Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от jenni »

calico написа:
Утро, благодаря. :tzvetentze: Много хубави неща правиш, харесват ми.
ама като попрочетох- това си е сложна работа, не е за мен. Докато стигна твоето ниво и живота ми ще изтече, а пък за рускинята да не говорим, два живота ще ми трябват
ще се радвам на сръчните хора като теб :daaa: :tzvetoman:
Калико не се отказвай .
Можеш да започнеш с друга глина и когато добиеш увереност да минеш на полимерна .
Аз правих нещичко от тази ,тя е за моделиране и без изпичане ,съхне на стайна температура няколко дни .
Изображение
Не съм от сръчковците :nod: но като за мен............... на елементарно ниво :D си ги харесах ...................даже и си ги лепнах :lol:
Ето какво измайсторих / и аз увлечена от рускините / :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук са още в работен вид ;)
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3884
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 52 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от scleri »

calico написа:Някой може ли да ми препоръча, или да даде връзка, с туроператорска фирма за екскурзии.
Имам подарък екскурзия до Франция :ieeee: , и по-специално до замъците на Лоара, трябва да е със самолет. Търся добра оферта, за около 8-9-10 дни
и също ако някой иска да дойде с мен, добре дошъл е, щото ще съм сама. :angelche:
ще е някъде в периода 15-20 юни до към края на юли.
Честито Калико.
В последно време тук все аз давам акъл, ама като става дума за пътуване не мога да се сдържа.
Ще изневеря на себе си, и този път няма да бъда многословен. Аз лично ти препоръчвам да заложиш на сигурното. https://rual-travel.com/%D1%82%D0%B0%D0 ... %80%D0%B0/ - Руал травел е фирма с опит, отдавна са на българския пазар, и недоволните от тях са сравнително малко. Офертата им също е добра.
Ще ти предложа и една провинциална фирма. Фирма Сърнела от Хасково. - http://sarnela.com/index.php?res=&fn=Fi ... ate=&Days= . Имат офис и в Пловдив. Фирмата не е голяма, но е специализирана основно в Западна Европа и имат натрупан доста опит в тази дестинация. / Ако обърнеш внимание за Египет и Мароко например имат по една оферта, а за Франция цели трийсет и три. / Хората се връщат доволни от техните пътувания. Единствения проблем който може да възникне тук е възможността да не успеят да съберат нужния брой туристи за да осъществят пътуването. То това си е риск при почти всяка фирма извън София. Сърнела обаче са доста популярни в Хасково и Пловдив, а записват хора и от други градове така че този риск е сравнително малък.

Приятно пътуване.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от iv.tarlen »

scleri, благодаря!Досега имахме парник изток-запад, но всяка година вятъра като влезе в него и го пращаше при комшиите.Тази година с помощта на Джони и Милена избрахме оранжерия, която смятаме за по-надеждна.И от там дойде въпроса как да я разположим.Всички редове с овошки, зеленчуци са разположени изток-запад, така е по-удобно за напояване.Има наклон север-юг, доста статии изчетохме и понеже все още се колебаем, питам в тази тема.Досега сме отглеждали предимно, домати,краставици,люти чушки и салати в парника.Това ще отглеждаме и в оранажерията + магданоз, копър, лук и капия.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от сюзан »

Калико, видях, че scleri ти е препоръчал фирма Руал Тревъл. Пътувала съм с тях във Франция, Париж и съм много доволна. Друг вариант е Бохемия. Съветът ми също е да заложиш на изпитани фирми, които са отдавна на пазара.
Малко ти завиждам за тази екскурзия. Отдавна съм си я набелязала и аз, но все не идва ред. Пожелавам ти да се наслаждаваш на незабравимо пътешествие.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Златка Трънова »

По замъците в долината на Лоара бях на екскурзия с Odans travel.Беше много добре организирана и , което за мен е важно-без нощни преходи.Екскурзията беше само с автобус.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от calico »

Благодаря Склери, Сюзън, Злате...
ще чета и избирам.
истината е, че не ми се ходи много много, ама съм принудена, честно..., няма как да откажа на тоя жест...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от renimoss »

Моля пчеларите сред нас да ми препоръчат пчеларски форум, където да си задам питането. Намерих няколко, а когато нещо е повече от 1-2 се обърквам кое да избера :ovtza:
Deleted User 3996

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Deleted User 3996 »

renimoss написа:Моля пчеларите сред нас да ми препоръчат пчеларски форум, където да си задам питането. Намерих няколко, а когато нещо е повече от 1-2 се обърквам кое да избера :ovtza:
https://www.pushalka.com/forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; е в момента активния форум.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3884
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 52 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от scleri »

Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 187 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от johnstalker »

scleri написа:Изображение
;) Това е едно добро обяснение за незнаещите и неможещите. ;) (искаше ми да го кажа направо - за глупаците, Но за баланс не го направих ;) )

Склери, интересна ми е твоята позиция за Науката и Религията?! ;) Или може би ще трябва да се направи отделна тема.. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”