Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Росица »

Аз имам. Ще ти дам, няма нужда да плащаш.
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от gonel »

Росица написа:Аз имам. Ще ти дам, няма нужда да плащаш.
Много, много благодаря, Росица!!! Ще пиша на лични. :ieeemyzh:

Калико, благодаря! :tzvetentze:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от didak »

Кои стайни растения биха издържал да стоят пред климатик - да ги обдухва през зимата топло, през лятото студено? А иначе мястото е пред южен прозорец.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Албена »

didak написа:Кои стайни растения биха издържал да стоят пред климатик - да ги обдухва през зимата топло, през лятото студено? А иначе мястото е пред южен прозорец.
При мен миналата зима оживя един фикус пъстролистен ,но климатикът работи по няколко часа сутрин и вечер ,не постоянно.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

При мен безпроблемно изкарват на климатик
а) "Коледна звезда", е не си зачервяват върховете на разклоненията, но то е защото не я разнасям "тъмно-светло", както казват, че трябва.

Изображение

Изображение


И б) Hipрeastrum Dalium Plevenitis ;) , а иначе Hippeastrum 'Mrs. Garfield' . (За фотосесия го нося на подходящ фон. :lol: )
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от didak »

Мария Николова написа:При мен безпроблемно изкарват на климатик
а) "Коледна звезда", е не си зачервяват върховете на разклоненията, но то е защото не я разнасям "тъмно-светло", както казват, че трябва.

И б) Hipрeastrum Dalium Plevenitis ;) , а иначе Hippeastrum 'Mrs. Garfield' . (За фотосесия го нося на подходящ фон. :lol: )
Благодаря, Коледна звезда съм се отказал да и треперя - обикновено пристига като подарък и изкарв месец-два. За Амаралиса обаче, не знаех, че се гледа и като стайно, според описанието му в тамата, изглежда че наистина е вариант, остава да си намеря.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

didak написа:
Мария Николова написа:При мен безпроблемно изкарват на климатик
а) "Коледна звезда", е не си зачервяват върховете на разклоненията, но то е защото не я разнасям "тъмно-светло", както казват, че трябва.

И б) Hipрeastrum Dalium Plevenitis ;) , а иначе Hippeastrum 'Mrs. Garfield' . (За фотосесия го нося на подходящ фон. :lol: )
Благодаря, Коледна звезда съм се отказал да и треперя - обикновено пристига като подарък и изкарв месец-два. За Амаралиса обаче, не знаех, че се гледа и като стайно, според описанието му в тамата, изглежда че наистина е вариант, остава да си намеря.

Честно казано, можеш да намериш само новозагорец, приятел. ;) :daaa:
Преди цяла петилетка имаше една поръчка от майна си Райна - по-близо до Австралия, която даже не погледнах, но dal поръчала за подарък за мен един лук, единствен в поръчката :swait: и търговецът сложил още едно луче армаган. Тогава имах колекция от другите амарилиси, с грамадните луковичеща. Гледах ги и в саксии из двора, и направо в земята, като прибирах луковиците за зимуване.
Този, обаче идва от бамбашка климат и при мен успява, защото не го мисля за роза, а като второто цвете в къщи след мен. :srofl:
Размножава се обилно с бебета. Неговите луковици са 2-3 пъти по-дребни от другите, които продават. Вече и при dal цъфти! Пращала съм и на други форумни другарчета, но никой не се е хвалил с цъфнал Hipрeastrum Dalium Plevenitis. ;)
Дай сега на ЛС еконтски адрес да ми е под ръка и да те видя да показваш снимките му тук! :daaa: :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gospodinov

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от gospodinov »

Гледани много години до климатика.

Изображение
Dracаena compacta

Изображение
Ficus lyrata

Изображение
Nolina
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от gonel »

Мисля, че сансевиерите са железни.. И нали ги има високи, ниски, пъстри.. Много добри комбинации могат да се сътворят.. А, при мен, един спатифилиум и един оранжево-пънчев хлорофитум са вечни, каквото и да ги брули..
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

Момичета, за да не спамя из другите теми,къде пишете,ако сте възмутени от нещо във форума. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”