Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

" Който иска намира начин. Който не иска намира причини. ? Не съм го измислил аз. Цитирам по смисъл Библията.
И казано е още - " Целта оправдава средствата. " - Не съм го измислил аз. Казали са го Езуитите.
Та в тази връзка Мише ако бюрокрацията е голяма и раждането на един кооператив е кауза пердута, какво пречи например производителите на корнишони, или моркови, или домати, или нещо каквото и да е, от едно село да се съберат у кръчмето. Да пият по една ракия и да се разберат. Тази година цената ще е толкова. Ако някой я подбие ще му счупим колективно главата. Когато това го правят фирми с монополно положение на пазара се нарича картел, и се преследва от закона, но когато вашето решение по никакъв начин няма да повлияе на цените на световните борси не виждам какъв ще е проблема. Само че винаги ще се намери тарикат който да реши че може да си реши проблема за сметка на другите. И понеже това го знам не само аз сещате се какъв е резултата. За това няма обединение на производители. Бюрокрацията е само оправдание.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Склери, цената отдавна я подбиват веригите, не самите производители, цената по веригите често е под борсова, цената я подбиват и нерегистрираните производители, които не плащат данъци , осигуровки , не вадят всяка година безброй разрешителни,не ги проверяват за щяло и нещяло и т.нат, те просто гледат да си докарат някой лефффф , подбиват я ония с бусовете с нелегалния внос.... Не казвам, че ние не сме твърдоглави селяни, но не всичко е до селянията ни :ufff: Темата е огромна и много болезнена и няма смисъл да я захващаме , ще стигнем неизбежно и до потребителите, които просто не желаят да купят нещо качествено , и усещам как накрая ще се скараме :twisted: та спирам до тук, който не се пече на тоя огън, той не може да разбере :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

scleri, не бих могла по-добре от теб да изразя мнението си. :sbow: :daaa: :daaa:
Точно това правят прекупвачите. Уговарят се над коя цена няма търгуват. И не им трябва да разделят и владеят - те са им готови разделени производителите и трябва да са балами, за да не ги владеят.
Защото производителите не се замислят като печелят време какво губят и като губят време какво печелят.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от troll »

Аз много обичам Алеко и в частност неговото чудовищно познаване на душевноста на нашенеца.
И репликата на Бая ви Ганя:
"Всички са маскари!"
Ами не всички са маскари!
Тук си добър и честен до доказване на противното!
Но един път, като го докажеш всички добри и честни не се занимават с теб. А е трудно да се живее и прави бизнес без обществено одобрение.
Ся горното да не се бърка с доверието и кредита.
Доверието се изгражда с времето, а кредита е според колко можеш да погасиш ако стане фал.
Така се получава едно изтласкване на лошите.
И понеже лошите не могат да се сдружават си отмират постепено.
Т.е по-изгодно е да си честен.
Тук проблем е, че паралелно с това се засилват социялните програми на държавата и почва да става финансово по-изгодно вместо пенсия да получаваш социялна помощ.
Така че честноста .... ъъъъ...
:mrgreen:
Миша е писала с мен.
Това, че някой мъти водата само говори, че за него е изгодно туй.
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от marka »

Склери, наясно съм с положението на пенсионерите. Отскоро и аз съм в тази категория и пенсията ми не е максимална. Много от познатите ми са пенсионери и голяма част от тях са с малки пенсии, макар и хора с образование и стаж. Част от тях работеха преди години в частни фирми и взимаха добри пари, но ги осигуряваха на минимални заплати. Те знаеха това, но не направиха нищо, за да се подсигурят. Имам само един роднина, който каза "понеже знам, че ме осигиряват на минимална заплата, съм заделил пари настрана". Имам и такива познати, които се оплакват от малките пенсии, но те сами се осигуряваха и печелеха много добре, но се осигуряваха на минимални заплати. Пропускат факта, че не разчитат само на пенсиите си. Важното е да се жалваме в каква гадна държава живеем.
Това което ме дразни, че малко са хората, които виждат вината в себе си, а все някои друг им е виновен, обикновено политиците. Но те са част от нас и са такива каквито сме ние.
Както писах, доскоро работех и имаше заповед за забрана на пушенето в сградата, но човека издал заповедта си пушеше най-безцеремонно в стаята пред всички. Изискваше по 3 пъти на ден да се разписваме на едни листове. Всички бяха възмутени, но познай дали и колко човека реагираха. Ето затова говори Мария. Политиците не могат да попречат на 10 или 15 човека да се организират на доброволни начала.
Докато по-често се цитират поговорките "Всяка коза, за свои крак" и "Преклонена главица, сабя не я сече" все ще сме така. Ще станем добре тогава, когато повечето хора разберат смисъла на "Съединението прави силата" и "Сговорна дружина планина повдига".
Съжалявам за дългия пост, но мисля че повече хора трябва да осъзнаят, че сме отговорни както за действията си, така също и за бездействията си и ако искаме да ни уважават другите първо трябва да докажем, че заслужаваме уважение.
Например намирам, че не мога да разреша на някой, който съм поканил на гости да ми тропа по масата и да ми нарежда, аз да свивам уши и да си мълча вместо да го поставя на мястото му. Как ще те уважават другите, като ти самият не се уважаваш?
Бъди здрав и пътувай докато можеш.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от greeneyed »

......
Последно промяна от ljuboznatelna на Апр 4, '18, 23:34, променено общо 1 път.
Причина: Изтрито е мнението, за което се отнася, по молба на автора му
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Гео, граф »

Не знам къде да го сложа това - в Смешки ли, в Потресох се (няма такава тема обаче), в литературни теми... май е за тук :evil:

Моя фб-приятелка пусна следния пост:

''Дъщеря. 10 клас. Задача (НЕ ПО ЛИТЕРАТУРА!) - да бъде написано стихотворение за алкохола (стихотворението следва по-долу). Учителска реакция: "Трябвало е да се постараеш повече, няма да ти пиша шестица".

In vino veritas, in aqua sanitas

Било е някъде във бронзовата ера.
Забравил древният човек на слънце
зърна от грозде. И след дни намерил
упойваща вода във свойте грънци.

Отишъл при старейшините сиви,
пиян и откровен. На думи силен.
А те - уж сапиенси, ала още диви -
си носели тоягите. И го пребили.

Във виното се крие истината, казват,
ала забравят често да добавят -
водата чиста здравето запазва.
Избирай между истина и здраве!

Enislava Nedkova''
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от сюзан »

Учителката дали може да сътвори нещо по-добро?
Много добре го е написало момичето.
Аз да ви разкажа за един учител по математика на сина на моя колежка. Пише 3 на ученик на контролно. (Случката е отпреди 15 г., уточнявам, защото сега правят май само тестове)
Ученикът е сигурен, че задачите са решени правилно и отива да протестира. Учителят взема листа и, без да погледне, задрасква тройката и пише 4. Ученикът продължава да настоява, че заслужава повече и следва задраскване на четворката и написване на петица. Накрая стигат и до 6, без даскалът да погледне задачите и да се убеди, че са верни.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от milena02 »

Ами какво да ти кажа, Гео! То не всеки става за тази работа - да е учител. То и аз не ставам, но от литература поне разбирам. Въпросът сега е не квалификацията на въпросния илитерат, наречен преподавател, а как момичето, което брилянтно се е справило със задачата си, да не се сдуха. Говоря от позицията на теоретик: ученичката дори не допуска така наречените "банални рими" (това е когато се римуват две съществителни или два глагола; да го избегнеш - си е майсторлък) Добре развита поетична тема; отлично владеене на техниката на стиха (анжамбманите - т.e. пренасянето на един стих в началото на следващия, не са за всеки и малцина го правят с лекота!); стройно следване на размера (чудесен четиристъпен ямб, Пушкин го е използвал за "Евгений Онегин"); ясно изведена поанта... Аз не мога да намеря - при цялото ми професионално сканиране на текста - нито един кусур. Може би трябва да препратиш на детето този ми пост, за да не мисли, че грешката е в него. Не, не е! От мен: поздравления и пълен отличен!

ПП Абе това дете да не е Ени на Силвето Недкова, бре? От сто години се знаем с майка й!
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Margaritenia »

Не мога да бъда по-съгласна с мнението на Милена!!!!
Енислава се е справила страхотно с НЕлитературната задача!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”