Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Имаше една стара теза, че историята се пишела от победителите. А кой пише историята, когато и двете страни са губещи ?!
Замислих се над думите на Мария, как хората след време ще оценяват историята по страниците от днешните писания.... отворих и новините , също днешни писания . И си помислих, а хората, които четат древните страници, няма ли да се запитат защо добри, умни, състрадателни хора се карат за нещо безвъзвратно отминало, оттекло се в канала на времето, за добро или за лошо, отминало . И няма ли да зададат въпроса защо същите тези хора, които помнят безплатното здравеопазване, и същите тези хора, които вече живеят свободно, са позволили да умират деца поради липса на средства, и защо млад човек трябва да преглътне достойнството си, за да моли за помощ за правото си да изживее живота си? Та нали свободата не се изчерпва с правото да пътуваш и да работиш , където пожелаеш? Свободата е преди всичко правото на достоен живот ... Нали това искахме? Как така тези толкова свестни хора, видели какво значи и лошо, и добро, не се захванаха , поумнели от опита, да градят едно по-добро настояще, и по-добро бъдеще ....Срам ме е от времето, в което живеем, срам ме е от това, което ще прочетат идните ... Лесно е да се караме за нещо, което не можем да променим, лесно е, защото така не си оставяме време да мислим за настоящето ...а още по-малко за бъдещето...ден да мине, друг да дойде :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1345 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от ljuboznatelna »

Мен пък ме ядосва това, че от месец насам стената ми във ФБ става все по-скучна. Прави се тотална чистка на неудобните хора и страници. Оставили са ме да се информирам за случващото се тук по света само през погледа на родната телевизия. И това ужасно ми напомня за едни времена....
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Юни 23, '19, 09:00 Мен пък ме ядосва това, че от месец насам стената ми във ФБ става все по-скучна. Прави се тотална чистка на неудобните хора и страници. Оставили са ме да се информирам за случващото се тук по света само през погледа на родната телевизия. И това ужасно ми напомня за едни времена....
+ 10 от мен, Люб! Зуки ме принуди дори името си да сменя, явно някой ме беше докладвал, че съм с индианско име. Така че да, продължаваме да живеем в 1984 :evil: :evil: :evil:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 155 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от marka »

Дим написа: Юни 22, '19, 22:19 Склери,темата много се измести .Не става въпрос за убеждения,предпочитания и лични преживания.Става въпрос за История - дати ,факти ,събития.След векове учените ще се произнесат добър или лош е бил този период от развитието на България/ако все още не са унищожени документите/Автоцензурата понякога е по-страшна от цензурата.
...........или просто да си поговорим -това е форума
Склери се опитва да приложи нещо от наученото в Симеоново. :lol: Да измести темата, като разводни нещата. То, че сме шарани, шарани сме, но не всички се ловим на гола кукичка. :lol:
Ако някой не е разбрал, темата не беше кой какво е преживял, какво си спомня и в какво вярва, а защо някой си позволява да прикрива факти и то от близкото минало. И това, че си роден след като Белене е било закрито, значи ли, че лагера не е съществувал?
А защо трябва да го пише в учебниците ли? Има един въпрос - нужна ли е рекламата и защо фирмите дават луди пари за реклама? Отговора е, спомняте ли си старото име на Камбоджа? Защото, ако нещо не се повтаря се забравя. Което явно е и целта на пропуските в новите учебници по история.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Гео, граф »

Кампучия :swink:

Да се ядосваме за други неща, различни от политика, викам аз :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Използвах едно бутонче което вие нямате и изтрих последния си пост. Знам че админа ми го е дал за друго. Злоупотребих, и го използвах за лични цели. Извинявайте.

Искам да се извиня и на хората почувствали се засегнати от написаното от мен. Бях се поразпалил малко повече.
Не. Не се отричам от нито една дума казана от мен. Това бяха факти. Исторически факти. Просто мястото им не е тук в този форум. Ще цитирам себе си " В нета има много други места където човек може да спори с инакомислещите "
Нека тук запазим добрия тон, и да си говорим за нещата които ни събират.

Приятен ден на всички.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Lilly »

scleri , защо не се придържаш към собствения си призив да се ограничим до разговори за цветя и сукуленти ?
Не искам да се включвам в тая разправия, но дългата ти тирада доста надхвърля декларираното желание за дипломатичност.
Елементарните доводи и схематичното мислене не ме кефят.
А този форум не е място за задълбочен политически анализ.
И не - не съм съгласна, че било твърде рано за оценка . Просто не е тук мястото.
И само казах - моите деца/и аз/ повече се интересуваме от днешните безобразия, които в голяма степен са проекция на тези от преди 89 г./тук вече имам и лични впечатления , така че трудно ще ме обориш /.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Гео, граф »

scleri написа: Юни 24, '19, 17:38 ... Извинявайте...

... Приятен ден на всички.
Моите уважения за горното, Склери :daaa: ! Не всеки има душевната нагласа и сила да го направи.

Тази тема направо бих я архивирала, въпреки че сигурно бързичко ще се отвори нова. Бих предпочела да се пише така често и напоително в Зарадва ме това, че ....
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Албена »

Чудих се дали да пиша за това ,за да не предизвикам полемика подобна на по-горната ,но понеже наистина много ме подразни ,все пак ще споделя. Ставайки рано в неделя преди седмица ,в прекрасно настроение ,пуснах радиото ,надявайки се на хубава музика. Обаче попаднах на предаване ,посветено на православието. До тук нищо лошо ,макар че не съм вярваща ,това не ме дразни , но изпитах истински потрес ,когато беше подхваната темата за хомосексуалните хора. Нарекоха ги прокълнати от бога ,слуги на дявола и въобще определиха тяхното съществуване ,едва ли не като източник на всички злини и беди по света. Удивих се ,че една национална медия рано сутрин проповядва хомофобия и нетолерантност, насажда омраза и нетърпимост. Вярвам ,че всеки има право да се влюбва в когото си иска и на никого не му влиза работата кой с кого споделя леглото си. Не разбирам езика на омразата и не желая да го чувам по какъвто и да е повод.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Гео, граф »

Албена написа: Юни 25, '19, 09:21 ... Обаче попаднах на предаване ,посветено на православието. До тук нищо лошо ,макар че не съм вярваща ,това не ме дразни , но изпитах истински потрес ,когато беше подхваната темата за хомосексуалните хора. Нарекоха ги прокълнати от бога ,слуги на дявола и въобще определиха тяхното съществуване ,едва ли не като източник на всички злини и беди по света. Удивих се ,че една национална медия рано сутрин проповядва хомофобия и нетолерантност, насажда омраза и нетърпимост...
Надявам се предаването да е било по някое от частните радия, а не по БНР, защото вече ще бъде истински скандал общественото национално радио да проповядва разделение :evil:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”