Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
mama_li

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от mama_li »

Пратих съобщение на Джони. Той е близък с Галин и ако има нужда ще му препрати информацията.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от milena02 »

Преместих си поста тука, че в темата, където го бях сложила, тече друга дискусия. Обаче вчера нещо много ме впечатли. Не съм клюкар, но с този човек - бившия министър на културата Вежди Рашидов, сме имали не разпри, а войни на тема обществени поръчки, закони, произвол и изобщо всякакви безобразия. Аз врещя из медиите, той - чист като сълза! Този сцераний го играехме през цялото време, докато беше министър - два мандата. Снощи Лалето ми разказа прелюбопитен диалог между тях двамата с Рашидов. Лалето проектира електроинсталациите на нови луксозни жилищни сгради, в които ми е казвал, че един квадратен метър тръгва от 2000 евро. Случило се така, че отишъл да мери разни работи в огромен апартамент, съставен от два отделни - всеки от тях грамадански, свързани с портал. Влиза Вежди Рашидов. Оказва се, че той е собственикът и между майстор и бивш министър се завързва следната приказка. "Я какви хубави контакти сте ми сложили тука - зарадвал се Рашидов. - А защо в апартамента ми в предишната сграда не ми сложихте такива, а?" Лалето обяснява, че там е работил друг екип. "Добре тогава - рекъл онзи. - Аз тука на долния етаж съм взел още едно по-малко апартаментче за внука, като порасне да му го подаря. Искам в него да работи точно вашата бригада. А също така, защото сте много кадърни момчета, сега си строя една къща и другото лято да сте в готовност да ми направите инсталацията". Този човек - Рашидов, ако си спомняте, рева, че са му изгоряли парите в КТБ. Хубаво, има човекът, ще строи. Обаче! Аз цял живот работя с художници, повечето ми приятели са такива, много добре знам как си изкарват парите и най-най-най-кадърните и известните от тях. Сред арт-гилдията скулпторите пък са най-зле, защото са им скъпи материалите, а нямат никакви поръчки. Каква е разликата между тях и Вежди? Познахте! Онези никога не са били на държавна работа! Абе, пич, купи си имоти на Ривиерата, бре! Защо навираш на хората в очите това, че си крадец?! И си отговорих: кво му пука, няма да има никакви последствия.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Lizi »

На мен ми пука. Защото той нищо не разбираше от културна политика. Каква държава сме изобщо такива некадърници и крадци да ни управляват ?
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Lizi »

Не ,че ще ми олекне, но поне да се оплача.
Наехме едни роми да ремонтират навеса. И снощи отивам да видя как е положението и установявам ,че цялата редица рози ги няма. Розища , не рози. Тотално унищожени рози по 3-5 метра. Вдигам един скандал по телефона, пък те ми се оправдават:" Че ние откъде да знаем ,че това са рози? Накакви шипки и бодили и решихме да разчистим, че ни пречат. :ufff: :ufff: :ufff:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

Станалото - станало, примири се, пиле шарено! :gush:
Вече ще знаеш, че пуснеш ли човек в градината си, имаш цели две възможности:
1. Не мърдаш и за минута, висиш на главата му, от влизането му - докато си иде.
2. Предварително ограждаш околните петна цветя с бял сезал, хващаш за ръка и го водиш да обиколи с теб и му набиваш в кратуната това го вардиш като очите си!

Човекът е постъпил като в гората - първо разчиства храсталаците около дървото, което ще сече - да не му пречат.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от calico »

Лизи, ужасно е. И корените ли не са оставили?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Lizi »

Ох, Мерко това първото го знам. Но като работя в Пловдив ...
Днес пък ми сервират ,че останал един кубик бетон и кой знае къде ще го изсипят ...
Иначе тези рози вече ги няма:
Изображение
Добре,че поне едната жълта Лутея я пратих на Пепеляшка.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

Аз пък ще ти изпратя по 2-3 клечки римоза и Дон Жуан. :gush: Няма да усетиш как за 2-3 години ще скрият стената. :daaa:
Но съм сигурна, че на пролет твоите ще покарат, ще видиш! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Lizi »

За другата седмица имам платена екскурзия до Рим и днес с ужас установявам ,че половината неща не са това , което са обещали . Няма да има екскурзовод, нямам заявено такси до София, няма да има екскурзия до Тиволи, въпреки ,че съм я заплатила. :ufff: :ufff: :ufff:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Знаете ли че :

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”