитен факт:

Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo - е фраза на английски която е граматически коректна която се използва за илюстриране на това как омоними и омофони могат да бъдат използвани за създаването на сложни конструкции. Горната , на пръв поглед безсмислица, може да бъде преведена като - Буфалските бизони които плашат / другите / буфалски бизони, изплашиха буфалските бизони.


И още:
- Както знаете Тихият океан е разположен западно от Атлантическия. Само че атлантическия край на Панамския канал е разположен на запад от тихоокеанския му край.


- Част от американския щат Вирджиния също се намира на запад от щата Западна Вирджиния.


- Който е ходил в Париж задължително е снимал и Айфеловата кула. Ако е направил това през нощта обаче, и е качил снимката в някоя от социалните мрежи, съм длъжен да го предупредя че е извършил закононарушение, и може да бъде преследван от френските власти. По принцип не е забранено да се снима Айфеловата кула нито денем, нито нощем, но нощното и осветление е защитено с авторски права, и можете да го снимате само след изричното писмено съгласие на фирмата SETE която обслужва кулата. За радост на туристите обаче това ограничение не се спазва много, и все още няма прецедент някой да е наказан за това.


И последно: - Ако добавите във водата на вазата с цветя един милиграм Виагра то цветята ще останат свежи почти два пъти по-дълго. Това не е шега. Този, необяснен, за сега, от науката факт е открит от израелски и австралийски изследователи.


И наистина последно. - Знам че няма да повярвате но в момента по света има повече роби отколкото в пика на търговията с роби. За целия период / почти четиристотин години / на търговията с роби от Африка в Южна и Северна Америка с цел да бъдат продадени като стока са били преместени малко над 17 милиона човека. В момента по официални данни на ООН по света има почти 40 милиона души които са държани някъде против тяхната воля.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

ЗА, ПРОТИВ и в средата.

Мнение от Мария Николова »

Моля те, Джони, когато не се сещаш какво още да направиш, премести тук мненията от Бреда, от Либра, от Любознателна от Шами, от Милена02 и от наша бабешка милост за отсъстващите непознати с дузина мнения.
От тях няма да произлезе никаква препоръка, вЕрвай ми. Но искам да опонирам на Агент02 и потривам ръце. Търпеливо! :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

Миналата година поръчвахме от Eurohosta вариегатния хрян,за съжаление нямаше достатъчно бройки и за мен не стигна :snif: ,но кажете ,тези дето взеха все пак нещо ,успя ли да поникне някакъв хрян,в смисъл вариегатен,заслужава ли си? :hmmm:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от iv.tarlen »

Аз го загубих в многото си трева, тази година ще го търся.Излязоха листа, ама чак много вариегатни :hmmm:.Не че не съм доволна от него, от себе си, не съм.Друг да сподели, аз не съм добър пример. :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

Добре Ив,дано има и други включвания. :stiskam:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Daniela Pargu »

Шами, и аз не се справих, май, а ми беше голям мерак!
На 2-3 пъти излизаха мини листенца- 3-4 см, изсъхваха, после пак ....
Поливах редовно,но така и не се разви растение :hmmm:
Дано се покаже, но....
А и то дойде едно нюню- като фъстък :snif:
Сега много се изкушавам пак да си поръчам :angelche:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Lizi »

Как да стигна от Александровска до Ботаническата?Май не е много далече?
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1912
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 470 пъти
Получил благодарност: 779 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Alien »

Върви все на юг. :)
Ако сериозно - как ще се придвижваш? Кола/такси/градски транспорт?
За пеша е далечко - към 5км са.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”