Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

Breda написа: Сеп 23, '18, 20:31
Ааа и бомбите над Хирошима и Нагазаки пропускаш и тъпите американци :lol:
Breda, нищо лично, но от къде ти дойде този пример на ума? :eeeh:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Breda написа: Сеп 23, '18, 20:31 Миша.не съм написала аз стихотворението,а Славейков,нали се дават примери за съвременници,щото ако не си свидетел,не можело да знаеш какво е било
Ама ти верно ли търсиш зорлем някви статии за германците,за да видим колко са ограничени :shock:
Сега да не търсиш за англичаните,че са пияници, французите -сухари :lol:
Ааа и бомбите над Хирошима и Нагазаки пропускаш и тъпите американци :lol:
Като не можем да се защитим с наши достойнства,да изкараме кирливите ризи на другите,барем изпъкнем
Аз ли грешно се молих, ти ли грешно ме разбра :snif:
като ще цитираме класици

О, неразумни и юроде, поради что се срамиш да се наречеш болгарин?

Не сме ние по-различни от другите и те не са по-различни от нас, но самоунижението , и още по-лошо - унижаването на един народ не може да доведе до нищо добро
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Като не можем да се защитим с наши достойнства
Интересно ,пак ми стана интересно,защо трябва да се защитавам и от какво ? аз бих изредила безкрайно много достойнства, с които да се гордея, и не виждам защо трябва да бъда по-малко човек от немеца, англичанина, американеца или руснака .
Както писах, достойни и горди , като равни с равни .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

kim написа: Сеп 23, '18, 20:41
Breda написа: Сеп 23, '18, 20:31
Ааа и бомбите над Хирошима и Нагазаки пропускаш и тъпите американци :lol:
Breda, нищо лично, но от къде ти дойде този пример на ума? :eeeh:
От споменаването на нацистите и от там престъпленията срещу човечеството

Миша,според теб трябва ли децата да изучават друг класик - Алеко Константинов,повечето му произведения се изучават като критически реализъм :hmmm: Или пак ще насаждаме нещо,което не трябва?
И къде съм казала,че сме по-малко човеци от другите :hmmm: Ти вмъкна немците в разговора ,ще ме прощаваш,ама ни в клин,ни в ръкав и сега кой ми с.а в гащите
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от clock »

Бреда, ще ти покажа какво виждам аз от моя прозорец.
Денят е 22 септември. Ден на Независимостта на България! Национален празник на България и ден, в който да се гордеем, че сме извоювали независимостта си от Османската империя. И какво виждам в посоченият от теб линк
Breda написа: Сеп 23, '18, 11:36
Сетих се за този пост като прочетох това :hmmm:
http://www.168chasa.bg/article/7068533
Точно в този ден госпожата е решила да разкаже как българите са предатели! И за по- голяма тежест на думите си се основава на Българската Библия - "Записки по българските въстания"! От близо хилядата страници тя е избрала да покаже на аудиторията колко всъщност долен народ е българският! Нали усещаш, че вече ми ври и кипи? Защо въпросната дама не намери други примери сред тия близо 1000 страници? Или няма нито един подвиг, героизъм и себеотрицание сред тия 1000 страници? Пак питам - Защо точно на националният ни празник някоя си госпожа си позволява да хули българският народ? Ти знаеш ли защо го е направила, Бреда? Омръзна ми от гнусотии!
Знам, че българи са предавали българи. Преди Захари Стоянов ми го каза Стефан Цанев с неговите "Български хроники" . Е, и? Нима само предателите имат място пред очите на българският народ?! Защо не се изтъкват геройствата, жертвите и пак повтарям - себеотрицанието?
А ето тук
Breda написа: Сеп 23, '18, 18:16
И за протокола - прочетох предисловието на Записките -ми те май са само за прослава на шепа хора :hmmm:
О,да, Бреда! Всичките близо 1000 страници са написани за прослава и възхвала на една шепа хора! За прославата на някои си Христо Ботев, Васил Левски, Георги Бенковски, Любен Каравелов, Панайот Волов, Тодор Каблешков, Бачо Киро, отец Матей Преображенски - Миткалото, за прослава и НЕЗАБРАВА на селяните от няколко села покрай Панагюрище, за всичките изклани българи от Батак!
Не чети книгата, Бреда! Хубаво си забравила за какво иде реч в нея. Героите в нея не заслужават твоето внимание и изгубено време. Те просто умряха. Без полза, без смисъл, без значение. За теб.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Бреда, мисля, че сме възпитани хора и на обществено място, каквото все пак е нета, използването на уличен език не е в полза на приличието :snif:

И да, Алеко трябва да се изучава, и то задължително !

Между другото имам една доста отрезвяваща случка относно Бай Ганьо, щото ,предполагам, това искаш да намекнеш, странно защо мнозинството свързва Алеко само с Бай Ганя .

На лекция сме в Софийски университет, ще обсъждаме точно въпросния герой, помните ли, онова прословуто сърбане "И почна да сърба; ама сърба българинът, не се шегува, триста псета да се сдавят, не могат го заглуши. " и въпрос : Който смята Бай Ганьовото сърбане за простащина, моля, да вдигне ръка! - и , естествено, цялата зала вдигаме ръце. Следващ въпрос: С какво се е хранил българинът по това време? -мълчание...
С дървени лъжици, отговаря си сам професорът.
"Хайде сега като си отидете в къщи опитайте да се нахраните с такава лъжица , да видим вие колко ще сърбате"- тишина...

Та така, не можем да хулим някого, преди да обуем неговите обувки. :mrgreen:

Друг е въпросът в какво се превръща дребния тарикатин Бай Ганьо, що ли ми напомня някои днескашни образи :eeeh:

Та задължително съм за изучаването на Алеко, и на Ботев, и на Елин Пелин , доста съвременни са " Ние сме стари, ние не разбираме младите сърца "
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Клокче , не се ядосвай, часовниче скъпо :gush:

това е специално за теб :tzeluvka: , снимката е от преди няколко дни, от един паметен връх, съжалявам, че не можеш да чуеш плющенето на знамето и не можеш да усетиш свежестта на планината, далече от мръсотията , с която ни заливат отвсякъде :snif:

Изображение

Поръждясали са пилоните, но знамето плющи, и младите хора са под него, просто трябва да им вдъхнем увереност, или, силно се надявам, те на нас :stiskam:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

Ех, Мише, накара ме да се просълзя с тази снимка....толкова е...самотна.
Накара ме да се замисля в бъдещето и така ли ще изглежда последната?
Миша написа: Сеп 23, '18, 21:40
Изображение

Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от clock »

Мише, чувам как плющи знамето! В такт с ударите на сърцето ми.
И докато има българи, които да сложат нашето знаме над всичко останало ще я има и нашата България!
Снимката е просто уникална и разказва много!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

kim написа: Сеп 23, '18, 21:56 Ех, Мише, накара ме да се просълзя с тази снимка....толкова е...самотна.
Накара ме да се замисля в бъдещето и така ли ще изглежда последната?

Ами не, не е самотна :dovolen: , около него имаше още доста хора, просто ми хареса момчето и го издебнах да го снимам сам ,но беше много много студено, и направих малко снимки. Някак ме прободе в сърцето, дойде самотен с мотора си, поздрави, отиде и сведе глава, после седна на студа под знамето, съжалявам, така съжалявам, че не направих клипче да се чуе плющенето. Помните ли, имаше един австралийски филм, започваше така : Знамето ти, Свобода, раздрано, но развято, като гръм плющи, понесено срещу вятъра , това ми изплува в паметта там горе, надявам се и други да чуват този гръм

За това все пиша, хора, не допускайте безнадежността да завладее душата ви, това е най-страшното, да допуснеш безвремието да те победи, знаете, ходя много по такива места, и виждам как пътеките стоят , и срещам хора по тях, млади семейства, които водят мъничките си деца, трудно е, знам, но не всичко е загубено
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”