Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от zeleno »

днес от проклетия нов строеж отрязаха два ореха
късно вечерта или утре ще минат и с багера
и хоп - нов паркинг
а общината спи дълбок корупционен сън
и ДВСК също
тия събития се планират все в почивните дни , разбира се
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Изображение

Ето какво сподели Нели Трендафилова във фейсбук:

Учебникът на дъщеря ми в трети клас! 😠 "Българите можели да изповядват вярата си, общували с турците по кафенетата, пеели песни и споделяли танци по време на османското робство." Голям купон е било! Що за учебник е това? Какви "българи" са го писали? Не са ли чели Вазов, не носят ли още синила от бича и следи от теглото. Не помнят ли БОТЕВ, забравиха ли ЛЕВСКИ?! 😠 Аз не съм расист и не мразя турци, цигани, мюсюлмани. Деля хората на добри и лоши, а вие драскачи сте много лоши. Но няма да претопите паметта ми, няма да повлияете на съзнанието на децата ми, на внуците и правнуците ми. Защото ще помнят Батак, ще рецитират до гроб Ботев и Вазов и ще знаят всичко за еничарите! Аз съм горда българка, помня историята си, гордея се с подвизите ни и съжалявам за грешките ни, но не променям миналото. А вие драскачи, продажници моля направете ни услуга и напуснете тази прекрасна България! Тя няма нужда от вас!
Аватар
albitzia
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Юни 3, '14, 22:10
Местоположение: София

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от albitzia »

Преподавам на 4 клас, занималня. Учебникът ни е пак в тази посока като горецитирания за трети клас! Издателството е "Просвета", нищо просветно няма в него. Всеки ден се ядосвам с тези глупости - за Ботев, Левски, Априлското въстание има по две изречения. Няма нито дума за Баташкото клане и за развоя на Руско-Турската война, нито за Кресненско-Разложкото въстание и за двете Световни войни. Отвратена съм просто! Чета на децата допълнително!
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Това е едно сирийско село.
Изображение



А това е едно българско село.
Изображение

Познайте от първия път в коя от двете страни има война.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

А мен ме ядоса това, ако е истина.
http://www.podoko.eu/?p=867
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

kim написа: Мар 25, '18, 21:05 А мен ме ядоса това, ако е истина.
http://www.podoko.eu/?p=867
Това е по-скоро ярко жълта новина.
За разлика от други краища на България в Добруджа на практика няма пустеещи земи. Там е царството на крупните земеделски арендатори които буквално воюват за всяка педя земя. Освен това автора на това материалче малко се е поувлякъл и с цифрата. 410 хил. декара са 410 квадратни километра. Това е площта на една цяла община. 400 хиляди декара е землището на двайсетина села. Едно добруджанско село има двайсет - трийсет хиляди декара земя. Във вътрешността на страната селата имат по десетина, петнайсет хиляди декара землища.
Та няма как турския кандидат султан да намери толкова много земя за купуване.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Евросубсидиите са най-голямото зло, което можеше да се случи на българското земеделие, не съм ядосана вече , потресена съм и смазана от безсилие, колко подобни гледки вече видяхме, стада биволи, коне, говеда... Високопланинското земеделие е от най-субсидираното , колко стада развъдиха само за да се докопат до паричките и после кучета ги яли, боли ме само като пиша , гледката не е за хора със слаби сърца, нарочно не пускам статия с повече снимки


Потресаваща гледка! Десетки коне умряха, изоставени в Осоговската планина
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Еличка »

Мише,
Това е нашата планина. Снощи преди лягане отворих Facebook. Познавам по-голяма част от Хората, качили се до вр. Руен, за да помогнат на животинките. Четох разказите им, които са споделили. Потресаващо е!
Мъката и болката ме стиснаха за гърлото! Цяла нощ сънувам кошмари... Ставам, лягам....
Нямам думи за всичко това!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

Мише, потресе ме... :cry: :cry: :cry: Толкова обичам коне!
И си мисля, че на този изверг не му е трябвала евросубсидия, за да стане изверг - той и без нея си е такъв.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Еличка »

Тук ще си позволя да сложа снимка на тези, които са се качили при животинките. Поклон!
Изображение
Днес отново ще отидат.
А това е публикувано в сайта на Дарик "Името на собственика ще обявим официално, след като бъде назован от Областна дирекция по безопасност на храните, които ще проверят днес чиповете на конете."
Оооох....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”