Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от calico »

Благодаря Склери, Сюзън, Злате...
ще чета и избирам.
истината е, че не ми се ходи много много, ама съм принудена, честно..., няма как да откажа на тоя жест...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от renimoss »

Моля пчеларите сред нас да ми препоръчат пчеларски форум, където да си задам питането. Намерих няколко, а когато нещо е повече от 1-2 се обърквам кое да избера :ovtza:
Deleted User 3996

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Deleted User 3996 »

renimoss написа:Моля пчеларите сред нас да ми препоръчат пчеларски форум, където да си задам питането. Намерих няколко, а когато нещо е повече от 1-2 се обърквам кое да избера :ovtza:
https://www.pushalka.com/forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; е в момента активния форум.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от scleri »

Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от johnstalker »

scleri написа:Изображение
;) Това е едно добро обяснение за незнаещите и неможещите. ;) (искаше ми да го кажа направо - за глупаците, Но за баланс не го направих ;) )

Склери, интересна ми е твоята позиция за Науката и Религията?! ;) Или може би ще трябва да се направи отделна тема.. ;)
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от scleri »

johnstalker написа: Склери, интересна ми е твоята позиция за Науката и Религията?! ;) Или може би ще трябва да се направи отделна тема.. ;)
Отношението към Бога е твърде интимно чувство, и човек много рядко е напълно искрен по тази тема. Всъщност като се замисля отношението към Бога, и към религията са две различни неща. Темата ми е интересна и бих я коментирал, ако е интересна и на други от нас разбира се.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

На мен ми е интересна. :daaa:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Tanet »

Бог е любов-религията е страх.

"...Страхът е точно противоположен на любовта. Помнете, омразата не е противоположното на любовта, както мислят хората. Омразата е любов, застанала надолу с главата, а не противоположното на любовта. Истинската противоположност на любовта е страхът.
В любовта човек се разширява, а в страха се свива. В страха човек се затваря, а в любовта се отваря. В страха човек се съмнява, а в любовта се уповава. В страха човек остава сам. В любовта човек изчезва, поради което изобщо не може да става въпрос за самота.Когато изчезнеш, как можеш да бъдеш сам? Тогава и дърветата, и птиците, и облаците, и слънцето, и звездите са всички вътре в теб. Любовта е тогава, когато си познал своето вътрешно небе.Малкото дете е свободно от страх; децата се раждат без никакъв страх. Ако обществото може да им помогне и да ги подкрепи да останат без страх, ако може да им съдейства да се катерят по дърветата и по планините и да плуват в океаните и реките - ако обществото може да ги подкрепи по всякакъв възможен начин да се впуснат в приключения, да станат авантюристи на непознатото, и ако може да им даде силен импулс да търсят, наместо да им дава мъртви вярвания - тогава децата ще станат велики влюбени, влюбени в живота.А това е истинската религия. Няма по-висша религия от любовта!
Ошо

Източник: https://dama.bg/article/osho-niama-po-v ... vta/20310/" onclick="window.open(this.href);return false; © Dama.bg
Източник: https://dama.bg/article/osho-niama-po-v ... vta/20310/" onclick="window.open(this.href);return false; © Dama.bg
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
лалесъм

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от лалесъм »

"Малкото дете е свободно от страх; децата се раждат без никакъв страх."
Това не е така.
пп - ама защо в тази тема :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

Аз също гледах някакъв филм по тв, и там се обясняваше ,че децата се раждат без чувство за страх и после го предобивали от околните.Даваха се и примери за допир на змия. :hmmm:
Отворете нова тема,ако решите де. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”