Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от ljuboznatelna »

За бълхи пръскането с айкън не е съвсем безвредно. Аз на третото пръскане получих някаква алергия, бузите ми започват да горят, а външно няма нищо.Моите котки ги накачат от стадото, което пасат наблизо, някакъв ад е борбата с тях. Слагам им пипети Фронтлайн, има ги във ветеринарните аптеки. Не е евтино обаче. Слагам и на каракачанеца. Дозира се според килограми. Това убива бълхите, когато ухапят. Затова пипетите се слагат върху кожата - разгръща се козината и се капят. Дават ги з амесец, но по мои наблюдения 15 дни е максимума. Отделно може да сложите каишки, които прогонват бълхите. И пръскане на всичко, без това няма да се мине. Айкъна уж е с остатъчно действие , но според мен е само контактно - каквото достигне. Затова не става отведнъж.
Забелязах, че се давят в купи с вода, в която има добавен оцет. Не знам защо го предпочитат. Но част от тях се самоубиват там.
Борбата трябва да започне още в началото на пролетта, преди да са се появили.

За комари навън ние използваме едни спирали, които се палят и димят. Поставяме ги в специални метални кошнички, за да не ги чупим като керамичните, защто са по земята. Говоря за когато сме навън на масата. Ориентираме ги според вятъра и въздушните течения, понякога местим като се преорентират ветровете.За около половин час въздупа се насища и спират да идват.
И мажем и пръскаме по себе си репеленти, когато сме на разходка.

Това е кошничката

Изображение
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Неделя »

► Виж съдържание
За репелентите, не ми се ще всяка вечер внучето да е намазано с репеленти, затова исках да поддържам градината чиста от набезите на комарите
Благодаря, Ljuboznatelna!
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от сюзан »

Преди години имах монарда, която цъфтеше с червени цветове и миришеше много приятно на лимон. След разни строежи и ремонти из двора я загубих. Преди 2 години си взех от Миша лилава монарда бергамот. Харесвам си я, но искам да имам и от другата, с лимонения мирис. Та, въпросът ми е, има ли някой такава и съгласен ли е да си разменим коренчета? Най-вероятно това ще стане напролет, а може би може и наесен?
Това е моята.
Изображение
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от maranta »

gonel написа: Юни 11, '19, 21:18 Помогнете, моля!
Майка ми живее сама на село, справя се, гледа си три козички за мляко, да се занимава на вън с тях. Има сега ярета..
Но, ще умрем от бълхи!
С вета им дали да пият някакво лекарство, 1 месец хвърля млякото, не се ядяло.. Пак бълхи. То пръска, къпе ги.. Не и не!
Не знам какво да правим.. Може ли да няма начин?
Толкова им се радва, сега пак плаче, не иска да ги маха.. Но, пръска из в къщи, по дрехите сигурно по три мухозола на седмица..
Та, някой да си гледа козички, или да знае някой да гледа.. Какво можем да направим?
Неостомозан - това е за помещенията :nod: Обаче помага :daaa: https://zoomagazintiger.com/neostomozan
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Силвия »

Аз тук все забравям да благодаря на Любами и Дива :tzvetentze: , малко късничко, но по-добре от хич.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Lilly »

ljuboznatelna написа: Юни 13, '19, 10:01 За бълхи пръскането с айкън не е съвсем безвредно. Аз на третото пръскане получих някаква алергия
Миналата година пръсках една седмица всеки ден и нищо не ми стана - и то в затворено пространство в къщата.
Алергиите са индивидуални реакции - децата ми са алергични към слънцето, към месото , към полените ...
Няма как да забраним всички тия фактори .
Освен това , когато се пръска с химия, е хубаво да се вземат предпазни мерки - облекло, ръкавици, маски..Аз не го правя , но зная , че постъпвам глупаво
Ако не унищожиш възможността да се размножават гадините, палиативните мерки не са кой знае колко ефикасни.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Asarina »

Дайте ми идея откъде мога да си купя зърно ечемик - горе долу половин килограм, може и един. От него преди години садих за една от котките ми. Много обичаше да хрупа. Сегашната ми котка я виждам, че изпитва нужда от такава трева, та ми се иска да посадя и да поддържам такава тревичка.
Сега ще и взема малцова паста, но искам да отглеждаме и тревичка.
Може би се питате защо точно ечемик. Преди петнайсетина години купих от зоомагазин семена за трева за котки и зрънцата като ги видях ми се сториха почти като житните. Отидох на Женския пазар и на една сергия продаваха най-различни семена на килограм. Моите семена се оказаха ечемик. Та тогава купих и дълго време садих за котана. Искам за пробвам пак.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от ln_none »

В руските магазини има ечемик. Аз сея лимец на нашите, одобряват го, и по-лесно се намира.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Asarina »

ln_none написа: Юни 25, '19, 14:53 В руските магазини има ечемик. Аз сея лимец на нашите, одобряват го, и по-лесно се намира.
Благодаря, при първа възможност ще проверя. Березка или някакви други?
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от scleri »

При нас на неделния пазар, в секцията в която продават домашни любимци продават и храна за тях. Понякога има хора които продават царевица, жито, и други зърнени култури.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”