Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от сюзан »

"Автор на стихотворението е учителка - Златина Великова. Тя е от Нова Загора, завършила е Пловдивски университет "Паисий Хилендарски" специалност Предучилищна педагогика. От години е директор на детско заведение в родната Нова Загора."
Ето това намерих в нета. А стихотворението, наистина е много хубаво. Грабва те и ти засяда като буца в гърлото.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от marillia »

сюзан написа: Мар 26, '18, 20:28 ...Грабва те и ти засяда като буца в гърлото.
Точно така се почувствах и аз...и още в повече :snif:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 152 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от marka »

Склери, моите уважения, но с тези старци дето ровят по кофите, май много се спекулира. Моя позната, която в разговор започна да пее тази песен, която май е много удобна за някои, я попитах познава ли някой такъв да ми го посочи, за да му помогна. Каза ми и "не, не познавам".
Преди години имахме съседка, която живееше, като скот. По цял ден стоеше в хлебарницата на топло. Като почина се оказа, че има апартамент, който е давала под наем, къща в някакво село, пък и дъщеря и от години живееше в САЩ.
Същевременно имах близка, която преживяваше с малка пенсия, но никога не се оплакваше и когато се опитвахме да и помагаме финансово винаги го правехме така, че да не забележи.
Напоследък редовно съобщават за пенсионери изхвърлили през балкона значителни суми.
И знаеш ли в Била, където пазарувам има количка в която може да закупиш продукт и да го оставиш за хора в нужда. И количката обикновено е пълна. За мен това е помощ.
За "малките моми" дето се продават на "Пътя към Европа", бих казала "хайде холън". България не е на път към Европа. България е част от Европа, била е и е. Благодарение на България на еврото е написано на кирилица евро. Айде стига сме се подценявали и хленчели.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

Не познавам младата съгражданка, но ми се струва, че девойката се изживява като Ботев на нашето време.
Бях забравила свръх експонирания патос на поръчковата тенденциозна поезия. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

И когато има протест за нещо, сто човека на кръст! И не защото не искат останалите и са доволни, а защото ги е страх!
Кой миньор ще скочи, за да му разбият лицето в асфалта? Кой производител ще произвежда нещо, изкупувано на безценица от "прекупвачи" и печелещи тройно? Кой?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

kim написа: Мар 26, '18, 23:23 Кой производител ще произвежда нещо, изкупувано на безценица от "прекупвачи" и печелещи тройно? Кой?
Така ще е, докато всеки производител гледа на колегата си като на враг, а не като на съюзник за отстояване на реалната цена.
Прекупвачите са просто вода, която си намира пътя.
А производителите ни още се ослушват някой ще им спусне ли отгоре някакво спасение от прекупвачите.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от stef »

Когото народа мълчи, навярно е "вцепенен" от успехите си!
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

Мария Николова написа: Мар 26, '18, 23:37
Прекупвачите са просто вода, която си намира пътя.
А производителите ни още се ослушват някой ще им спусне ли отгоре някакво спасение от прекупвачите.
Ами не, така им е изгодно :mrgreen: . И ще ме прощава някой, който каза, че не е политическа изгода....
Ще ти предложат стотинки, и нямаш правото да отказваш.... :mrgreen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от stef »

Държавниците докарват ли съгражданите си до пълно ограбване - то ги тренират за чужди страни!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

kim написа: Мар 27, '18, 00:00
Мария Николова написа: Мар 26, '18, 23:37
Прекупвачите са просто вода, която си намира пътя.
А производителите ни още се ослушват някой ще им спусне ли отгоре някакво спасение от прекупвачите.
Ами не, така им е изгодно :mrgreen: . И ще ме прощава някой, който каза, че не е политическа изгода....
Ще ти предложат стотинки, и нямаш правото да отказваш.... :mrgreen:
Ще ме прощаваш, скъпа, но "политиката" е регламентирала коопериране на производителите.
Но тя не може да промени мисленето им, че единственото коопериране е само това, което познават и не го искат - текезесето.
НикиІІ покрай ябълките обиколи ябълкарите в цяла България. И? Всички са му приятели, звънят си, честитят си празниците, споделят всичко за техниката, за сортовете, климатичните проблеми.
Но до там!
За пазара си остават конкуренция, не израснаха до кооператив, който диктува цената. :snif:
Колкото по-малък е производителя, толкова по-щедър е към прекупвачите. Закара той с леката си кола колкото килограма събере, отърве се набързо за жълти стотинки, колкото за бензина и е доволен, че се връща за нула време в градинката си и бабешката гръбна пръскачка, която чака двете му ръце.
Не го разбирам и се срамувам и беснея, но това е положението. :oops: :svekurva:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”