Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
wenche

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от wenche »

iv.tarlen написа: Ное 9, '18, 08:55 Ама защо се ядосвате?По онова "хубаво време" нашите къщи бяха пълни с книги, не защото се четяха, а такава беше модата.В панелките си мерихме библиотеките и големината на секциите.Стига сте плакали за миналото, животът е сега и утре!
:daaa: :daaa:
Не мога да не вдигна палче. И за мен това е излишно драматизиране. Който иска да чете, винаги ще си намери носител - хартиен, електронен или кой знае какъв.
Аз самата прибрах на "скришно място" книгите от огромната ни библиотека. Няма друга "вещ", която да ползвам 1-2 пъти в живота си, а да заема целоживотно ограниченото ми жизнено пространство. За праха да не говорим. Прозаични аргументи, но са факт :styzhen: Сега децата ровят там от време на време и си откриват техните съкровища.
gospodinov

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от gospodinov »

iv.tarlen написа: Ное 9, '18, 08:55 Ама защо се ядосвате?По онова "хубаво време" нашите къщи бяха пълни с книги, не защото се четяха, а такава беше модата.В панелките си мерихме библиотеките и големината на секциите.Стига сте плакали за миналото, животът е сега и утре!
Позволявам си да те поправя :tzvetentze: - животът е сега, днес,........... за утре никой не знае.
Всяко правило има и изключения......винаги е имало хора, които са ценели книгите, нашето семейство е едно от тях, ....но си права, имаше и такива, които ги купуваха да са равни по височина и да си подхождат цветово.
Но това по никакъв начин не обезценява стойността на книгата и това, което тя дава на човек.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от сюзан »

iv.tarlen написа: Ное 9, '18, 08:55 Ама защо се ядосвате?По онова "хубаво време" нашите къщи бяха пълни с книги, не защото се четяха, а такава беше модата.В панелките си мерихме библиотеките и големината на секциите.Стига сте плакали за миналото, животът е сега и утре!
Ивче, нямам в къщата си книга, която не съм чела поне 2 пъти (изключвам математическите на ММ).
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Гео, граф »

misty написа: Ное 9, '18, 09:02 Не само съм ядосана, ами направо бясна. Що за държава е това ??!!! Докога некадърници и нагаждачи ще тъпчат малкото останали професионалисти. Уволнили са Галин от ботаническата градина и то дисциплинарно. Не можа да се пребори с тия гадове !
https://frognews.bg/novini/feisbuk-garm ... 5nKwg4iM1M
Този проблем е много по-важен в момента! Факта е, че Галин е уволнен дисциплинарно :!: Системен тормоз, понижаване в длъжност и накрая уволнение на глухоням специалист! Доколко е законно не се разбира нито от статията, нито от думите на самия Галин във фейсбук.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Daniela Pargu »

За съжаление- вързали са си гащите с дисциплинарното :snif:
Все са му измислили нещо и си е законно. Ама - морално ли е :svekurva:
Така се пропиляват стойностни специалисти и се дава възможност и поле за вихрене на безхаберието!
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от iv.tarlen »

Точна информация може да даде Джони.
Господинов, :tzvetentze:, мога да поспоря за утрето, но :slips: , ботан ме дебне от всеки ъгъл :sheart: !
Светле, та ти и ТМ сте пример за мен, обичам ви!
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Има няколко безспорни неща в тази история.
1. - Галин е в топ три на най-добрите експерти по кактуси и сукуленти в България.
2. - Шефката му нищо не разбира от тия неща, а е шеф на ботаническа градина известна най-вече с кактусите и сукулентите си.
3. - Когато един некадърен, и болезнено амбициозен шеф има подчинен в пъти по-добър от него сън не го хваща докато не се отърве от него.
4. - Колкото да коментираме и да се възмущаваме по социалните мрежи това с нищо няма да помогне на Галин.
5. - Колкото и да ни се иска много трудно, да не кажа невероятно ми се струва да успеем да организираме някакъв протест на жълтите павета.
6.- Ако можем да помогнем с нещо на Галин то е да дадем максимална гласност на случващото се, но не в соц. мрежите / те не плашат управляващите така както класическите средства за масова дезинформация - телевизия и радио. Най-вече телевизия. Ако някой има възможност / на професионална или лична основа / да направи това уволнение интересно за някоя от националните телевизии то той наистина ще помогне на Галин.
7. - Като най-вероятен възможен начин Галин да си върне любимата работа си остава класическият вариант - спечелено дело в съда. За това могат да му помогнат / ако искат разбира се, и ако ги има сред нас / хора с юридическо образование, и с опит в сферата на трудовото право.

Иначе ще се повъзмущаваме седмица, две, докато нещо друго ни грабне вниманието, а Галин пак ще обича, и ще се грижи за кактусите, но не професионално, а за тези от личната си колекция.

И един съвет. Ако искате да видите кактусовата колекция на ботаническата градина в Балчик направете го в най-скоро време. След година две, под вещото ръководство на новите началници като спомен от нея ще остане само великолепната нова оранжерия. Е и някое и друго трънче дотолкова невзискателно че способно да оцелее на терасата на почти всяка българска баба. За да види човек такова трънче, както се досещате, няма смисъл да блъска пътя до Балчик.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Една добра новина. Това определение " добра " е малко условно.
Тази вечер по БТВ новините, централната емисия ще има репортаж за Галин. Дано да помогне. Гледайте.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

Гледах го и го споделих!
Мотивите за уволнението са някак "изсмукани" от пръстите и не доказуеми.
-" Удар по гърба на колежка"?, Колежката, моля да го докаже. Документ от преглед има ли?
https://btvnovinite.bg/bulgaria/uvolnih ... 824dQF0Xd0

Най- се възмущавам на "парашутистите", които вместо да се учат и уважават труда на някой,
пипнали поста и властта започват да се самозабравят. :ufff:

"Дай на глупака власт, и му гледай сеира..." - мъдра поговорка :nod:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

...И наистина "системата убива", дори човека от поста по-горе. Системата отчита" военен командир с голям пагон"-
респективно сравнително голяма пенсия за Бг. = сравнително, той няма нужда от помощ. И няма да му я дадат,
защото така казва системата! А човека, къде е?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”