Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 339 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Di_Va »

Мерко мила, "цък" ама от телефона хич не ми се получават нещата, трудно позиционирам маркера, трудно копирам, въобще тегава работа. И нЕма да съм гениална, за съжаление...;)
Но ти благодаря за помощта! :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

Ииииих! Толкова щеше да ти прилича да си :snurd: ...
Намери си комп. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8478
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 628 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

От обновлението на форума ни,нещо не мога да се оправя. :ufff:
Все пропускам разни теми,пропускам да поздравя рождениците,моля всички непоздравени да се чустват поздравени и много други теми.
Ето сега например ,гледам темата за съобщения и там има такова за лилиуми.
Не ми се смейте,обаче това нова поръчка ли е ,стара ли е,къде е тази таблица :hmmm:?Ако участвам в нея,трябва да я видя,да потвърдя,откажа,добавя.Преди имаше нещо,виж активните теми,аз си ги следях и бях в час,а сега нещо все се губя из форума.
Изведнъж виждам в теми,че е писано пък аз съм ги проспала някак. :lol:
Та мисълта ми е,има ли нещо като предишното,с активните теми,пък аз не съм го видяла? :hmmm:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от kim »

Цъкни в горния ляв ъгъл на форума върху трите хоризонтални чертички.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Гео, граф »

Шами, погледни горе в ляво точно под ширикия син банер има три хоризонтални чертички, след които пише "Бързи връзки". Това е падащо меню, там има и активни теми, и собствени мнения, и непрочетени, и други такива. Оттам избираш какво да търсиш :nod: :daaa:

ПП. Ким беше по-бърза, но преговора не е излишен :D
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8478
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 628 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

Открих го :ieeemyzh:
Трябваше по рано да попитам,а не да се самоизмъчвам. :lol:
Благодаря ви момичета. :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8478
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 628 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

Днес си купих четири вида кристалон,с оранжева капачка,червена,лилава и кафява.Избързах,трябваше първо да прочета какво е написала Деси в темата с върбинките и да си взема бял и зелен.Ми сега,лилавият ми каза продавачката,че е за хортензии ,кафявият за рози и храсти
,а червеният и оранжевият за всички останали цветя.Истина ли е,ще ми свършат ли работа или да търся бял и зелен.
Исках да взема и торф и тази година да насадя мушкатата поне в нея,да видя как ще е.Как се оставих на продавачката да ме разубеди,просто не знам.Каза ми ,че с торф растенията отгоре изглеждали сухи и затова се поливали често,в резултат,корените им загнивали.В следствие помъкнах два плика торопочвена смес.Сега седя и си бия главата,за едно тръгнах ,а съвсем друго купих.Ама така е като бързам и не се имформирам по внимателно,а не чела, не дочела,хуквам за кристалон,ама какъв цвят,кой да ти запомни.С торфа същото.Ми сега,как да постъпя,направо ме е яд на мене си.Сега ще прочета в тая торопочвена смес какво има.
Пише само ,универсална торопочвена смес,но продавачката ми каза,че съдържала и перлит и незнам още какво си. :hmmm:
Ако може да ме посъветвате за кристалона,досега не съм използвала никакви торове за подхранване.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от jozefin »

Взела си кристалони с близки формули. И трите са с повишено съдържание на калий. Калият е необходим за цъфтежа. Обикновено се използва бял. Кафевият и оранжевият се използват в края на лятото -ранна есен, когато вегетацията намалява. За узряване на леторасли, плодове, семена. Растенията се подготвят за покой.
Червеният е с близка формула, но с малко повече азот. Ползвай го през лятото. След него оранжевия и накрая -кафяв.
Лилавият е за растения обичащи кисела почва - хортензии, магнолии, рододендрони.
кафяв - 3-11-38+4Mg
оранжев - 6-12-36+3Mg
червен - 12-12-36+1Mg
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8478
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 628 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

Много благодаря за отговора,значи сега мога с червен да поливам мушкатите и петунките,купих си ,а те са нацъфтели доста.
Доста инфо изчетох в нета за кристалона, изписано е доста ,но го прочетох чак сега,а трябваше първо да се информирам какво точно ми трябва и тогава да купувам.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от kim »

Не знам защо, но се сетих за светулки и как си я залепях на челото. Някой да е виждал скоро, защото аз не съм виждала отдавна. :snif:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”